Garkalnes posms

Ceturtdien Garkalnē notiks Latvijas populārā šosejas un MTB riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas otrais posms. Šosejas riteņbraucēji aicināti piedalīties aizraujošajos pāru braucienos 20 kilometru garajā distancē, kamēr MTB cienītājiem sarūpēta lieliska MTB brauciena trase 8 kilometru garumā. Iepriekšējā pieteikšanās mājaslapā aerobike.lv šim posmam noslēgsies pusnaktī uz trešdienu.

 

Jaunā “Filter Velokauss” sacensību sezona ar jauniem dalībnieku skaita un trases rekordiem sākās Jūrmalā. Dažādās vecuma un meistarības grupās piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki. Pie tam, sacensības šogad iekļautas arī Latvijas kausa ieskaitē.

 

Sezonas turpinājums jau šīs nedēļas ceturtdienā. “Filter Velokauss” otro posmu uzņems Garkalne. Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, šosejas riteņbraucējus sagaida 20 kilometru garais pāru brauciens pa Garkalne – Mālpils šoseju. Trasē lielu kalnu nav, kas ļaus sasniegt augstu vidējo ātrumu. Tiem, kuri savu pārinieku nav atraduši, to būs iespējams iegūt uz vietas. Startēt varēs arī pa vienam. MTB braucējus tikmēr sagaidīs 8 kilometru gara un aizraujoša trase pa meža ceļiem un takām.

 

Reģistrācijas centrs tiks atvērts pulksten 16:30. MTB braucēji trasē varēs doties no pulksten 17:30 – 17:45. Tikmēr šosejas riteņbraucēji pēc brīvas izvēles trasē dosies no pulksten 18:00 – 19:30. Finišs tiks slēgts pēc pulksten 20:30.

 

Iepriekšējā reģistrācija Garkalnes posmam noslēgsies pusnaktī uz trešdienu. Pieteikties un uzzināt citu informāciju iespējams, apmeklējot organizatoru mājaslapu aerobike.lv.

 

Šosejas riteņbraukšanas pāru braucienu trases rekords pieder Oļegam Meļeham un Rihardam Bartuševicam (25 minūtes un 31 sekunde). Tikmēr MTB trases rekorda īpašnieks ir Dmitrijs Sorokins (13 minūtes un 8 sekundes). 

 

Vitalijs Kornilovs

Ar pirmā posma sacensībām Jūrmalā sācies Latvijā populārais individuālā brauciena šosejas un MTB sacensību seriāls “Filter Velokauss”. Šosejas riteņbraukšanā uzvarēja Vitālijs Korņilovs, bet MTB braucienā triumfēja Kaspars Kipurs.

Šajā sezonā “Filter Velokauss” norisināsies piecos šosejas un četros MTB riteņbraukšanas posmos. Pirmo reizi katrs posms norisināsies citā Latvijas vietā. Sezonas starta šāviens aizvadītās nedēļas nogalē tika dots Jūrmalā, kur teju 200 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas mērojās spēkiem 11 kilometru garajā individuālajā šosejas riteņbraukšanas braucienā, kā arī 8 kilometru MTB braucienā.

Šosejas riteņbraukšanā, kas bija arī “Elkor – Giant” Latvijas kausa 3. posms,  lielisku rezultātu sasniedza trases rekordists Vitālijs Korņilovs. Treka riteņbraukšanā sevi apliecinājušais sportists trasi veica pēc 13 minūtēm un 39 sekundēm. Korņilovs par 4 sekundēm laboja sev piederošo trases rekordu. Viņa vidējais ātrums 48,3 kilometri stundā. 19 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Arvis Sprude (“Evelo team”). Labāko trijnieku noslēdza Artis Roze (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), kurš Sprudem piekāpās par mazāk nekā 1 sekundi. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Andris Balodis, Didzis Piļāns (abi “Virsotne/ Marmot”), kā arī Arnis Lācis.

Sieviešu konkurencē labāko laiku guva “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības pārstāve Elīna Ķiršakmene, kura trasi veica 15 minūtēs un 20 sekundēs. Atgriešanos sacensību apritē piedzīvoja Dana Rožlapa (“Train2Win”), kura spēja gūt augsto otro vietu, uzvarētājai piekāpjoties par 27 sekundēm. Trešā vieta tikmēr Danielai Leitānei no Dobeles sporta skola, kuru no Ķiršakmenes šķīra 36 sekundes. Junioru konkurencē uzvarēja “Belo CP” sportisti – Kristiāns Belohvoščiks un Līna Svarinska.

MTB riteņbraucējiem 8 kilometru garā trase veda pa meža takām. Labāko laiku sasniedza “ebike Machine” pārstāvis Kaspars Kiprus, kura laiks trasē – 15 minūtes un 28 sekundes. Otrā vieta Aivaram Skridulim no “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” (+00:00:08), kamēr trijnieku noslēdza “Engures sportam” braucējs Ivo Levāns (+00:00:23). Dāmām labākā bija Zane Tķelpe, kuras laiks 17 minūtes un 39 sekundes.

Sezonas otrais posms 23. maijā norisināsies Garkalnē. Plašāka informācija pieejama mājaslapā aerobike.lv. 

 

Gailiss

Šo ceturtdien Jūrmalā esošajos Mellužos norisināsies šosejas un MTB riteņbraukšanas individuālā brauciena seriāla “Filter Velokauss” sezonas pirmais posms, kurā piedalīties aicināti visdažādākā vecuma un meistarības līmeņa aktīvās atpūtas cienītāji. Iepriekšējā reģistrācija mājaslapā aerobike.lv noslēdzas pusnaktī no otrdienas un trešdienu.

Turpinot sekmīgās tradīcijas, arī šogad velo cienītājus uz individuālā brauciena sacensībām aicina “Filter Velokauss” sacensību seriāla rīkotāji. Šogad seriāla programmā iekļautas gan šosejas, gan arī MTB riteņbraukšanas sacensības. Galvenā cīņa dalībniekam ir ar sevi, jo distancē visi dodas pa vienam. MTB riteņbraukšanā rīkotāji parūpējušies par aizraujošām trasēm meža apvidū.

Jaunā sezona startēs šīs nedēļas ceturtdienā Jūrmalā. Starta un finiša vieta atradīsies Slokas ielā 115. Šosejas riteņbraucēji veiks 11 kilometru garu individuālā brauciena distanci. Trase ir ļoti ātra un ar labu asfalta segumu. Tajā nav izteiktu kāpumu vai nobraucienu, kas ļauj sasniegt augstu vidējo ātrumu. Tikmēr MTB sacensību dalībnieki veiks 8 kilometru garu trasi pa mežu. Trasē dalībnieki dosies ik pēc 30 sekundēm.

Sacensību vietā reģistrācija būs pieejama no pulksten 16:30 līdz pat 19:30. MTB distancei starts tiks atvērts no pulksten 17:30 līdz 17:45. Tikmēr no pulksten 18:00 – 19:45 sacensības aizvadīs šosejas riteņbraucēji.

Jūrmalas trases rekords šosejas riteņbraukšanā pieder Vitālijam Korņilovam, kurš pērn sasniedza rezultātu – 13 minūtes un 43 sekundes. Tikmēr MTB riteņbraukšanā rekords pieder Dmitrijam Sorokinam – 14 minūtes un 52 sekundes.

Iepriekšējā pieteikšanās Jūrmalas posmam turpinās līdz otrdienas, 7. maija, pulksten 23:59. Pieteikties iespējams mājaslapā – aerobike.lv.

Šosezon “Filter Velokauss” seriālā iekļauti četri MTB un pieci šosejas riteņbraukšanas posmi, kas notiks Jūrmalā, Garkalnē, Rīgā, Siguldā un Ainažos. 

 

Artis Roze

Mājaslapā aerobike.lv pilnā sparā sākusies dalībnieku pieteikšanās iecienītajam “Filter Velokauss” sacensību seriālam šosejas un MTB riteņbraukšanā, kas ar pirmo posmu Jūrmalā startēs 9. maijā. Šajā gadā katrs posms norisināsies citā norises vietā. Šosejas riteņbraukšanas sacensības iekļautas arī Latvijas kausa ieskaitē.

Straujiem soļiem tuvojas jaunā riteņbraukšanas sacensību sezona Latvijā. Aktīvi tai gatavojas arī Latvijas iecienītā šosejas un MTB riteņbraukšanas seriāla “Filter Velokauss” rīkotāji, kas aktīvās atpūtas cienītājus aicina piedalīties piecos aizraujošos posmos.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad katrs no pieciem sacensību posms norisināsies citā vietā. Sezona startēs jau 9. maijā, kad lieli un mazi pedāļu minēji pulcējies Jūrmalā. Saglabāts arī Garkalnes posms un sezonas lielais fināls Ainažos. Pēc vairāku gadu pārtraukuma “Filter Velokauss” atgriezīsies arī galvaspilsētā. 17. jūnija posms Biķernieku trasē būs kā lieliska sagatavošanās nedēļu vēlāk gaidāmajam Latvijas čempionātam individuālajā braucienā. Tikmēr vēl viena posma norises vietu rīkotāji izziņos tuvākajā laikā.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad sevi iespējams apliecināt būs gan šosejas, gan kalnu riteņbraukšanas cienītājiem. Šosejas riteņbraucēji sacentīsies gan individuālajā, gan pāru braucienos, bet tiem, kas sirdij tuvāks MTB,  būs sevi iespējas apliecināt individuālajā braucienā pa meža takās izveidoto trasi.

“Filter Velokauss” posmi iekļauti arī Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā ieskaitē. 1. – 4. posms būs kā 3. kategorijas sacensības, bet lielajam finālam Ainažos piešķirta 1. kategorija. Tikmēr MTB sacensības būs kā Latvijas Nacionālā MTB ranga 3. kategorijas sacensības.

Mājaslapā aerobike.lv sākusies dalībnieku reģistrācija visiem sezonas posmiem. Par izdevīgākajām cenām iespējams reģistrēties līdz 30. aprīlim. Ātrākie braucēji tiks noteikti kopumā 24 vecuma grupās. Noteikts arī komandu vērtējums. 

 

Ainazi

Ar lielo finālposmu svētdien Ainažos noslēgusies “Filter Velokauss” 2018. gada sezona. Šosejas riteņbraukšanā vīriem par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva treka riteņbraucējs Vitālijs Korņilovs no “ZZK” vienības, kamēr starp daiļā dzimuma pārstāvēm nepārspēta piecu posmu vērtējumā bija Daniela Leitāne no Dobeles sporta skolas.

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas populārā riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” un “Filter Skrējiens” sezona noslēdzās Latvijas robežpilsētiņā – Ainažos. Aizvadītās nedēļas svētdienā šeit pulcējās vairāki simti šosejas riteņbraucēji un skrējēji, lai veiktu 25 kilometru individuālo braucienu, kā arī piecu kilometru garo skrējienu. Bez Latvijas dalībniekiem, Ainažos startēja arī daudz Igaunijas riteņbraucēju un skrējēju, aizvadot noslēdzošo posmu “Filter Temposari” seriālā.

25 kilometru garajā individuālajā braucienā pirmās trīs vietas aizņēma Igaunijas sportisti. Uzvarēja Gļebs Karpenko, kurš trasi veica pēc 32 minūtēm un 4 sekundēm. No Latvijas braucējiem ātrākais bija “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” komandas riteņbraucējs Artis Roze, kuram absolūtajā vērtējumā piektais laiks – 33 minūtes un 30 sekundes. Otrais starp latviešiem bija Vitālijs Korņilovs (“ZZK”), kurš Rozem piekāpās par 11 sekundēm. Tikmēr trešais ātrākais latvietis trasē, kas lielākoties veda pa Igaunijas ceļiem, izrādījās Jānis Vecvanags no “Filter” vienības. Viņš Rozem zaudēja 36 sekundes.

Sezonas lielajā kopvērtējumā triumfēja Vitālijs Korņilovs, kurš par 11 punktiem apsteidza Jāni Vecvanagu. Korņilovs par “Filter Velokauss” sezonas uzvarētāju kļuva otro gadu pēc kārtas. Labāko trijnieku, pateicoties sekmīgi aizvadītajam pēdējam posmam, noslēdza Artis Roze, kuru no Korņilova šķīra 79 punkti. Komandu kopvērtējumā uzvarēja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”, kam sekoja “Doltcini Latvia Cycling team” un “Virsotne/ MARMOT”.

Sievietēm pēdējā posmā uzvarēja igauniete Liisi Rist, kura trasi pieveica 36 minūtēs un 42 sekundēs. Labākā no latvietēm bija Daniela Leitāne. “Filter Velokauss” kopvērtējuma līdere sasniedza rezultātu – 39 minūtes un 5 sekundes. Tikai septiņas sekundes viņai zaudēja “Dobeles dzirnavnieks Feel Free/ Ķekavas NSS” riteņbraucēja Santa Sanija Jurgena, kurai starp latvietēm otrā vieta. Trešā tikmēr bija Viktorija Sipoviča, Leitānei zaudējot 54 sekundes. Kopvērtējumā uzvara Leitānei, otrā bija Jurgena, bet trešā Sipoviča. Labākā jaunā braucēja kreklu kopvērtējumā tikmēr ieguva Roberts Jirgens.

Piecu kilometru garajā skrējienā starp latviešiem ātrāko laiku sasniedza Daniela Leitāne, kuras rezultāts – 19 minūtes un 46 sekundes. Viņai uzvara dāmu konkurencē. Tikmēr no vīriem trešo laiku sasniedza Kristaps Sūna. Kopvērtējumā par skriešanas sacensību uzvarētāju kļuva Mārtiņs Soste. 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL