Ceturtdien, 11. augustā, Jūrmalā (Mellužos) norisināsies Latvijas šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas sestais posms. Iepriekšējā reģistrācija noslēdzošajam posmam mājaslapā www.aerobike.lv noslēgsies otrdienas, 9. augusta, pusnaktī.

“Filter Velokauss” 2016. gada sacensību sezona pamazām tuvojas savam noslēgumam atlikuši vairs tikai divi no septiņiem posmiem, kuros arī izšķirsies 2016. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētāji. Šobrīd līdera dzeltenais kombinezons vīriešu konkurencē nonācis “Gaismas Maģija EMU” vienības sportista Ēvalda Pavlova īpašumā, bet galvenā intriga par uzvarētāju tikai priekšā. Junioriem stabilās līderpozīcijās pašlaik ir Niklāvs Boļšis (“Ķekava/ Tandēms”), kamēr dāmām līderes gods un rozā kombinezons Viktorijas Sipovičas (“Filter Energy”) īpašumā.

Sezonas priekšpēdējais posms jau šīs nedēļas ceturtdienā norisināsies Jūrmalā – Mellužos. Dalībniekiem sagatavota 11 kilometru gara trase, kas vedīs no Mellužiem līdz Slokai. Trase, kuras liela daļa pa salīdzinoši labu asfaltu vedīs cauri mežam, būs gana ātra un bez izteiktiem kāpumiem.

Iepriekšējā pieteikšanās Mellužu posmam mājaslapā www.aerobike.lv par izdevīgāko centu turpināsies līdz otrdienas, 9. augusta pusnaktij. Tāpat reģistrēties būs iespējams uz vietas sacensību norises vietā, sākot no pulksten 17:30. Starta pulkstenis tiks palaists pulksten 18:30, bet dalībnieki trasē varēs doties līdz pulksten 20:00.

“Filter Velokauss” seriālā turpinās arī “Sportlife” atbalsta programma, kur dalībnieki, kas būs piedalījušies visos septiņos posmos, savā starpā sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife.lv”. Šobrīd šajā akcijā uz balvu pretendē 44 riteņbraucēji.

Kopumā “Filter Velokauss” sezona norisinās sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem.

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiek vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 

Kanepejs

 

Svētdien Rīgā siltajos laika apstākļos norisinājās “Filter Velokauss” izcīņas 5. posms. 9,6 kilometru garajā individuālajā braucienā dramatisku uzvaru izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Deins Kaņepējs, kurš tikai par divām sekundēm apsteidza savu komandas biedru Klāvu Rubeni.

Svētdienas rīts Rīgā iesākās ar spēcīgu lietu, kas atstāja savu iespaidu uz starptautisko “Rīgas Triatlona” sacensību norisi riteņbraukšanā. Tikmēr uz “Filter Velokauss” izcīņas 5. posma startu lietus mitējās un arī peļķes ātri vien izžuva. Sacensību rīkotāji kopā ar “Rīgas Triatlona” organizatoriem bija sarūpējuši 9,6 kilometru garu distanci. Atšķirībā no iepriekšējiem posmiem, šoreiz trase bija bagāta ar asiem pagriezieniem, kas no sportistiem prasīja labu tehnisko sagatavotību. Distance veda pāri Vanšu tiltam, kā arī pa Ķīpsalas ielām. Dalībnieku vidū bija arī Latvijas kontinentālās šosejas riteņbraukšanas komandas “Rietumu – Delfin” sportisti ar pērnā gada Eiropas čempionāta 10. vietas ieguvēju junioriem Ēriku Tomu Gavaru priekšgalā.

Par posma uzvarētāju kļuva gan cits “Rietumu – Delfin” pārstāvis Deins Kaņepējs. No Pļaviņām nākušais sportists finišēja pēc 12 minūtēm un 54 sekundēm. Tuvāko sekotāju un komandas biedru Klāvu Rubeni viņš apsteidza vien par 2 sekundēm. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza vēl viens “Rietumu – Delfin” braucējs Aleksandrs Rubļevskis, kuru no Kaņepēja šķīra 29 sekundes. Labāko sešiniekā ierindojās arī Kalvis Eisaks, Ēriks Toms Gavars un Paulius Jauneliunas. Līdera dzelteno kombinezonu pēc Rīgas posma pārņēmis “Gaismas Maģija – EMU” braucējs Ēvalds Pavlovs, kuram ir vienāds punktu skaits ar komandas biedru Emīlu Ribaku. Trešais tikmēr ir “Virsonte/ MARMOT” pārstāvis Andris Balodis, kurš no līderiem iepaliek par 49 punktiem.

Dāmu konkurencē Rīgas posmā pārliecinoši uzvarēja kopvērtējuma līdere Viktorija Sipoviča. “Filter Energy” komandas braucēja finišēja pēc 15 minūtēm un 13 sekundēm. Otrajā vietā šajā posmā finišēja Ieva Longa, bet trešā palika Nadīna Kučere. Kopvērtējumā savu vadību nostiprināja Sipoviča, kurai seko Kučere. Junioru grupā šajā posmā nepārspēts palika “RRS Purvciems/ Filter” braucējs Aleksandrs Kulakovs, bet kopvērtējumā pārliecinoši līderpozīcijas saglabā Niklāvs Boļšis. Kopumā tiks ņemti vērā pieci labākie posmi no septiņiem, bet noslēdzošajam Ainažu posmam paredzēta īpaša nozīme cīņā par uzvaru kopvērtējumā. Šeit punktu summa tiks reizināta ar 1,5.

Pilnā sparā turpinās arī “Sportlife.lv” atbalsta programma, kurā dalībnieki, kas piedalīsies visos posmos, sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife”. Šobrīd atbalsta programmā ietilpst 44 dalībnieki. “Filter Velokausa” sezona sestais posms 11. augustā norisināsies Jūrmalā. 

 

Svētdien, 24. jūlijā, norisināsies aizraujošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 5. posms, kurā visi aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti sevi izaicināt 9 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Rīgas lielajām ielām un Vanšu tiltu. Iepriekšējā pieteikšanās Rīgas posmam noslēgsies ceturtdienas pusnaktī mājaslapā www.aerobike.lv.

“Filter Velokauss” 2016. gada sezona jau iegājusi otrajā pusē. Aizvadīti četri no septiņiem posmiem. Šobrīd iezīmējušies līderi uz uzvaru kopvērtējumā, kamēr citi aktīvās atpūtas cienītāji “Filter Velokauss” posmos izaicina sevi un gūst pozitīvas emocijas, pavadot vakaru aktīvā atpūtā.

Jau šo svētdien, 24. jūlijā, Rīgā norisināsies seriāla piektais posms. Šis posms otro gadu pēc kārtas tiks aizvadīts vērienīgo “Rīgas Triatlona” starptautisko sacensību ietvaros. Atšķirībā no pērnā gada, šoreiz sacensības norisināsies individuālajā braucienā. Sacensību rīkotāji dalībniekiem sagatavojoši 9 kilometru garu, bet ļoti interesantu un aizraujošu trasi. Starts paredzēts pie Saules akmens, bet distance vedīs pa Vanšu tiltu un Ķīpsalas skaistajām ielām. Trase būs labs pārbaudījums gan favorītiem, gan arī vienkāršiem velomīļiem. Starta pulkstenis tiks palaists no pulksten 11:30, bet pēdējais dalībnieks trasē varēs doties līdz pulksten 13:00.

Iepriekšējā reģistrācija par izdevīgāko cenu Rīgas posmam mājaslapā ww.aerobike.lv turpināsies līdz ceturtdienas pusnaktij. Tāpat pieteikties būs iespējams arī sacensību dienā to norises vietā no pulksten 10:30. Līdz pat iepriekšējās reģistrācijas beigām “Filter Velokauss” Facebook lapā turpinās konkurss, kurā jāatbild uz jautājumu, cik krāsas kombinezoni tiek piešķirti “Filter Velokauss” kopvērtējuma līderiem? Veiksmīgākais atbildētājs saņems 50 EUR dāvanu karti no veloapģērbu kompānijas “DOLTCINI Latvia”.

Par īpašu balvu izturīgākajiem dalībniekiem parūpējies veikals “Sportlife”. Izveidotā “Sportlife” programma paredz, ka dāvanu karte 1000 EUR vērtībā tiks sadalīta vienādās daļās starp visiem dalībniekiem, kuri piedalīsies visos 2016. gada sezonas “Filter Velokauss” posmos. Pēc pirmajiem četriem posmiem atbalsta programmā iekļauti 65 sportisti.

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. Tāpat, sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju, 24. jūlijā “Filter Velokausa” seriāla posms notiks Rīgā, kad riteņbraucēji sacentīsies pie Vanšu tilta.

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 

Sandis Akis

 

Ceturtdienas pievakarē Ropažos norisinājās šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” ceturtais posms, kurā dalībnieki sacentās 16 kilometru garajā distancē pāru braucienos. Par posma uzvarētājiem kļuva “Rietumu – Delfin” braucēji Sandis Āķis un Artūrs Beļēvičs.

 

Neskatoties uz vējaino un vēso laiku, aktīvās atpūtas un riteņbraukšanas cienītāji devās uz Ropažiem. Šeit jau trešo gadu pēc kārtas notika pašmāju šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” ceturtais no septiņiem posmiem.

 

Dalībniekiem tika sagatavota 16 kilometru gara trase. Lai arī īpašu kāpumu distancē nebija, tomēr ievērojams pārbaudījums dalībniekiem bija spēcīgais vējš. Kopvērtējumā pirms šī posma vīru grupā līderis bija “Evelo” komandas sportists Ģirts Vēvers, kurš gan šajā posmā nestartēja. Dāmām rozā līderes kombinezons pienācās Viktorijai Sipovičai no “Filter Energy”, kamēr baltais labākā jaunā braucēja kombinezons bija pie “Tandēms/ Dobeles dzirnavnieks” pārstāvja Niklāva Boļša.

 

Visātrāk 16 kilometru garos distanci veica “Rietumu – Delfin” sportisti – Artūrs Beļēvičs un pērnās sezonas čempions Sandis Āķis. Abu braucēju laiks trasē bija 21 minūte un 13 sekundes (vidējais ātrums 45,2 km/h). Uzvarētājiem zaudējot 17 sekundes, otro vietu ieguva “Gaismas maģija – EMU” braucēji Emīls Ribaks un Ēvalds Pavlovs (vidējais ātrums 44,6 km/h). Tikmēr trešo vietu posmā ieguva 2004. gada Eiropas čempiona Kalvja Eisaka un Niklāva Boļša veidotais pāris, kurus no uzvarētājiem šķīra 36 sekundes.

 

Starp meitenēm visātrāko laiku sasniedza Nadīna Kučere, kura startēja kopā ar savu komandas biedru no “Smiltenes BJSS/ Velolifstyle” Agni Apsi. Otrajā vietā dāmu konkurencē palika Olga Lukša, bet trešā, startējot viena, bija Viktorija Sipoviča. Junioriem pārliecinoši līdera godu saglabāja Niklāvs Boļšis, apsteidzot Kristoferu Runguli un Hermani Ozolu.

 

Arī Ropažu posmā turpinājās “Sportlife.lv” programma, kurā dalībnieki, kuri piedalīsies visos “Filter Velokauss” seriāla posmos sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife”.

 

Ar īpašu interesi tiek gaidīts “Filter Velokausa” 5. posms, kas jau 24. jūnijā norisināsies Rīgas centrā. Šajās sacensībās dalībniekiem būs unikāla iespēja veikt individuālo braucienu pa Rīgas lielajā ielām un Vanšu tiltu.

 

Jau šo ceturtdien, 7. jūlijā, tiekamies "Filter Velokauss" 4. posmā Ropažos! Informējam, ka ir mainīta starta vieta. Tā atradīsies Ropažos, Sidgundas ielā nevis Rīgas ielā! Piesakies 4. posma internetā www.aerobike.lv un tiekamies Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla "Filter Velokauss" 4. posmā!

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL