Jurmala 1 posms

Jau 12. maijā Jūrmalā startēs 2016. gada sezonas “Filter Velokauss” 1. posms individuālajā braucienā. Iepriekšējā reģistrācija sezonas pirmajam posmam mājaslapā aerobike.lv noslēgsies otrdien, 10. maija pusnaktij. 

 

“Filter Velokauss” ir lielākais šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls Latvijā. Šogad tajā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. Kopumā seriālā paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni.

 

Sezonas pirmais posms norisināsies jau 12. maijā, kad riteņbraukšanas līdzjutēji tiek aicināti Jūrmalu, kur esošajā Lielupē dalībniekus sagaida 11 kilometru garais individuālais brauciens. Reģistrācija un numuru saņemšanā norisināsies no pulksten 17:30 – 20:00. Tikmēr sacensību starta pulkstenis tiks palaists no pulksten 18:30. Dalībnieki trasē varēs doties līdz pulksten 20:00. Riteņbraucējiem būs iespēja rezervēt savu starta minūti, vai arī startēt rindas kārtībā. Dalībnieku ērtībām tiks nodrošināti arī iesildīšanās trenažieri, lai varētu labāk sagatavoties veicamajai distancei.

 

Iepriekšējā reģistrācija “Filter Velokausa” 1. posmam mājaslapā aerobike.lv  turpināsies līdz otrdienas, 10. maija pusnaktij. Tāpat par paaugstinātu maksu būs iespēja reģistrēties sacensību norises vietās.

 

Pirmā posma trase “Filter Velokausā” jau ir tradicionāla. Liela tās daļa virzīsies gar Lielupes upi. Distances maršrutā nav gaidāmi nopietni kāpumi, kas ļaus sasniegt augstu vidējo ātrumu.

 

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. Tāpat, sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju, 24. jūlijā “Filter Velokausa” seriāla posms notiks Rīgā, kad riteņbraucēji sacentīsies pie Vanšu tilta.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 


Eriks Toms Gavars


Pēc nedaudz vairāk nekā viena mēneša Jūrmalā startēs 2016. gada “Filter Velokausa” sacensību sezona. Arī šogad šajās aizraujošajās sacensībās startēs Latvijas vadošā riteņbraukšanas komanda “Rietumu – Delfin”, kuras sportists un aizvadītā gada Eiropas junioru čempionāta 10. vietas, kā arī pasaules čempionāta 11. vietas ieguvējs Ēriks Toms Gavars uzskata, ka šīs sacensības palīdz uzturēt fizisko formu pirms starptautiskajiem startiem.

 

12. maijā Jūrmalā gar Lielupes krastu startēs pašmāju lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezona. Kopumā tajā paredzēti septiņi posmi. Seši posmi norisināsies Rīgas apkārtnē, bet sezonas noslēgums 11. septembrī tiks aizvadīts Ainažos, kad riteņbraucēji sacentīsies ne tikai pa Latvijas, bet arī Igaunijas ceļiem.

 

Sacensību rīkotāji sacensībās aicina piedalīties jauniešus, amatierus un arī augsta līmeņa sportistus. Pērn dalībnieku vidū bija Latvijas vadošo riteņbraukšanas komandu – “Rietumu – Delfin”, “Alpha Baltic/ Maratoni.lv”, “Sportlife” un citu vienību sportisti. Tāpat jāizceļ, ka dalību sacensībās ņēma viens no savulaik labākajiem bobsleja pilotiem pasaulē Jānis Miņins.

 

2015. gada sezonā vienu no posmiem uzvarēja tobrīd Dobeles “Tandēms” sportists Ēriks Toms Gavars. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis, kurš tad vēl aizvadīja savu pēdējo sezonu junioru grupā, nedaudz vēlāk izcīnīja pēdējos gados, nebijuši augstus rezultātus Eiropas un pasaules junioru čempionātos. Igaunijas pilsētā Tartu notikušajā Eiropas čempionātā Gavars bija 10., bet ASV pilsētā Ričmondā viņš izcīnīja respektablo 11. vietu, apliecinot savu piederību savas vecuma grupas vadošo braucēju pulkam individuālajā braucienā.

 

Šajā sezonā Gavars pievienojies “Rietumu – Delfin” komandai, kuras sastāvā jau aizvadījis pirmo startus. Plānots, ka sezonas laikā, esot Latvijā, “Rietumu – Delfin” sportisti arī aizvadīs “Filter Velokausa” posmus.

 

Ērika Toma Gavara komentārs par “Filter Velokauss” sacensībām: “Ļoti labi, ka Latvijā notiek šāda veida individuālā brauciena sacensības. Tajās varu sagatavoties tehniski, izmēģināt ko jaunu savā braukšanas stilā, kā arī noturēt savu fizisko formu, pirms sezonas svarīgākajiem startiem. Uzskatu, ka “Filter Velokauss” ir lielisks veids, lai sagatavotos arī Latvijas čempionātam un Latvijas Olimpiādei. Mans šīs sezonas mērķis ir labi sagatavoties un labi nostartēt Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā, kas nebūs viegls uzdevums!”

Mājaslapā aerobike.lv ir atklāta iepriekšējā reģistrācija uz konkrētiem, vai arī visiem, seriāla posmiem. Tāpat atklāta arī komandu reģistrācija visai sezonai. Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties laicīgi, jo sacensību dienā dalības maksa būs augstāka. Līdz šīs dienas vakara dalības maksa sešiem posmiem un lielajam finālposmam ir 66 EUR. Mājaslapā atrodams arī kopējais sacensību seriāla nolikums un cita noderīga informācija.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. 

 

Mājaslapā aerobike.lv atklāta dalībnieku reģistrācija lielākajam pašmāju šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam “Filter Velokauss”, kas šajā sezonā norisināsies sešos posmos un lielajā finālā. Pirmais posms 12. maijā tiks aizvadīts Jūrmalā. 

 

Aizvien aktīvāk Latvijas ceļus sāk piepildīt aktīvās atpūtas cienītāji uz divriteņiem, bet mūsu vadošie braucēji jau sekmīgi aizvadījuši pirmos starptautiskos startus. Tas tikai nozīmē, ka aiz kalniem nav arī pašmāju sacensību sezonas sākums šosejas riteņbraukšanā.

 

Nedaudz vairāk par diviem mēnešiem ir atlicis līdz Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas sākumam. Jaunā sezona tiks atklāta 12. maijā, kad visi aktīvās atpūtas cienītāji tiks aicināti uz Jūrmalu, kur Lielupes krastā norisināsies pirmais posms, dalībniekiem 24 dažādās vecuma grupās sacenšoties individuālajā braucienā.

 

Mājaslapā aerobike.lv ir atklāta iepriekšējā reģistrācija uz konkrētiem, vai arī visiem, seriāla posmiem. Tāpat atklāta arī komandu reģistrācija visai sezonai. Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties laicīgi, jo sacensību dienā dalības maksa būs augstāka. Līdz 31. martam dalības maksa sešiem posmiem un lielajam finālposmam ir 66 EUR. Mājaslapā atrodams arī kopējais sacensību seriāla nolikums un cita noderīga informācija.

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. 

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 

Lai sacensību seriālu panāktu vēl interesantāku 2016. gada sezonā pirmo reizi "Filter Velokauss" vēsturē katrs posms norisināsies citā trasē. Pieci no tiem individuālie un 2 pāru braucieni.

Posms  

Datums

Distance  

Sacensību veids

Vieta

I posms

12.05.2016

11 km

Individuālais brauciens

Jūrmala / Bulduri

II posms

26.05.2016

20 km

Pāru brauciens

Garkalne

III posms

09.06.2016

18 km

Individuālais brauciens

Baldone

IV posms

07.07.2016

16 km

Pāru brauciens

Ropaži

V posms

24.07.2016

9 km

Individuālais brauciens

Rīga

VI posms

11.08.2016

11 km

Individuālais brauciens

Jūrmala / Melluži

VII posms

11.09.2016

25 km

Individuālais brauciens

Ainaži

 

Tukums finish

 

Ar Lielā Fināla sacensībām grupas braucienā 13. septembrī noslēgusies „FILTER Velokauss 2015” seriāla izcīņa šosejas riteņbraukšanā. Dalībniekiem pēc spēka samēriem tika piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance, kurās attiecīgi par uzvarētājiem kļuva kaimiņu braucējs no Igaunijas – Kristo Enn Vaga (Kalevi Jalgrattakooli) un Egons Rozenfelds (Tandēms / EtichSport). Sešu individuālo braucienu posmu ieskaitē atkārtoti otro gadu pēc kārtas kopvērtējuma uzvarētāja laurus plūca Sandis Āķis (Rietumu – Delfin).

Šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam „FILTER Velokauss 2015” sezonas laikā aizvadot četrus individuālā un divus pāra brauciena posmus, otro gadu pēc kārtas, kā noslēdzošais posms tika aizvadītas grupas brauciena sacensības. Sacensību centrā, kas tika izvietots pašā Tukuma sirdī – Brīvības laukumā, kā pirmie trasē devās „Garās” distances braucēji. Lai sasniegtu finiša līniju, dalībniekiem distancē bija jāpavada 95 kilometri pa kvalitatīviem Tukuma un Engures novada ceļiem – Milzkalni, Apšuciemu un Klapkalnciemu. Jau sacensību pirmajos kilometros tika uzņemts straujš temps, kā rezultātā no galvenā grupas izdevās atrauties sešiem braucējiem. Starp kuriem izrādījās arī sacensību uzvarētāji. Neskatoties uz to, ka atrāvienā bija arī viens no „Rietumu – Delfin” komandas braucējiem Aleksandrs Rubļevskis, tomēr sasniedzot pusotras minūtes pārsvaru pār vadošo grupu, komandas biedri sāka aktīvu pakaļdzīšanās darbu. Lai gan pēdējā apļa laikā (kopā bija jāveic 3 apļi), grupa panāca vērā ņemamu rezultātu, atstarpi samazinot līdz pat 15 sekundēm, tomēr atrāvienā palikušos vadošos trīs braucējus panākt nespēja. Finiša spurtā no vadošā trijnieka ātrākais izrādījās Kristo Enn Vaga, aiz sevis atstājot Ēriku Tomu Gavaru (Tandēms / EtichSport) un Siim Kiskonen (Kalevi Jalgrattakooli).

Piecpadsmit minūtes pēc „Garās” distances braucējiem, starts tika dots „Īsajai” distancei. Lielāko sacensību daļu vadošā grupa turējās vienkopus, līdz pēdējos piecpadsmit kilometros līdz finišam uzbruka drošsirdīgākie braucēji, kuri spēja nosargāt nepieciešamo pārsvaru līdz pat pašām beigām. Izšķirošajos metros pieredze deva priekšroku, un par uzvarētāju kļuva Egons Rozenfelds. Kā otrais finiša līniju sasniedza arī V 40 grupas braucējs Anrijs Pumpišs. Jaunajam braucējam Elvijam Zommeram (ĶŅSS) šoreiz godpilnā trešā vieta.

Pēc sacensībām norisinājās posma un kopvērtējuma apbalvošana. Kopvērtējumā ieskaitē vērā tika ņemti 5 no sešiem individuālā brauciena posmiem, Lielais Fināls grupas braucienā kopvērtējumā netika skaitīts. Uzrādot teicamu sniegumu pēdējā „FILTER Velokauss 2015” ieskaites posmā Jūrmalā, par uzvarētāju spraigā konkurencē absolūtajā kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas kļuva Sandis Āķis (1803 punkti), apsteidzot ar 16 punktiem pastāvīgo sezonas līderi Rihardu Bartuševicu (Sportlife Cycling Team). Trešajā pozīcijā kopvērtējumā ar 41 punkta starpību izcīnīja jaunais talantīgais braucējs Valters Čakšs (Rietumu – Delfin).

Sievietēm kopvērtējumā nepārspēta palika Katrīna Jaunslaviete. Otrajā pozīcijā Olga Lukša (Ironman.lv), trešajā vietā Ingrīda Šmite (Sportlife Cyclling Team). U-19 vecuma grupā vīriešiem uzvarētājs – Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pārliecinoša uzvara „Rietumu – Delfin” komandas braucējiem.

Kopvērtējumā ceturtās vietas ieguvējai sieviešu un septītajai vietai vīriešu kategorijā tika pasniegtas mierinājuma balvas no sacensību atbalstītāja "Sports Akileine" - palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm.

Pasākuma rīkotāji „Aerobike Cycling Agency” izsaka paldies visiem, kas piedalījās sacensībās visas sezonas garumā kā dalībnieki vai līdzjutēji. Īpašs paldies jāsaka arī sacensību galvenajam atbalstītājam „FILTER” par iespēju Latvijā rīkot augstas klases sacensības šosejas riteņbraukšanā. Tiekamies nākamā gada sezonā!

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL