3 posms Bartusevics 

 

Vakar, 12. jūnijā norisinājās “Filter Velokauss 2014” 3. posms. Ar izcīnītu uzvaru Jūrmalas posmā, kopvērtējuma līdera statusā atgriezies Rihards Bartuševics (Trek Team).

 

Tehniski sarežģītākajā no “Filter Velokauss 2014” sacensību posmiem, 100 dalībnieku konkurencē, 10,3 km individuālajā braucienā uz laiku uzvaru izcīnīja Bartuševics (0:13:58, 44,2 km/h). Atpaliekot tikai par 3 sekundēm un ieņemot pjedestāla otro pakāpienu, pārsteigumu sagādāja V-U19 vecuma grupas braucējs - Valters Čakšs (MSĢ/RRS). Dalītajā trešajā vietā Sandis Āķis un braucējs no kaimiņvalsts Igaunijas - Siim Erik Alamaa (abiem +12 sek.).

 

Seriāla kopvērtējuma vadībā atkārtoti izvirzījies 1. un 3. posma uzvarētājs Rihards Bartuševics (1105 punkti). Zaudējot 29 punktus, uz papēžiem min Sandis Āķis. Trešajā pozīcijā – Kaspars Launerts (980 punkti).

 

Sievietēm līderu pozīcijā joprojām atrodas viena no Igaunijas labākajām jaunajām riteņbraucējām - Liisi Rist (768 punkti). V-U19 vecuma grupā līdera pozīcijas un balto kombinezonu saglabā Edgars Maculēvičs (ĶNSS). Komandu vērtējumā šobrīd pirmajā vietā ar 2829 punktiem “Trek Team” komanda.

 

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 100 dalībnieki, no kuriem 52 turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

Nākamais seriāla posms norisināsies pēc nepilna mēneša, 10. jūlijā Salaspilī. Tajā dalībnieki sacentīsies 13km individuālajā braucienā.

 

 

Sandis Akis

 

Pēc nedēļas, 12. jūnijā Jūrmalā norisināsies “Filter Velokauss 2014” 3. posms. Vai sacensību seriāla līderis Sandis Āķis (Rietumu Delfin) spēs nosargāt kopvērtējuma vadību, tas tiks noskaidrots 11km individuālā braucienā uz laiku.

 

Jaunizveidotā trasē Jūrmalā, Meža prospektā norisināsies “Filter Velokausa” 3. posms - 11km individuālais brauciens uz laiku - braucēji startē vienatnē ik pēc 30 sekundēm. Salīdzinājumā ar pārējiem seriāla individuālo braucienu posmiem, šajā liela daļa trases vedīs pa pilsētas ielām. Pārējo trases daļu sastādīs vienmērīgs labas kvalitātes ceļš gar Lielupes krastu – Vikingu iela.

 

Pēc aizvadītiem diviem posmiem, seriāla līdera vadībā izvirzījies Sandis Āķis - 738 punkti, otrajā vietā atpaliekot ar 33 punktiem ierindojas Rihards Bartuševics (Trek Team). Šobrīd trešajā vietā ar 675 punktiem, iepriekšējā gada sacensību uzvarētājs - Kaspars Launerts (Veloprofs).

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Vēl līdz 9. jūnijam, plkst. 24.00 var veikt iepriekšēju reģistrēšanos atsevišķam posmam par zemāku dalības maksu – 10 EUR.

 

Šobrīd aktīvākie 64 dalībnieki turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

EuroPark 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos sacensību posmos. Kuponus var izmantot 23 EuroPark āra stāvvietās Rīgā. Stāvvietu kuponi nav jāizmanto ne viens pēc otra, ne arī vienā un tajā pašā stāvvietā. Tos var izmantot dažādās autostāvvietās visā pilsētā, ja to vēlas balvas saņēmējs.

 

 

Skolu Kauss 2014 

 

Svētdien, 18. maijā Uzvaras parkā zēni un meitenes, vecumā no 1. - 9. klasei sacentās par “Rīgas Skolu Kausa Riteņbraukšanā” izcīņu individuālajā un skolas vērtējumā. Pārliecinošu uzvaru absolūtajā kopvērtējumā atkārtoti izcīnīja Rīgas Angļu ģimnāzija.

 

Rīgas Skolu Kauss Riteņbraukšanā” ir jaunatnes sacensības Rīgas skolēniem, kurās varēja piedalīties visi Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu skolēni, izņemot tos, kuriem ir izsniegta “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” braucēja licence.

 

Kopumā sacenšoties dalībniekiem no 16 skolām ar 1640 punktiem pirmo vietu ieguva Rīgas Angļu ģimnāzija, otrajā vietā Rīgas Ziepniekkalna sākumskola (360 punkti). Nopelnot 200 punktus dalītajā trešajā vietā Iļģuciema vidusskola un Friča Brīvzemnieka pamatskola.

 

Sacensībās bija atļauts piedalīties ar jebkādu tehniskā kārtībā esošu velosipēdu. Visiem sacensību dalībniekiem pēc finiša tika pasniegtas medaļas. Labākie savā klases grupā tika apbalvoti ar kausiem un diplomiem. Skola ar lielāko punktu skaitu ieguva galveno kausu.

 

Rīgas Skolu Kauss Riteņbraukšanā” ir projekts, kas tiek rīkots sadarbībā ar „Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu”. Pasākuma galvenie mērķi ir veicināt aktīvu brīvā laika pavadīšanu bērnu un jauniešu vidū, kā arī nodrošināt pamatskolas vecuma bērniem fiziskas aktivitātes atvērtā telpā. Papildus ievirze ir piesaistīt jaunatni nodarboties ar riteņbraukšanu kā profesionālu sporta veidu, piesakoties sporta skolu riteņbraukšanas sekcijās.

 

Pasākuma organizatori “Latvijas Riteņbraukšanas Asociācija” saka paldies visiem dalībniekiem, kas, pārstāvot savas skolas godu, piedalījās sacensībās. Paldies arī visiem pasākuma atbalstītājiem un iesaistītajām personām, kas palīdzēja pasākuma realizācijā. Tiekamies nākamā gada pavasarī Uzvaras parkā, lai noskaidrotu “Rīgas Skolu Kausa Riteņbraukšanā 2015” labāko skolu un braucēju titulu!

 

Informācija un rezultāti sacensību oficiālajā mājaslapā: www.aerobike.lv/skolukauss 

 

Vakar, 15. maijā Garkalnē norisinājās “Filter Velokauss 2014” sacensību 2. posms. Uzvaru izcīnīja “Rietumu Delfin” komandas braucēju pāris Armandis Bēcis un Sandis Āķis, kurš pateicoties uzvarai kļuvis arī par seriāla kopvērtējuma līderi.

Līdz šim apmeklētākajā “Filter Velokauss 2014” sacensību posmā, kurā kopumā piedalījās 138 dalībnieki, startējot 20km pāru braucienā nepārspēti bija šī brīža spēcīgākās Latvijas riteņbraukšanas komandas “Rietumu Delfin” braucēji Armands Bēcis ar Sandi Āķi (0:25:56, 46,2 km/h) un Andžs Flaksis ar Andri Vosekalnu (+18 sek.). Vieni no galvenajiem seriāla līderiem Kaspars Launerts (Veloprofs) un Rihards Bartuševics (Trek Team) nolēma startēt individuāli un ieņēma attiecīgi 5. un 6. vietu.

Seriāla kopvērtējuma vadībā izvirzījies posma uzvarētājs Sandis Āķis (730 punkti). Sievietēm līderu pozīcijā atrodas viena no Igaunijas labākajām jaunajām riteņbraucējām - Liisi Rist (519 punkti). Komandu vērtējumā šobrīd pirmajā vietā ar 1138 punktiem “Rietumu Delfin” komanda.

Sadalot punktus “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” ranga ieskaitē, jauno braucēju konkurencē par uzvarētājiem U-15 grupā kļuva Ričards Sauja ar Arvo Godiņu (RRS). U-17 grupā pārāks pār pašmāju braucējiem izrādījās kaimiņš no Lietuvas – Artur Lajevskij, otrajā vietā Kristaps Pelčers pārī ar Kristapu Ansonu (MSĢ).

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 138 dalībnieki, no kuriem 64 turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

Nākamais seriāla posms norisināsies 12. jūnijā, Jūrmalā. Tajā dalībnieki sacentīsies 11km individuālajā braucienā.

Rezultāti pieejami sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv”.

Akis

 

Pēc nedēļas, 15. maijā Garkalnē notiks “Filter Velokausa 2014” 2. posms – pāru brauciens. Šis sacensību posms ir iekļauts “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” U-13 un U-15 vecuma grupu rangā ieskaitē.

 

Tradicionāli Garkalnē norisināsies “Filter Velokausa” 2. posms - 20km distances pāru brauciena sacensības - braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli. Šobrīd esošais trases rekords pieder Oļegam Meļeham / Rihardam Bartuševicam (0:25:31; vidējais ātrums - 47,0 km/h).

 

U-13 un U-15 vecuma licencētiem braucējiem šajā posmā dalība bez maksas. Sacensības iekļautas “LRF” ranga ieskaitē.

 

Pasākuma organizatori ziņo: “Trases lielāko daļu sastāda labas kvalitātes asfalta segums. Dalībniekiem jābrauc pa Mālpils šoseju līdz ciemam Podkājas un pa to pašu ceļu atpakaļ līdz Garkalnei. Šis ir tehniski vieglākais, bet garākais no visiem "Filter Velokausa" posmiem. Trases lielāko daļu sastāda braucējiem pārredzama šoseja. Reljefa izmaiņas ir minimālas, vienīgais kāpums trasē ir Pleskavas šosejas viadukts.”

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Vēl līdz 12. maijam, plkst. 24.00 iepriekšēja reģistrēšanās atsevišķam posmam - 10 EUR.

 

Lai piedalītos “EuroPark velo programmā” - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā, ir nepieciešams startēt visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos. Tā kā riteņbraukšana ir tehnisks sporta veids, tad gan posmā finišējušie, gan nefinišējušie dalībnieki tiek ņemti ieskaitē.

 

EuroPark 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos sacensību posmos. Kuponus var izmantot 23 EuroPark āra stāvvietās Rīgā. Stāvvietu kuponi nav jāizmanto ne viens pēc otra, ne arī vienā un tajā pašā stāvvietā. Tos var izmantot dažādās autostāvvietās visā pilsētā, ja to vēlas balvas saņēmējs.


 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL