Norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss 2014”. Tās ir tautas klases individuālo, komandas un grupas braucienu sacensības Rīgas apkārtnē, kas notiek pēc tādām pašām tradīcijām kā Filter Temposoidu Karikasari – pazīstama individuālo braucienu sērija Igaunijā.


Seriāls sastāv no 7 posmiem, sešiem individuālajā un viens grupas braucienā. Sacensības ir paredzētas ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī riteņbraukšanas entuziastiem un atpūtniekiem. Vērtējums notiek 24 vecuma grupās un absolūtajā kopvērtējumā vīriešiem, sievietēm un komandām.


2014. gada sezonā veiktas izmaiņas sacensību nolikumā. Pirmo reizi sacensību vēsturē, kā septītais posms tiks aizvadīts lielais fināls - grupas brauciens. Šajā posmā uzvarētājiem tiks dubultots punktu skaits kopvērtējumā. Dalībniekiem Tukumā būs dota iespēja pārbaudīt savus spēkus, sacenšoties divās distancēs – veicot 95km sporta klasei vai tautas klases braucējiem paredzēto 38km distanci.


POSMI 2014:

  • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils / Individuālais brauciens

  • II Posms – 15. maijs / Garkalne / Pāru brauciens

  • III Posms – 12. jūnijs / Jūrmala / Indivuālais brauciens

  • IV Posms – 10. jūlijs / Salaspils / Individuālais brauciens

  • V Posms – 31. jūlijs / Garkalne / Komandu brauciens

  • VI Posms – 28. augusts / Jūrmala / Indivuālais brauciens

  • VII Posms – 14. septembris / Tukums / Grupas brauciens


Lai nodrošinātu jaunatnei regulārus startus šosejas riteņbraukšanā, veiksmīgu sarunu rezultātā, tikusi panākta vienošanās ar “Latvijas Riteņbraukšanas Federāciju” (LRF) iekļaut divus no seriāla posmiem “LRF” zēnu un jauniešu nacionālā ranga tabulas ieskaitē. Visiem licencētajiem zēnu/meiteņu un jauniešu braucējiem šajos posmos piešķirta bezmaksas dalība. Posmi norisināsies 15. maijā Garkalnē, kur dalībnieki sacentīsies pāru braucienā, un 14. septembrī grupas brauciens Tukumā.


2013. gada seriālā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs). Otrajā vietā atstājot aiz sevis vienu no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā - Rihardu Bartuševicu (Trek / DPA). Trešais labākais, uzrādot stabilu sniegumu visas sezonas garumā, Rietumu Delfin komandas braucējs - Sandis Āķis.


Sievietēm labāko trijniekā sekojošā secībā ierindojās – Gaida Bite, Diāna Rožkalne un Inese Gūtmane (abas FILTER). Labākās komandas godā - Skandi Motors braucēji.Informācija, nolikums un reģistrācija sacensību oficiālajā mājaslapā: www.aerobike.lv

 

Apsveicam dalībniekus, kas piedalījušies visos FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013 posmos. Vēlamies Jums pasniegt Bronzas goda diplomu, kas nodrošina 10% atlaidi dalības maksai 2014. gada sezonā - atlaide ir spēkā uz visiem sacensību posmiem.

Atlaidi iespējams saņemt, reģistrējoties sacensību oficiālajā mājaslapā
www.aerobike.lv.

Lai Jums Goda diplomu varētu pasniegt personīgi, rakstīt epastu uz This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it vai zvanīt +371 20472920

 

Goda diploms 

 

Noslēdzies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls „FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013”. Par noslēdzošā posma un kopvērtējuma uzvarētāju kļuvis Kaspars Launerts no komandas Veikals Veloprofs.

Vakar, 14. augustā tika dots starts šī gada pēdējam FILTER Kausa posmam. Lai gan laika apstākļi nelutināja - pūta spēcīgs vējš un apdraudēja lietus mākoņi, tas netraucēja sacensību dalībniekiem pārbaudīt savus spēkus 11km individuālajā braucienā.

Uzvaru posmā un absolūtajā vērtējumā izcīnīja Launerts. Rihards Bartuševics (Trek / DPA), nepiedaloties seriāla pēdējā posmā, samazināja iespējas uzvarai kausa izcīņā (rezultātu ieskaitē vērā tika ņemti 5 labākie no 6 posmiem) un seriāla kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā. Trešais labākais, uzrādot stabilu sniegumu visas sezonas garumā, Rietumu Delfin komandas braucējs - Sandis Āķis.

Sievietēm labāko trijniekā sekojošā secībā ierindojās – Gaida Bite, Diāna Rožkalne un Inese Gūtmane (abas FILTER). Labākās komandas godā - Skandi Motors braucēji.

Pēc finiša un rezultātu apkopošanas, norisinājās apbalvošanas ceremonija, kurā tika sveikti braucēji kopumā 24 vecuma grupās, komandu vērtējumā, kā arī labākie absolūtajā ieskaitē vīriešu un sieviešu konkurencē.

Pasākuma rīkotāji “Aerobike Cycling Agency” – Igaunijā bāzēta sporta aģentūra (seriāls tika veidots pēc tādām pašām tradīcijām kā populāra individuālo braucienu sērija Igaunijā - Filter Temposõidu Karikasari) un “Latvijas Riteņbraukšanas Asociācija” ir apmierināti par sezonā paveikto darbu un nākotnes plānus saista tieši ar šosejas riteņbraukšanas attīstību Latvijas un Baltijas teritorijā. Sakām paldies visiem sacensību dalībniekiem un pasākuma atbalstītājiem par iesaistīšanos veselīga dzīvesveida veicināšanā un riteņbraukšanas sporta veida attīstīšanā.

 

Jurmala apbalvosana 

 

Pēc nedēļas, 14. augustā, norisināsies noslēdzošais FILTER Individuālā Brauciena Kausa 6. posms. Jūrmalā - Mellužos, tiks noskaidroti seriāla kopvērtējuma labākie braucēji. Pēc sacensībām apbalvošanas ceremonijā sveiks uzvarētājus absolūtajā vērtējumā un savā vecuma grupā.

Šoreiz dalībnieki mērosies spēkiem 11km distancē gar Lielupes krastu. Trases lielāko daļu sastāda braucējiem interesanta šoseja ar labas kvalitātes asfalta segumu. Reljefa izmaiņas ir minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme. Šis ir tehniski interesantākais vidēja garuma "FILTER Individuālā Brauciena Kausa" posms.

Pēc sacensībām norisināsies apbalvošanas ceremonija. Kopā 24 vecuma grupās, ar medaļām un sponsoru sarūpētājām balvām, tiks sumināti trīs labākie kopvērtējumā. Absolūtajā vērtējumā uz apbalvošanas pjedestāla stāsies seši labākie un trīs labākās braucējas, uzvarētājam tiks pasniegts FILTER kauss.

Pēc aizvadītiem pieciem posmiem, no kuriem trijos tika izcīnītas uzvaras, kopvērtējuma līdera pozīcijās ar 1830 punktiem nostabilizējies Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs). Visticamāk, ka ar iekrāto 104 punktu pārsvaru pār Rihardu Bartuševicu (Trek / DPA) pietiks, lai Launerts kļūtu par uzvarētāju seriāla kopvērtējumā. Sandis Āķis (Rietumu Delfin) ar 1658 punktiem ir trešais labākais. 

Vadoties pēc sacensību nolikuma, seriāla kopvērtējums tiek noteikts pēc punktiem, ko katrs dalībnieks ir ieguvis sezonas laikā. Katra posma protokols tiek veidots, vadoties pēc laika, ko dalībnieks ir pavadījis distancē. Punkti, ko kopvērtējumā iegūst dalībnieks, ir atkarīgi no vietas posma protokolā. Lai ievērotu sportiska godīguma principus, ir izveidoti noteikumi, ka kopvērtējumā tiek ņemti vērā labākie rezultāti sezonas piecos posmos. Vērtējums vecuma grupā tiek noteikts, ņemot vērā visus posma dalībniekus attiecīgajā vecuma grupā. 

Sacensību sākums plkst. 19.00. Reģistrācija atvērta sacensību centrā no plkst. 18.30 līdz 20.00. Iepriekš pieteikšanās iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz pirmdienas, 12. augusta vakaram, plkst. 24.00. Tiem sporta skolu audzēkņiem, kas pasākumā piedalās pirmo reizi, tiek piedāvāta bez maksas dalība.

 

Ar Kaspara Launerta un viņa izveidotās komandas uzvaru noslēdzies FILTER Individuālā Brauciena Kauss 5. posms. Garkalnes posmā dalībnieki sacentās komandas braucienā. Šajās sacensībās dalību ņēma visas Latvijā vadošās riteņbraukšanas komandas. Kā paredzēts, spraiga cīņa izvērtās starp posma uzvarētāja un Riharda Bartuševica sastāviem.

 

Braucējiem bija jāmērojas spēkiem 20km distancē. Trases lielāko daļu sastādīja brauciens pa tehniski vienkāršo Mālpils šoseju. Uzstādot absolūti labāko laiku un jaunu trases rekordu, ar vidējo ātrumu 46.7 km/h, uzvaru izcīnīja seriāla līdera – Launerta (Veikals Veloprofs) un Rietumu Delfin komandas apvienotais sastāvs. No uzvarētājiem atpaliekot 23 sekundes, sīvu konkurenci izrādīja Bartuševics un viņa komanda - Trek / DPA. Trešo labāko rezultātu uzrādīja Alpha Baltic komandas braucēji (+33 sek).

 

Pēc izcīnītas uzvaras posmā, kopvērtējuma līdera pozīcijās nostabilizējies Launerts – 1830 punkti. Izveidojot 104 punktu pārsvaru pār Bartuševicu, Kasparam pirms pēdējā posma ir lielas iespējas uzvarai seriāla kopvērtējumā. Sandis Āķis (Rietumu Delfin) ar 1658 punktiem ir trešais labākais.

 

Nākamais, noslēdzošais posms norisināsies pēc divām nedēļām, 14. augustā Jūrmalā. Pēc šī posma, apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti seriāla kopvērtējuma labākie braucēji.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL