“Filter Velokauss” jaunā sezona startē ar Vecvanaga un Kipura uzvarām Jūrmalā

Vecvanags

Ceturtdien Jūrmalā startēja 2018. gada “Filter Velokauss” sacensību sezona. Šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā uzvaru svinēja Jānis Vecvanags no “Filter” vienības, kamēr starp MTB braucējiem ātrāko laiku sasniedza “Ebike Machine” pārstāvis Kristaps Kipurs.

Lieliskos laika apstākļos Jūrmalā ceturtdienas pievakarē startēja 2018. gada “Filter Velokauss” sezona. Šogad kompleksajā sporta notikumā iekļautas šosejas riteņbraukšanas, MTB riteņbraukšanas un skriešanas sacensības. Pirmajā posmā startēja 200 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas.

Šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā sezonu ar uzvaru sāka “Filter” komandas riteņbraucējs Jānis Vecvanags, kura laiks 11 kilometru garajā distancē bija 13 minūtes un 56 sekundes. Tikai sešas sekundes viņam zaudēja un otro vietu izcīnīja “Evelo team” komandas riteņbraucējs Ģirts Vēvers. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Vēvera komandas biedrs Sandis Āķis, kurš Vecvanagam piekāpās par 11 sekundēm. Labāko sešniekā iekļuva arī Vitālijs Korņilovs, Kalvis Eisaks un Andris Balodis.

Sieviešu vērtējumā labāko laiku sasniedza Daniela Leitāne no Dobeles sporta skolas, kuras rezultāts trasē – 16 minūtes un 11 sekundes. Tikai divas sekundes viņai zaudēja un otro vietu guva Viktorija Sipoviča (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), kamēr trijnieku noslēdza Sipovičas komandas biedrene Santa Sanija Jurgena. Junioriem uzvarēja Kristaps Siltumēns (“Doltcini Latvia Cycling team”).

MTB individuālā brauciena sacensībās dalībnieki mērojās spēkiem astoņu kilometru garā un dubļiem bagātā distancē. Uzvaru guva Kristaps Kipurs no “Ebike Machine”, kura laiks 17 minūtes un 29 sekundes. Otrā vieta Viktoram Nerugalam (+00:00:38), kamēr trijnieku noslēdza Kristofers Rungulis (“Filter MTB”). Viņš Kipuram piekāpās par 1 minūti un 20 sekundēm. Dāmām nepārspēta palika Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB ranga čempione Ingrīda Šmite. Aizraujošā cīņā aizritēja arī skriešanas sacensības, kurā dalībnieki pieveica piecu kilometru garo distanci.

“Filter Velokauss” otrais posms pēc divām nedēļām notiks Garkalnē, kur šosejas riteņbraucēji aicināti piedalīties pāru braucienos, kamēr MTB un skriešanas cienītājiem tiks dota lieliska iespēja samērot spēkus individuālajās distancēs.