Jaunumi
“Filter Velokauss” ar aizraujošajām pāru sacensībām un MTB braucienu turpināsies Garkalnē

Garkalnes posms

Ceturtdien Garkalnē notiks Latvijas populārā šosejas un MTB riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas otrais posms. Šosejas riteņbraucēji aicināti piedalīties aizraujošajos pāru braucienos 20 kilometru garajā distancē, kamēr MTB cienītājiem sarūpēta lieliska MTB brauciena trase 8 kilometru garumā. Iepriekšējā pieteikšanās mājaslapā aerobike.lv šim posmam noslēgsies pusnaktī uz trešdienu.

 

Jaunā “Filter Velokauss” sacensību sezona ar jauniem dalībnieku skaita un trases rekordiem sākās Jūrmalā. Dažādās vecuma un meistarības grupās piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki. Pie tam, sacensības šogad iekļautas arī Latvijas kausa ieskaitē.

 

Sezonas turpinājums jau šīs nedēļas ceturtdienā. “Filter Velokauss” otro posmu uzņems Garkalne. Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, šosejas riteņbraucējus sagaida 20 kilometru garais pāru brauciens pa Garkalne – Mālpils šoseju. Trasē lielu kalnu nav, kas ļaus sasniegt augstu vidējo ātrumu. Tiem, kuri savu pārinieku nav atraduši, to būs iespējams iegūt uz vietas. Startēt varēs arī pa vienam. MTB braucējus tikmēr sagaidīs 8 kilometru gara un aizraujoša trase pa meža ceļiem un takām.

 

Reģistrācijas centrs tiks atvērts pulksten 16:30. MTB braucēji trasē varēs doties no pulksten 17:30 – 17:45. Tikmēr šosejas riteņbraucēji pēc brīvas izvēles trasē dosies no pulksten 18:00 – 19:30. Finišs tiks slēgts pēc pulksten 20:30.

 

Iepriekšējā reģistrācija Garkalnes posmam noslēgsies pusnaktī uz trešdienu. Pieteikties un uzzināt citu informāciju iespējams, apmeklējot organizatoru mājaslapu aerobike.lv.

 

Šosejas riteņbraukšanas pāru braucienu trases rekords pieder Oļegam Meļeham un Rihardam Bartuševicam (25 minūtes un 31 sekunde). Tikmēr MTB trases rekorda īpašnieks ir Dmitrijs Sorokins (13 minūtes un 8 sekundes). 

 
“Filter Velokauss” sezona sākas ar jaunu dalībnieku rekordu Jūrmalā

Vitalijs Kornilovs

Ar pirmā posma sacensībām Jūrmalā sācies Latvijā populārais individuālā brauciena šosejas un MTB sacensību seriāls “Filter Velokauss”. Šosejas riteņbraukšanā uzvarēja Vitālijs Korņilovs, bet MTB braucienā triumfēja Kaspars Kipurs.

Šajā sezonā “Filter Velokauss” norisināsies piecos šosejas un četros MTB riteņbraukšanas posmos. Pirmo reizi katrs posms norisināsies citā Latvijas vietā. Sezonas starta šāviens aizvadītās nedēļas nogalē tika dots Jūrmalā, kur teju 200 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas mērojās spēkiem 11 kilometru garajā individuālajā šosejas riteņbraukšanas braucienā, kā arī 8 kilometru MTB braucienā.

Šosejas riteņbraukšanā, kas bija arī “Elkor – Giant” Latvijas kausa 3. posms,  lielisku rezultātu sasniedza trases rekordists Vitālijs Korņilovs. Treka riteņbraukšanā sevi apliecinājušais sportists trasi veica pēc 13 minūtēm un 39 sekundēm. Korņilovs par 4 sekundēm laboja sev piederošo trases rekordu. Viņa vidējais ātrums 48,3 kilometri stundā. 19 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Arvis Sprude (“Evelo team”). Labāko trijnieku noslēdza Artis Roze (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), kurš Sprudem piekāpās par mazāk nekā 1 sekundi. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Andris Balodis, Didzis Piļāns (abi “Virsotne/ Marmot”), kā arī Arnis Lācis.

Sieviešu konkurencē labāko laiku guva “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības pārstāve Elīna Ķiršakmene, kura trasi veica 15 minūtēs un 20 sekundēs. Atgriešanos sacensību apritē piedzīvoja Dana Rožlapa (“Train2Win”), kura spēja gūt augsto otro vietu, uzvarētājai piekāpjoties par 27 sekundēm. Trešā vieta tikmēr Danielai Leitānei no Dobeles sporta skola, kuru no Ķiršakmenes šķīra 36 sekundes. Junioru konkurencē uzvarēja “Belo CP” sportisti – Kristiāns Belohvoščiks un Līna Svarinska.

MTB riteņbraucējiem 8 kilometru garā trase veda pa meža takām. Labāko laiku sasniedza “ebike Machine” pārstāvis Kaspars Kiprus, kura laiks trasē – 15 minūtes un 28 sekundes. Otrā vieta Aivaram Skridulim no “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” (+00:00:08), kamēr trijnieku noslēdza “Engures sportam” braucējs Ivo Levāns (+00:00:23). Dāmām labākā bija Zane Tķelpe, kuras laiks 17 minūtes un 39 sekundes.

Sezonas otrais posms 23. maijā norisināsies Garkalnē. Plašāka informācija pieejama mājaslapā aerobike.lv. 

 
Ātrajā Jūrmalas trasē sāksies jaunā “Filter Velokauss” sezona

Gailiss

Šo ceturtdien Jūrmalā esošajos Mellužos norisināsies šosejas un MTB riteņbraukšanas individuālā brauciena seriāla “Filter Velokauss” sezonas pirmais posms, kurā piedalīties aicināti visdažādākā vecuma un meistarības līmeņa aktīvās atpūtas cienītāji. Iepriekšējā reģistrācija mājaslapā aerobike.lv noslēdzas pusnaktī no otrdienas un trešdienu.

Turpinot sekmīgās tradīcijas, arī šogad velo cienītājus uz individuālā brauciena sacensībām aicina “Filter Velokauss” sacensību seriāla rīkotāji. Šogad seriāla programmā iekļautas gan šosejas, gan arī MTB riteņbraukšanas sacensības. Galvenā cīņa dalībniekam ir ar sevi, jo distancē visi dodas pa vienam. MTB riteņbraukšanā rīkotāji parūpējušies par aizraujošām trasēm meža apvidū.

Jaunā sezona startēs šīs nedēļas ceturtdienā Jūrmalā. Starta un finiša vieta atradīsies Slokas ielā 115. Šosejas riteņbraucēji veiks 11 kilometru garu individuālā brauciena distanci. Trase ir ļoti ātra un ar labu asfalta segumu. Tajā nav izteiktu kāpumu vai nobraucienu, kas ļauj sasniegt augstu vidējo ātrumu. Tikmēr MTB sacensību dalībnieki veiks 8 kilometru garu trasi pa mežu. Trasē dalībnieki dosies ik pēc 30 sekundēm.

Sacensību vietā reģistrācija būs pieejama no pulksten 16:30 līdz pat 19:30. MTB distancei starts tiks atvērts no pulksten 17:30 līdz 17:45. Tikmēr no pulksten 18:00 – 19:45 sacensības aizvadīs šosejas riteņbraucēji.

Jūrmalas trases rekords šosejas riteņbraukšanā pieder Vitālijam Korņilovam, kurš pērn sasniedza rezultātu – 13 minūtes un 43 sekundes. Tikmēr MTB riteņbraukšanā rekords pieder Dmitrijam Sorokinam – 14 minūtes un 52 sekundes.

Iepriekšējā pieteikšanās Jūrmalas posmam turpinās līdz otrdienas, 7. maija, pulksten 23:59. Pieteikties iespējams mājaslapā – aerobike.lv.

Šosezon “Filter Velokauss” seriālā iekļauti četri MTB un pieci šosejas riteņbraukšanas posmi, kas notiks Jūrmalā, Garkalnē, Rīgā, Siguldā un Ainažos. 

 
Filter Velokauss sezonā jauni posmi un vēl interesantākas trases

Artis Roze

Mājaslapā aerobike.lv pilnā sparā sākusies dalībnieku pieteikšanās iecienītajam “Filter Velokauss” sacensību seriālam šosejas un MTB riteņbraukšanā, kas ar pirmo posmu Jūrmalā startēs 9. maijā. Šajā gadā katrs posms norisināsies citā norises vietā. Šosejas riteņbraukšanas sacensības iekļautas arī Latvijas kausa ieskaitē.

Straujiem soļiem tuvojas jaunā riteņbraukšanas sacensību sezona Latvijā. Aktīvi tai gatavojas arī Latvijas iecienītā šosejas un MTB riteņbraukšanas seriāla “Filter Velokauss” rīkotāji, kas aktīvās atpūtas cienītājus aicina piedalīties piecos aizraujošos posmos.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad katrs no pieciem sacensību posms norisināsies citā vietā. Sezona startēs jau 9. maijā, kad lieli un mazi pedāļu minēji pulcējies Jūrmalā. Saglabāts arī Garkalnes posms un sezonas lielais fināls Ainažos. Pēc vairāku gadu pārtraukuma “Filter Velokauss” atgriezīsies arī galvaspilsētā. 17. jūnija posms Biķernieku trasē būs kā lieliska sagatavošanās nedēļu vēlāk gaidāmajam Latvijas čempionātam individuālajā braucienā. Tikmēr vēl viena posma norises vietu rīkotāji izziņos tuvākajā laikā.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad sevi iespējams apliecināt būs gan šosejas, gan kalnu riteņbraukšanas cienītājiem. Šosejas riteņbraucēji sacentīsies gan individuālajā, gan pāru braucienos, bet tiem, kas sirdij tuvāks MTB,  būs sevi iespējas apliecināt individuālajā braucienā pa meža takās izveidoto trasi.

“Filter Velokauss” posmi iekļauti arī Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā ieskaitē. 1. – 4. posms būs kā 3. kategorijas sacensības, bet lielajam finālam Ainažos piešķirta 1. kategorija. Tikmēr MTB sacensības būs kā Latvijas Nacionālā MTB ranga 3. kategorijas sacensības.

Mājaslapā aerobike.lv sākusies dalībnieku reģistrācija visiem sezonas posmiem. Par izdevīgākajām cenām iespējams reģistrēties līdz 30. aprīlim. Ātrākie braucēji tiks noteikti kopumā 24 vecuma grupās. Noteikts arī komandu vērtējums. 

 
Korņilovs otro gadu pēc kārtas triumfē “Filter Velokauss” sezonas kopvērtējumā

Ainazi

Ar lielo finālposmu svētdien Ainažos noslēgusies “Filter Velokauss” 2018. gada sezona. Šosejas riteņbraukšanā vīriem par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļuva treka riteņbraucējs Vitālijs Korņilovs no “ZZK” vienības, kamēr starp daiļā dzimuma pārstāvēm nepārspēta piecu posmu vērtējumā bija Daniela Leitāne no Dobeles sporta skolas.

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas populārā riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” un “Filter Skrējiens” sezona noslēdzās Latvijas robežpilsētiņā – Ainažos. Aizvadītās nedēļas svētdienā šeit pulcējās vairāki simti šosejas riteņbraucēji un skrējēji, lai veiktu 25 kilometru individuālo braucienu, kā arī piecu kilometru garo skrējienu. Bez Latvijas dalībniekiem, Ainažos startēja arī daudz Igaunijas riteņbraucēju un skrējēju, aizvadot noslēdzošo posmu “Filter Temposari” seriālā.

25 kilometru garajā individuālajā braucienā pirmās trīs vietas aizņēma Igaunijas sportisti. Uzvarēja Gļebs Karpenko, kurš trasi veica pēc 32 minūtēm un 4 sekundēm. No Latvijas braucējiem ātrākais bija “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” komandas riteņbraucējs Artis Roze, kuram absolūtajā vērtējumā piektais laiks – 33 minūtes un 30 sekundes. Otrais starp latviešiem bija Vitālijs Korņilovs (“ZZK”), kurš Rozem piekāpās par 11 sekundēm. Tikmēr trešais ātrākais latvietis trasē, kas lielākoties veda pa Igaunijas ceļiem, izrādījās Jānis Vecvanags no “Filter” vienības. Viņš Rozem zaudēja 36 sekundes.

Sezonas lielajā kopvērtējumā triumfēja Vitālijs Korņilovs, kurš par 11 punktiem apsteidza Jāni Vecvanagu. Korņilovs par “Filter Velokauss” sezonas uzvarētāju kļuva otro gadu pēc kārtas. Labāko trijnieku, pateicoties sekmīgi aizvadītajam pēdējam posmam, noslēdza Artis Roze, kuru no Korņilova šķīra 79 punkti. Komandu kopvērtējumā uzvarēja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”, kam sekoja “Doltcini Latvia Cycling team” un “Virsotne/ MARMOT”.

Sievietēm pēdējā posmā uzvarēja igauniete Liisi Rist, kura trasi pieveica 36 minūtēs un 42 sekundēs. Labākā no latvietēm bija Daniela Leitāne. “Filter Velokauss” kopvērtējuma līdere sasniedza rezultātu – 39 minūtes un 5 sekundes. Tikai septiņas sekundes viņai zaudēja “Dobeles dzirnavnieks Feel Free/ Ķekavas NSS” riteņbraucēja Santa Sanija Jurgena, kurai starp latvietēm otrā vieta. Trešā tikmēr bija Viktorija Sipoviča, Leitānei zaudējot 54 sekundes. Kopvērtējumā uzvara Leitānei, otrā bija Jurgena, bet trešā Sipoviča. Labākā jaunā braucēja kreklu kopvērtējumā tikmēr ieguva Roberts Jirgens.

Piecu kilometru garajā skrējienā starp latviešiem ātrāko laiku sasniedza Daniela Leitāne, kuras rezultāts – 19 minūtes un 46 sekundes. Viņai uzvara dāmu konkurencē. Tikmēr no vīriem trešo laiku sasniedza Kristaps Sūna. Kopvērtējumā par skriešanas sacensību uzvarētāju kļuva Mārtiņs Soste. 

 
Svētdien Ainažos ar lielo finālposmu noslēgsies “Filter Velokauss” sezona

Ainazi

Šīs nedēļas svētdienā Ainažos norisināsies Latvijas iecienītā riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” un “Filter skrējiens” lielais finālposms. Iepriekšējā reģistrācija aizraujošajām sacensībām mājaslapā aerobike.lv noslēgsies ceturtdienas vakarā.

Aizvadīti pirmie četri no kopumā pieciem “Filter Velokauss” riteņbraukšanas sacensību seriāla posmiem. Iepriekšējā posmā, kas notika Garkalnē, noslēdzās MTB riteņbraukšanas seriāla sezona.

Jau trešo gadu pēc kārtas nozīmīgās sacensības notiks Latvijas pierobežas pilsētā Ainažos. Vienlaikus šīs sacensības būs arī populārā Igaunijas sacensību seriāla “Filter Temposoidu” noslēguma posms. Tas dos iespēju mūsu riteņbraucējiem samērot spēkus ar ziemeļu kaimiņiem. Dalībniekiem sagatavota 25 kilometru gara un interesanta distance, kas galvenokārt vedīs pa Igaunijas ceļiem. Pirms diviem gadiem Ainažu posmā startēja viens no labākajiem Baltijas valstu velosportistiem Reins Tāramē, kā arī citi augsta līmeņa riteņbraucēji no Latvijas un Igaunijas.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma līderis ir 2004. gada Eiropas čempions Kalvis Eisaks (“Doltcini Latvia Cycling team”), no kura par 67 punktiem atpaliek Kristaps Knops (“ZZK”). Trešais tikmēr ir Ģirts Vēvers no “Evelo team” vienības.

Otro gadu “Filter Velokauss” seriālā iekļautas arī skriešanas sacensības, kas risināsies uzreiz pēc individuālā brauciena. Dalībnieki aicināti samērot spēkus piecu kilometru garā individuālajā skrējienā.

Numuru izņemšana un reģistrācija gaidāma laika posmā no pulksten 11:00 – 14:30. Pirmie starti gaidāmi no pulksten 12:00. Trasē dalībnieki varēs doties līdz pulksten 14:30, bet finiša zona tiks slēgta stundu vēlāk. Skriešanas sacensību starts tiks atvērts no pulksten 14:30 – 14:45.

“Filter Velokauss” dalībnieki, kuri piedalījušies visos posmos, pēc finiša aicināti piedalīties izlozē, kurā būs iespējams tikt pie ļoti vērtīgām balvām.

Iepriekšējā reģistrācija turpinās mājaslapā aerobike.lv. Uzreiz pēc finiša gaidāma arī sezonas kopvērtējuma apbalvošana šosejas un MTB riteņbraukšanas, kā arī skriešanas dalībniekiem. 

 
Kipurs un Šmite uzvar “Filter Velokauss” MTB brauciena kopvērtējumā

Kornilovs Knops

Ceturtdien Garkalnē aizvadīts “Filter Velokauss” un “Filter Skrējiens” ceturtais posms. Šosejas riteņbraukšanas pāru braucienos uzvaru izcīnīja Vitālija Korņilova un Kristapa Knopa duets. MTB braucienā posmā triumfēja Edgars Krūmiņš un Ingrīda Šmite, bet kopvērtējumā par sezonas čempioniem kļuva Šmite un Kaspars Kipurs.

 

Siltā ceturtdienas vakarā Garkalnē pulcējās šosejas un MTB riteņbraukšanas, kā arī skriešanas cienītāji. Šeit norisinājās “Filter Velokauss” un “Filter Skrējiens” 2018. gada sezonas ceturtais posms. Ja šosejas riteņbraucējiem un skrējējiem šis bija priekšpēdējais posms, tad MTB braucienā tieši Garkalnē arī noskaidrojās sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.

 

MTB braucēji veica astoņu kilometru garu distanci pa meža takām un ceļiem. Visātrāko laiku sasniedza Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB ranga vicelīderis Edgars Krūmiņš no “Patria – Bottecchia” komandas, kurš trasi veica 13 minūtēs un 46 sekundēs. Otro vietu ieguva Kaspars Kipurs, kurš Krūmiņam zaudēja 33 sekundes. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Kipura komandas biedrs no “Ebike Machine” vienības Viktors Nerugals, kurš pēc trijiem posmiem bija kopvērtējuma līderis. Nerugals uzvarētājam piekāpās par 1 minūti un 2 sekundēm.

 

Sievietēm arī šajā posmā ātrākā bija “Baldones velokomandas” riteņbraucēja Ingrīda Šmite no “Baldones velokomandas”, bet starp jaunajiem riteņbraucējiem pirmais – Ernests Neļķe (“Garkalne MTB”).

 

Sezonas lielajā kopvērtējumā, kur tika vērtēti trīs labākie posmi, uzvarēja Kaspars Kipurs, kurš aiz sevis atstāja Viktoru Nerugalu un “Engures sportam” riteņbraucēju Ivo Levānu. Dāmām pirmā bija Ingrīda Šmite, bet otrā Evelīna Roze-Budļevska. Labākais sezonas jaunais riteņbraucējs ir Artis Neļķe.

Šosejas riteņbraukšanas sacensību dalībnieki mērojās spēkiem 20 kilometru garajā pāru braucienā. Visātrāko laiku sasniedza pērnā gada čempiona Vitālija Korņilova un Kristapa Knopa (abi “ZZK”) veidotais duets. Trasē abi sportisti pavadīja 25 minūtes un 53 sekundes. Uzrādītais laiks šajā trasē ir otrais visu laiku labākais. Otro vietu ceturtajā posmā izcīnīja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” vīri – Niklāvs Boļšis  un Artis Roze. Uzvarētājiem viņi zaudēja 14 sekundes. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Didzis Piļāns un Andris Balodis (“Virsotne/ MARMOT”). Šo duetu no uzvarētājiem šķīra 20 sekundes.

 

Dāmām labākā šajā posmā bija dobelniece Daniela Leitāne, kura startēja vienā pārī ar Elviju Zommeru. Otrā bija Viktorija Sipoviča, bet trešā Santa Sanija Jurgena (abas “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”). Labākais jaunais braucējs tikmēr izrādījās Kristaps Siltumēns (“Doltcini Latvia Cycling team”).

 

“Filter Skrējienā” dalībnieki veica piecu kilometru garu distanci. Uzvaru izcīnīja Mārtiņs Soste, otrais bija Kristaps Sūna, bet trešais Vairis Krauklis.

 

Sezonas lielais fināls gaidāms 26. augustā Ainažos. Pēc šīm sacensībām norises vietā gaidāma arī sezonas lielā apbalvošana.

 
“Filter Velokauss” sezonas ceturtajā posmā pāru braucieni un MTB lielais fināls

Bilde

Ceturtdien Garkalnē norisināsies Latvijas populārā riteņbraukšanas un skriešanas sacensību seriāla – “Filter Velokauss” sezonas ceturtais posms. Šosejas riteņbraucējus sagaida aizraujošais pāru brauciens, kamēr MTB cienītājiem šis būs sezonas lielais fināls. Tiem, kuriem sirdij tuva skriešana, aicināti veikt piecu kilometru garu distanci.

 “Filter Velokauss” šosejas, MTB un skriešanas seriālā šajā sezonā aizvadīti pirmie trīs posmi. Divi no tiem notika Jūrmalā, bet viens Garkalnē. Šīs nedēļas ceturtdienā aizraujošais seriāls turpināsies Garkalnē. Šis posms būs īpašs ar to, ka tajā tiks noskaidroti otrās “Filter Velokauss” MTB sezonas uzvarētāji dažādās vecuma grupās.

Garkalnes posmā MTB distances garums astoņi kilometri. Trase vedīs pa asfaltu, meža ceļiem un takām. Sacensību kopvērtējuma vadībā vīriem pirms noslēdzošā posma atrodas Viktors Nerugals (“Ebike Machine”), kurš tikai par pieciem punktiem apsteidz otrajā vietā esošo Ivo Levānu (“Engures sportam”). Trijnieku noslēdz “Valmieras Velo vienības” sportists Agris Kalējs. Dāmām pārliecinoša līdere ir pērnā gada amatieru ranga uzvarētāja sievietēm Ingrīda Šmite. Jāatzīmē, ka arī šajā posmā MTB braucienam piešķirta LRF amatieru MTB ranga 3. kategorija.

Šosejas riteņbraucējus Garkalnē sagaidīs pāru brauciens 20 kilometru garajā distancē. Dalībniekiem tiks atļauts startēt arī pa vienam. Sezonas pirmajā pāru braucienā absolūtajā vērtējumā uzvaru svinēja Jānis Vecvanags un Kalvis Eisaks. Tiesa, kopvērtējuma līderis Vecvanags trauma dēļ šajā posmā nevarēs piedalīties. Kopvērtējumā aiz viņa atrodas Kalvis Eisaks (“Doltcini Latvia Cycling team”) un Ģirts Vēvers (“Evelo team”).

Skriešanas cienītāji, kuriem tāpat kā šosejas riteņbraucējiem, šis būs sezonas priekšpēdējais posms, laipni lūgti piedalīties piecu kilometru asfalta skrējienā.

Reģistrācija sacensību norises vietā Garkalnes posmam sāksies no pulksten 16:30. No pulksten 17:30 sacensības uzsāks MTB braucēji, bet šosejas riteņbraucēji trasē dosies no pulksten 18:15 – 20:00. No pulksten 20:15 starts tiks atvērts skrējējiem.

Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2017. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja Mikus Veismanis. “Filter Velokauss” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī titulētais Igaunijas riteņbraucējs Reins Tāramē, kurš izcīnījis trešo vietu “Tour de France” 10. posmā. 

 
Korņilovs sasniedz jaunu “Filter Velokauss” Jūrmalas trases rekordu

Kornilovs

Ceturtdien Jūrmalā aizvadīts Latvijas populārā riteņbraukšanas un skriešanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas trešais posms. 11 kilometru garajā šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā uzvarēja Vitālijs Korņilovs, kurš sasniedza jaunu trases rekordu. MTB braucienā tikmēr uzvarēja Kaspars Ķipurs.

Patīkamos laika apstākļos ceturtdienas vakarā aktīvās atpūtas cienītāji pulcējās Jūrmalā, kur notika iecienītā riteņbraukšanas un skriešanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas trešais no kopumā pieciem posmiem. Dalībnieku vidū bija dažāda vecuma un meistarību grupu braucēji no Latvijas un Igaunijas.

11 kilometru garajā šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā pa laba seguma asfaltu, ātrākie braucēji spēja trasi veikt ātrāk par 14 minūtēm. Uzvaru izcīnīja pērnā gada kopvērtējuma čempions Vitālijs Korņilovs. 39 gadus vecais sportists trasē pavadīja 13 minūtes un 43 sekundes. Tas ir arī jauns Jūrmalas trases sacensību rekords. Kopš 2013. gada rekords piederēja Armandam Bēcim.

Tikai trīs sekundes Korņilovam zaudēja un otro vietu izcīnīja “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” pārstāvis Artis Roze, kurš bija labākais starp amatieru licenču īpašniekiem. Labāko trijnieku noslēdza “Doltcini Latvia Cycling team” sportists Kalvis Eisaks. Viņu no uzvaras neklātienes cīņā šķīra 22 sekundes. Labāko sešiniekā vietas izcīnīja arī pirmo divu posmu uzvarētājs Jānis Vecvanags (“Filter”), Andris Balodis (“Virsotne/ MARMOT”) un Sandis Āķis (“Evelo team”).

Starp daiļā dzimuma pārstāvēm nepārspēta palika Daniela Leitāne, kuras laiks trasē bija tieši 16 minūtes. Tikai piecas sekundes viņai zaudēja otrās vietas ieguvēja Santa Sanija Jurgena, kamēr labāko trijnieku noslēdza Viktorija Sipoviča (abas “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”).

MTB braucienā aktīvās atpūtas cienītāji mērojās spēkiem astoņu kilometru garajā distance pa apvidu. Vīriem uzvarēja “Ebike Machine” pārstāvis Kaspars Ķipurs, kurš tikai par divām sekundēm apsteidza komandas biedru Viktoru Nerugalu. Labāko trijnieku noslēdza Ivo Levāns no “Engures sportam”. Viņš Ķipuram zaudēja 33 sekundes. Dāmām ātrākā izrādījās Ingrīda Šmite no “Baldones velokomandas”.

Lieliskā gaisotnē aizritēja arī skriešanas sacensības, kurās uzvarēja Mārtiņš Soste. Viņš piecus kilometrus veica 19 minūtēs un 26 sekundēs. Otro vietu guva Kristaps Sūna no “Doltcini Latvia Cycling team”, bet trešā pozīcija Vairim Krauklim no Smiltenes.

“Filter Velokauss” sezona turpināsies 19. jūlijā Garkalnē. Šeit MTB braucēji aizvadīs noslēdzošo posmu, kamēr skrējējiem un šosejas riteņbraucējiem tas būs priekšpēdējais posms. 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL