Velomaratons

“EventRent Adventure Race Series” beidzas ar vairākiem posmiem, kas nākamnedēļ notiks Hiiumaa. Busland nakts posms paredzēts 7. oktobrī, bet “Emmaste” 15. velomaratons – dienu vēlāk. Busland Piedzīvojumu brauciens mazāk profesionāliem nakts braucienu entuziastiem sākas pie Kõpu bākas plkst. 20:00. Pēc stundas tiek dots sacensību starts. Sacensībās var piedalīties ar kalnu velosipēdu, biezo riepu velosipēdu vai velokrosa velosipēdu. Sacensības ilgst 30 minūtes, posma garums ir trīs kilometri plus viens aplis.

“Šis ir vienīgais riteņbraukšanas konkurss, kas tiek organizēts Igaunijā, kur uz gleznainā celiņa tumsā tiek izmantotas āra sveces,” uzsver “EventRent Adventure Series” galvenais organizators Mihkels Rauls. “Lai arī trase ir labi apgaismota ar  tūkstošiem āra sveču, dalībniekiem es ieteiktu izmantot arī velosipēda vai ķiveres lampu.”

“Emmaste” velomaratons svētdien – 15 km garo maršrutu apbrauks trīs reizes, starts būs plkst. 13:00. Piecas minūtes vēlāk tie interesenti, kuriem nav nekādu sporta ambīciju, piedzīvojumu sacensību ietvaros nokļūs līdz 15 km trasei. Abās dienās Hiiumaa iedzīvotāji var piedalīties piedzīvojumu braucienos par maksu, kas ir 1 eiro.

“Emmaste” velomaratons piedāvā arī bezmaksas bērnu braucienus, un jauku laika apstākļu gadījumā bezmaksas lietošanai ir uzstādīts batuts. “Emmaste” velomaratona laikā aptuveni plkst. 15.45 tiks apbalvots arī labākais no sezonas dalībniekiem sacensībās “EventRent Adventure Series”.

Nopietnāki riteņbraukšanas entuziasti jau šajā nedēļas nogalē varēs piedalīties vairākās riteņbraukšanas sacensībās uz Igaunijas divām lielākajām salām. 7. oktobrī Saaremā notiks “Marimetsa” Ministru kabineta pēdējais posms. Pēc tam jūs varat doties ar prāmi uz Hiiumaa un tajā vakarā piedalīties Busland nakts braucienā, bet 8. oktobrī piedalīties “Emmaste” velomaratonā. Iepriekšēja reģistrācija beidzas 4. oktobra pusnaktī.