Roze Artis

Pirmajā “Filter Velokauss” Siguldas posmā uzvaru 15 kilometru garajā šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā izcīnīja kopvērtējuma līderis Artis Roze, kamēr MTB distancē nepārspēts palika Agnis Apse.

 

“Filter Velokauss”, kas ir lielākais individuālā brauciena velo seriāls Latvijā, aizvadītās nedēļas nogalē turpinājās ar ceturtā posma sacensībām Siguldā. Starta un finiša zona atradās pie Gūtmaņa alas. Šosejas riteņbraucēji jau uzreiz pēc starta ievarēja Turaidas kalnu, bet tālāk trase veda pa Raganas šoseju. Tikmēr MTB sacensības norisinājās pa Gaujas Nacionālā parka ceļiem.

 

Šosejas riteņbraukšanā dienas labāko laiku sasniegt izdevās kopvērtējuma līderim Artim Rozem no “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” komandas. Viņš distanci veica pēc 22 minūtēm un 1 sekundes. Tikai 0,2 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Arvis Sprude no “Evelo team”. Augstā trešā vieta tikmēr Arnim Lācim. Viņu no Rozes šķīra tikai 1 sekunde. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Kristiāns Belohvoščiks, Ģirts Vēvers un Kristaps Siltumēns. Jāizceļ, ka pirmie astoņi braucēji sabrauca 20 sekunžu robežās. “Isostar” Turaidas kalna izaicinājumā uzvaru izcīnīja Matīss Zērvēns, kurš sīvā cīņā pārspēja Paulu Rubeni un Kristiānu Belohvoščiku.

 

Starp dāmām labākā interesantajā trasē bija Līna Svarinska (“Belo CP”), kuras rezultāts 26 minūtes un 2 sekundes. Otro vietu ieguva Zane Kalverša – Ķeņģe (+00:00:47), bet trešā pozīcija Kitijai Siltumēnai no “RRS/ Purvciems” (+00:02:10). Junioru konkurencē pirmais bija Kristiāns Belohvoščiks, kurš tuvāko sekotāju Kārli Smilgu apsteidza par vairāk nekā 1 minūti.

 

MTB braucienā dramatiskā neklātienes cīņā uzvaru svinēja Agnis Apse. Smiltenietis trasi veica pēc 18 minūtēm un 18 sekundēm. 0,4 sekundes viņam zaudēja Sergejs Rodionovs no “Ādaži velo”. Tikmēr trešā vieta Aivaram Skridulim no “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības (+00:00:33). TOP 6 bija arī Kaspars Kipurs, Einārs Bērze un Reinis Avens. Sievietēm uzvaras laurus plūca “Garkalne MTB” braucēja Zane Ķelpe. Aiz viņa sekoja Zanda Rutkovska un Evelīna Budļevska.

 

“Filter Velokauss” noslēgsies 25. augustā ar tradicionālo šosejas un MTB riteņbraukšanas posmu Ainažos.

 

Filter Velokauss Sigulda

Ceturtdien pirmo reizi Siguldā notiks Latvijas lielākā šosejas un MTB riteņbraukšanas individuālā brauciena seriāla – “Filter velokauss” posms. Šosejas riteņbraucējiem būs jāpievar leģendārais Turaidas kalns, kamēr MTB cienītājus sagaida aizraujoša trase pa Gaujas Nacionālā parka pauguriem.

 

Sigulda, pateicoties Gaujas senlejai ir pateicīga vieta šosejas un kalnu riteņbraucējiem. Vasarā šeit katru dienu var redzēt desmitiem velomīļu. Šīs nedēļas ceturtdienā Sigulda pirmo reizi uzņems arī populārā “Filter velokauss” sacensību seriāla ceturto posmu.

 

Starta vieta šosejas un MTB riteņbraucējiem atradīsies pie Gūtmaņa alas. Šosejas riteņbraucējiem sagatavota 15 kilometru gara trase, kuras “odziņa” būs leģendārais Turaidas kalns. Tas solās būt ļoti nopietns pārbaudījums tiem, kuri izvēlēsies startēt ar individuālā brauciena velosipēdiem. Uzbraucot kalnā, sekos pagrieziens pa kreisi, virzienā uz Raganu. Braucot pa šo ceļu, pie pagrieziena uz Sunīšiem ir izvietots apgrieziena punkts. Distance tālāk ved atpakaļceļā, svarīgākā atšķirība, finiša vieta atšķiras no starta vietas un tā izvietota Turaidas kalnā.

 

Tikmēr MTB braucējiem trase vedīs pa Gaujas Nacionālā parkā izveidotu trasi. Tā solās būt visu laiku interesantākā “Filter” kausa vēsturē trasē iekļauts arī izteikti stāvs kāpums, kura stāvuma pakāpe pārsniegs 20 procentus. Kopējais trases garums – 10 kilometri.

 

Reģistrācijas centrs pie Gūtmaņu alas tiks atvērts pulksten 16:30. MTB braucēji trasē varēs doties no pulksten 17:30 – 17:45. Šosejas riteņbraukšanas starts tikmēr ilgs no pulksten 18:00 – 19:30. Dalībnieki trasē dosies ik pēc 30 sekundēm. Jāizceļ, ka MTB braucējiem šis būs sezonas noslēdzošais posms.

 

Kopvērtējumā pēc trijiem posmiem līderis šosejas riteņbraukšanas absolūtajā vērtējumā ir Artis Roze, kuram seko Niklāvs Boļšis un Andris Balodis. Dāmām līdere ir Latvijas čempione Dana Rožlapa, bet junioriem Kristiāns Belohvoščiks. MTB riteņbraukšanā tikmēr līdera godā atrodas Kaspars Kipurs, bet starp dāmām vadībā ir Zane Ķelpe. 

 

Belahvosciks

Pirmdien, 17. jūnijā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē desmit dienas pirms Latvijas čempionāta notiks šosejas un MTB sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas trešais posms. Iepriekšējā reģistrācija mājaslapā aerobike.lv noslēgsies

“Filter Velokauss” saviem dalībniekiem piedāvā ātras un, vienlaikus, izaicinošas trases. Sezonā līdz šim aizvadīti jau divi posmi, kas notika Jūrmalā un Garkalnē. Tikmēr nākamās nedēļas sākumā šosejas un MTB cienītājus gatava uzņemt visiem labi zināmā Biķernieku trase.

Sacensību trešais posms Biķernieku trasē notiks pirmdienā nevis ceturtdienā, kā ierasts iepriekš. Starta un finiša zona gan šosejas, gan arī MTB braucienā atradīsies trases lielajā taisnē. Reģistrācijas centrs tiks atvērts pulksten 16:30.

Kā pirmie sacensības atklās MTB braucēji, kuriem sarūpēta 7 kilometru gara trase pa asfaltu uz meža taciņām. Trasē iekļauti gan pastāvi nobraucieni, gan kāpumi. Starta laiks MTB braucējiem būs no pulksten 17:30 – 17:45. Līderu kreklā uz starta redzēsim Kasparu Kipuru.

Tikmēr šosejas riteņbraucēji trasē brīvi izvēlētā kārtībā varēs doties no pulksten 18:00 – 19:30. Dalībniekiem būs jāveic 16 kilometru garu distanci, kas sadalīta trijos apļos.

Līderu kombinezonos startēs – Artis Roze, Kristiāns Belohvoščiks un Elīna Ķiršakmene

Šosezon “Filter Velokauss” seriālā iekļauti četri MTB un pieci šosejas riteņbraukšanas posmi, kas notiek Jūrmalā, Garkalnē, Rīgā, Siguldā un Ainažos. 

 

Roze Bolsis

Garkalnē aizvadīts “Filter Velokauss” šosejas un MTB riteņbraukšanas sacensību seriāla otrais posms. Šosejas riteņbraukšanas pāru braucienā labāko laiku sasniedza Artis Roze un  Niklāvs Boļšis, kamēr MTB individuālajā braucienā uzvarēja kopvērtējuma līderis Kaspars Kipurs.

“Filter Velokauss” ir vienīgais sacensību seriālas Latvijā, kurā dalībniekiem ir iespējams piedalīties pāru braucienos. Lai cerētu uz labu rezultātu, svarīga ir abu dalībnieku sadarbība trases gaitā. “Filter Velokauss” otrajā posmā pāru brauciena distances garums sasniedza 20 kilometrus.

Labāko laiku trasē sasniegt izdevās “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” komandas braucējiem – Artim Rozem un Niklāvam Boļšim. Abi trasi veica pēc 25 minūtēm un 54 sekundēm. Otro vietu ieguva kuldīdznieki no “Evelo team” komandas – Ģirts Vēvers un “Elkor – Giant” Latvijas kausa kopvērtējuma līderis Arvis Sprude. Uzvarētājiem viņi piekāpās par 21 sekundi.

Trešie tikmēr bija “Virsotne/ Marmot” braucēji – Didzis Piļāns un Andris Balodis (+00:00:31). TOP 6 iekļuva arī – Kristiāns Belohvoščika un Matīsa Kalverša duets, kuriem uzvara attiecīgi junioru un jauniešu grupās, Atis Paksis un Jānis Vecvanags, kā arī Arvils Vikštrems un Matīss Zērvens. Starp dāmām ātrākā bija Dana Rožlapa, kurai sekoja Daniela Leitāne un pirmā posma uzvarēja Elīna Ķiršakmene.

MTB riteņbraucēji tikmēr veica 8 kilometru garu trasi pa asfaltu, meža ceļiem un takām. Labāko laiku otro posmu pēc kārtas sasniedza “Ebike Machine” braucējs Kaspars Kipurs, kurš trasē pavadīja 13 minūtes un 54 sekundes. Otro vietu ieguva “VW Komerctransports – Veloprpofs.lv” riteņbraucējs Aivars Skridulis. Viņu no uzvarētāja šķīra tikai 5 sekundes. Trijnieku noslēdza Sandris Jaunzems (“LAA”), Kipuram piekāpjoties par 1 minūti un 3 sekundēm. Starp dāmām ātrākā izrādījās Zane Ķelpe no “MTB Garkalne”.

“Filter Velokauss” sezona turpināsies 17. jūnijā, kad dalībniekus sagaida posms Rīgā – Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Vairāk informācijas pieejama aerobike.lv.

 

Garkalnes posms

Ceturtdien Garkalnē notiks Latvijas populārā šosejas un MTB riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas otrais posms. Šosejas riteņbraucēji aicināti piedalīties aizraujošajos pāru braucienos 20 kilometru garajā distancē, kamēr MTB cienītājiem sarūpēta lieliska MTB brauciena trase 8 kilometru garumā. Iepriekšējā pieteikšanās mājaslapā aerobike.lv šim posmam noslēgsies pusnaktī uz trešdienu.

 

Jaunā “Filter Velokauss” sacensību sezona ar jauniem dalībnieku skaita un trases rekordiem sākās Jūrmalā. Dažādās vecuma un meistarības grupās piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki. Pie tam, sacensības šogad iekļautas arī Latvijas kausa ieskaitē.

 

Sezonas turpinājums jau šīs nedēļas ceturtdienā. “Filter Velokauss” otro posmu uzņems Garkalne. Turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, šosejas riteņbraucējus sagaida 20 kilometru garais pāru brauciens pa Garkalne – Mālpils šoseju. Trasē lielu kalnu nav, kas ļaus sasniegt augstu vidējo ātrumu. Tiem, kuri savu pārinieku nav atraduši, to būs iespējams iegūt uz vietas. Startēt varēs arī pa vienam. MTB braucējus tikmēr sagaidīs 8 kilometru gara un aizraujoša trase pa meža ceļiem un takām.

 

Reģistrācijas centrs tiks atvērts pulksten 16:30. MTB braucēji trasē varēs doties no pulksten 17:30 – 17:45. Tikmēr šosejas riteņbraucēji pēc brīvas izvēles trasē dosies no pulksten 18:00 – 19:30. Finišs tiks slēgts pēc pulksten 20:30.

 

Iepriekšējā reģistrācija Garkalnes posmam noslēgsies pusnaktī uz trešdienu. Pieteikties un uzzināt citu informāciju iespējams, apmeklējot organizatoru mājaslapu aerobike.lv.

 

Šosejas riteņbraukšanas pāru braucienu trases rekords pieder Oļegam Meļeham un Rihardam Bartuševicam (25 minūtes un 31 sekunde). Tikmēr MTB trases rekorda īpašnieks ir Dmitrijs Sorokins (13 minūtes un 8 sekundes). 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL