Apbalvosana

 

22. oktobrī "Jahtklubā AUDA" (Audupes iela 15/17, Rīga (Mangaļsala)) no plkst. 17.00 - 19.00 norisnāsies Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas seriāla "Filter Velokauss" 2016. gada sezonas apbalvošana. 

 

Vakara gaitā tiks apbalvoti dalībnieki kopumā 24 vecuma grupās, kā arī apbalvosim 6 labākos absolūtajā un 3 sieviešu, un komandas vērtējumā.

 

Vēl apbalvosim dalībniekus, kuri piedalījās visos septiņos “Filter Velokauss” sezonas posmos, savā starpā sadalot 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife”. Šajā sezonā visos posmos startēja 30 dalībnieki. Katrs no viņiem savā īpašumā iegūs 33,33 EUR dāvanu karti. Aktīvāko braucēju saraksts:http://www.velokross.lv/aerobike/2016/rez_7p16_sportlife.pdf

 

Vairāk par norisies vietu meklējiet: https://marinaauda.com/

 

Tarema

 

Svētdien, 11. septembrī, Ainažos ar lielo finālposmu noslēdzās Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezona. Par posma uzvarētāju kļuva Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne Reins Tāramē, bet uzvaru seriāla kopvērtējumā svinēja “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Andris Lukjanovs.

 

Latvijas un Igaunijas pierobežas pilsēta Ainaži svētdien, 11. septembrī, uzņēma vairāk nekā 250 dažāda vecuma un meistarības abu valstu aktīvās atpūtas cienītājus. Šeit norisinājās Latvijas “Filter Velokauss” un Igaunijas “Filter Temposoidu” seriālu lielais finālposms. Dalībniekiem bija jāveic 25 kilometru gara individuālā brauciena distance pa Latvijas un Igaunijas teritoriju. Dalībnieki trasē uzrādīja augstu vidējo ātrumu, ko sekmēja līdzenais reljefs un pateicīgie laika apstākļi. Noslēdzošais posms bija īpaši nozīmīgs, jo šeit varēja iegūt lielāku punktu skaitu nekā iepriekšējos posmos.

 

Par posma uzvarētāju ļoti pārliecinoši kļuva Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne un pasaules tūres komandas “Katusha” sportists Reins Tāramē. 29 gadus vecais riteņbraucējs “Filter Velokausā” izvēlējās startēt, lai sevi pārbaudītu pirms šonedēļ Francijā gaidāmā Eiropas čempionāta. Igaunijas riteņbraucēja laiks trasē bija 30 minūtes un 55 sekundes. Otro vietu izcīnīja “Rietumu banka – Rīga” vienības sportists Matīss Riekstiņš, kurš titulētākajam konkurentam zaudēja 2 minūtes un 16 sekundes. Tikmēr trešais palika vēl viens Igaunijas riteņbraucējs Emeri Lepp, Tāramē zaudējot par 2 minūtēm un 57 sekundēm. No Latvijas braucējiem otro vietu ieguva “Virsotne/ MARMOT” sportists Mikus Veismanis (5. vieta absolūtajā vērtējumā), bet trešais bija “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Andris Lukjanovs (6. vieta absolūtajā vērtējumā). Interesanti, ka Veismaņa pārsvars pār Lukjanovu bija nieka 0,2 sekundes. Starp Latvijas braucējiem labāko sešiniekā iekļuva arī Mārtiņš Flaksis, Ģirts Vēvers un Andris Balodis.

 

Dāmu konkurencē nepārspēta palika igauniete Kelly Kalm, kuras laiks trasē bija 39 minūtes un 23 sekundes. Tikmēr labākā no Latvijas sportistēm bija Viktorija Sipoviča, kura šoreiz startēja ar parasto šosejas divriteni un uzvarētājai zaudēja 1 minūti un 26 sekundes. Otrā starp latvietēm bija Olga Lukša, bet trešā Ieva Longa. Junioru konkurencē uzvarēja Hermanis Ozols, apsteidzot Mareku Arni Vecmani un Aleksandru Kulakovu. Spraigas un aizraujošas cīņas notika arī pārējās vecuma grupās.

 

Kopvērtējumā vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā par 2016. gada “Filter Velokauss” uzvarētāju kļuva “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Andris Lukjanovs, kura kontā 1865 punkti. Vicečempiona tituls viņa komandas biedram Artūram Beļēvičam (1861 punkts), bet trešā vieta “Evelo” komandas pieredzējušajam sportistam Ģirtam Vēveram (1808) punkti. Labāko sešiniekā iekļuva arī Mikus Veismanis, Kalvis Eisaks un Emīls Ribaks. Sieviešu konkurencē pārliecinoši sezonas kopvērtējumā uzvarēja Viktorija Sipoviča, junioru konkurencē Niklāvs Boļšis, bet komandu vērtējumā panākums “Rietumu banka – Rīga” vienībai. Sacensību pilnie rezultāti būs atrodami mājaslapā www.aerobike.lv. Sacensību rīkotāji izsaka pateicību visiem “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas dalībniekiem par dalību aizraujošajā seriālā. 

 

Finals

 

Svētdien, 11. septembrī, Ainažos notiks Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas lielais finālposms. 25 kilometru garajā individuālā brauciena distancē pa Latvijas un Igaunijas ceļiem aicināti piedalīties visi aktīvās atpūtas cienītāji. Iepriekšējā pieteikšanās Ainažu posmam mājaslapā www.aerobike.lv turpināsies līdz ceturtdienas pusnaktij.

 

Šajā sezonā “Filter Velokauss” sacensību sezona risinās septiņos posmos, kas pamatā notiek Rīgas apkaimē. Sacensības tiek rīkotas gan individuālajos, gan arī pāru braucienos, ik posmu pulcējot vairāk nekā 150 dalībniekus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

 

Jau šīs nedēļas svētdienā “Filter Velokauss” sezonas lielais finālposms norisināsies jūras krastā esošajā Ainažu pilsētā. Šis posms dalībniekiem būs īpašs vairāku iemeslu dēļ. Viens no svarīgākajiem iemesliem ir tas, ka Ainažos sezonas pēdējo posmu aizvadīs gan Latvijas “Filter Velokauss”, gan arī Igaunijas “Filter Aerobike” seriālu dalībnieki, ļaujot samērot spēkus abu kaimiņvalstu riteņbraucējiem. Tāpat, Ainažu posmā dalībniekiem būs iespēja cīnīties par lielāku punktu skaitu. Ja tradicionāli punktu summa tiek reizināta ar 1, tad šoreiz koeficients būs 1,5.

 

Trešais jaunums šajā posmā būs distance. Dalībnieki varēs samērot spēkus 25 kilometru garajā individuālā brauciena distancē, kas vedīs pa Latvijas un arī Igaunijas ceļiem. Visbeidzot, dalībnieku ērtībām un operatīvai rezultātu apstrādei, katrs riteņbraucējs pirms starta reģistrācijā saņems elektronisko laika kontroles čipu.

Ainažu posma starts tiks atvērts pulksten 12:00, bet trasē varēs doties līdz pat pulksten 14:00. Dalībniekiem būs iespēja brīvi izvēlēties savu starta minūti. Reģistrācija norises vietā notiks no pulksten 11:00 – 14:00. Finišs tiks slēgts pulksten 15:30.

 

Iepriekšējā reģistrācija “Filter Velokauss” Ainažu posmam mājaslapā www.aerobike.lv turpināsies līdz ceturtdienas, 7. septembra, pusnaktij. Dalības maksa – 15 EUR. Reģistrēties par paaugstinātu maksu varēs arī uz vietas sacensību dienā.

 

Pēdējais posms sola daudz sportisko intrigu, no kurām lielākā ir par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju absolūtajā vērtējumā. Šobrīd līderis ir “Rietumu banka – Rīga” komandas sportists Artūrs Beļēvičs, kurš par 54 punktiem apsteidz savu komandas biedru Andri Lukjanovu. Trešajā vietā atrodas iepriekšējā posma uzvarētājs Mikus Veismanis (“Virsotne/ MARMOT”), līderim zaudējot 166 punktus.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiek vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 

Veismanis

 

Ceturtdienas vakarā Jūrmalā norisinājās šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sestais posms. 11 kilometru garajā distancē negaidītu uzvaru svinēja “Virsotne/ MARMOT” komandas sportists Mikus Veismanis, bet kopvērtējumā pirms septembrī Ainažos gaidāmā pēdējā posma vadību pārņēmis “Rietumu – Delfin” braucējs Artūrs Beļēvičs.

“Filter Velokauss” sacensību seriāls šosejas riteņbraukšanā pietuvojies savai sezonas kulminācijai. Ceturtdienas, 11. augusta, vakarā aktīvās atpūtas un sporta cienītāji pulcējās Jūrmalā, Mellužos, kur norisinājās sestais no septiņiem posmiem.

Sacensību rīkotāji bija sagatavojuši 11 kilometru garu trasi, kas veda no Mellužiem līdz Slokai. Atšķirībā no citām reizēm, šoreiz dalībniekiem nebija jāsaskaras ar spēcīgu vēju. Dalībnieku vidū šajā reizē bija arī trīs “Rietumu – Delfin” un viens “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” sportists, kā arī Latvijas vadošo amatieru vienību – “Gaismas Maģija EMU”, “Evelo” un “Virsotne – MARMOT” pārstāvji. Pirms Jūrmalas posma kopvērtējumā līdera dzelteno kombinezonu bija pārņēmis “Gaismas Maģija EMU” braucējs Ēvalds Pavlovs. Dāmām rozā līderes kombinezons bija Viktorijas Sipovičas īpašumā, bet junioriem baltais līderu kombinezons, tāpat kā iepriekšējos posmos, pienācās Niklāvam Boļšim.

Visai negaidīti par sestā posma uzvarētāju kļuva “Virsotne/ MARMOT” komandas sportists Mikus Veismanis, kurš guva savu pirmo panākumu šajā sezonā. Veismaņa rezultāts trasē bija 14 minūtes un 11 sekundes. Otro vietu spraigā cīņā ieguva “Doltcini Latvia” pārstāvis un 2004. gada Eiropas čempions Kalvis Eisaks, kuru no uzvarētāja šķīra sešas sekundes. Tikmēr trešo labāko laiku uzrādīja “Rietumu – Delfin” braucējs un pagājušā gada seriāla kopvērtējuma uzvarētājs Sandis Āķis. Labāko sešiniekā ierindojās arī – Andris Lukjanovs, Vitālijs Korņilovs un Artūrs Beļēvičs.

Junioru konkurencē pārliecinoši uzvarēja “Tandēms” kluba Ķekavas sportists Niklāvs Boļšis, kura laiks trasē bija 14 minūtes un 59 sekundes (10. vieta absolūtajā vērtējumā). Otrajā vietā šajā konkurencē palika Mareks Arnis Vecmanis, bet trešais bija Aleksandrs Kulakovs (abi “Filter Energy”). Tikmēr dāmām kārtējais panākums Viktorijai Sipovičai (“Filter Energy”). Viņa trasē pavadīja 16 minūtes un 8 sekundes. Otrajā vietā ierindojās smilteniete Nadīna Kučere, bet trešā bija Ieva Longa.

Spraiga situācija pirms pēdējā posma Ainažos izvērtusies absolūtajā vērtējumā, kur vadību atguvis “Rietumu – Delfin” sportists Artūrs Beļēvičs. Viņa kontā 1731 punkts. Otro vietu tikmēr ieņem Artūra komandas biedrs Andris Lukjanovs, kurš no līdera atpaliek par 54 punktiem. Tikmēr labāko trijnieku noslēdz šī posma uzvarētājs Veismanis, kuru līdz Beļēvičam šķir 166 punktiem. Uz labāko trijnieku kopvērtējumā vēl cer pretendēt arī - Kalvis Eisaks, Emīls Ribaks un Ēvalds Pavlovs. Dāmām līderes godu pārliecinoši saglabā Viktorija Sipoviča, kurai seko Nadīna Kučere un Olga Lukša. Tikmēr junioriem pārliecinošs līderis ir Niklāvs Boļšis.

“Filter Velokauss” lielais sezonas noslēgums gaidāms 11. septembrī Latvijas pierobežas pilsētā Ainažos. Šeit arī tiks noskaidroti lieli sezonas čempioni. 

 

Ceturtdien, 11. augustā, Jūrmalā (Mellužos) norisināsies Latvijas šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas sestais posms. Iepriekšējā reģistrācija noslēdzošajam posmam mājaslapā www.aerobike.lv noslēgsies otrdienas, 9. augusta, pusnaktī.

“Filter Velokauss” 2016. gada sacensību sezona pamazām tuvojas savam noslēgumam atlikuši vairs tikai divi no septiņiem posmiem, kuros arī izšķirsies 2016. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētāji. Šobrīd līdera dzeltenais kombinezons vīriešu konkurencē nonācis “Gaismas Maģija EMU” vienības sportista Ēvalda Pavlova īpašumā, bet galvenā intriga par uzvarētāju tikai priekšā. Junioriem stabilās līderpozīcijās pašlaik ir Niklāvs Boļšis (“Ķekava/ Tandēms”), kamēr dāmām līderes gods un rozā kombinezons Viktorijas Sipovičas (“Filter Energy”) īpašumā.

Sezonas priekšpēdējais posms jau šīs nedēļas ceturtdienā norisināsies Jūrmalā – Mellužos. Dalībniekiem sagatavota 11 kilometru gara trase, kas vedīs no Mellužiem līdz Slokai. Trase, kuras liela daļa pa salīdzinoši labu asfaltu vedīs cauri mežam, būs gana ātra un bez izteiktiem kāpumiem.

Iepriekšējā pieteikšanās Mellužu posmam mājaslapā www.aerobike.lv par izdevīgāko centu turpināsies līdz otrdienas, 9. augusta pusnaktij. Tāpat reģistrēties būs iespējams uz vietas sacensību norises vietā, sākot no pulksten 17:30. Starta pulkstenis tiks palaists pulksten 18:30, bet dalībnieki trasē varēs doties līdz pulksten 20:00.

“Filter Velokauss” seriālā turpinās arī “Sportlife” atbalsta programma, kur dalībnieki, kas būs piedalījušies visos septiņos posmos, savā starpā sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife.lv”. Šobrīd šajā akcijā uz balvu pretendē 44 riteņbraucēji.

Kopumā “Filter Velokauss” sezona norisinās sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem.

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiek vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL