Noslēdzies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss 2014” pirmais posms. 13Km individuālā brauciena distancē par uzvarētāju kļuvis Rihards Bartuševics.

 

Tāpat kā iepriekšējā gada sezonā, arī šogad pirmais no septiņiem “Filter Velokausa” posmiem norisinājās Salaspilī. Dalībniekiem tiks dota iespēja sacensties 13km individuālajā braucienā – braucēji startēja vienatnē ik pēc 30 sekundēm. Sacensību laikā nemitīgi mainījās labākā laika īpašnieka pozīcijas, veidojot intrigu līdz pat pašam pēdējam startējušam dalībniekam.

 

Par uzvarētāju kļuva viens no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā – Rihards Bartuševics (TREK Team). Otrajā vietā, zaudējot tikai 3 sek., iepriekšējās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Kaspars Launerts. Trešajā vietā, labākais no V-30 grupas braucējiem, Sandis Āķis (Rietumu Delfin).

 

Sievietēm, uzrādot labāko laiku, uzvaru izcīnīja braucēja no Igaunijas – Daisi Rist. Komandu vērtējumā pēc pirmā posma vadībā “Hawaii Express Scott” komandas braucēji.

 

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 78 dalībnieki, kas iesākuši dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

Nākamais seriāla posms norisināsies 15. maijā, Garkalnē. Šoreiz paredzēta 20km distance - pāru brauciens - braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli. U-13 un U-15 vecuma licencētiem braucējiem šajā posmā dalība bez maksas (sacensību posms iekļauts “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” ranga ieskaitē).

 

Rezultāti pieejami: rezultāti 2014

 

Rihards Bartusevics Filter Velokauss 2014

 

EuroPark velo programma ir EuroPark balvu fonds visiem Filter Velokauss 2014 dalībniekiem. 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos Filter Velokauss 2014 posmos. Tātad, lai iegūtu līdzvērtīgu daļu no balvu fonda, ir jāizdara nekas vairāk un nekas mazāk kā vienkārši jāpiedalās visos kausa izcīņas posmos.

Cik lielu daļu var iegūt viens aktīvs Filter Velokausa dalībnieks? 2013. gadā pilnīgi visos posmos piedalījās 23 braucēji. Vienkāršs aprēķins atklās, ka, ja līdzīga programma tiktu īstenota pagājušajā gadā, katrs no viņiem saņemtu 43 dienas ar bezmaksas stāvvietu laiku.

Plašāka informācija par programmu: šeit

 

Otro gadu pēc kārtas risināsies Rīgas Skolu Kauss Riteņbraukšanā, sacensības kurās tiek aicināti piedalīties Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu 1. - 9. klases skolēni. Pasākums notiks 18.maijā Uzvaras parkā.

Ar sacensību nolikumu var iepazīties www.aerobike.lv/skolukauss

Papildus informācija: facebook.com/SkoluKaussRitenbrauksana

Skolu kauss

 

Atgādinām, ka vēl tikai līdz nākamajai pirmdienai (31.03 - ieskaitot) ir iespēja reģistrēties visai FILTER Velokauss 2014. gada sezonai ar -50% atlaidi!

 

Papildus informācija - Reģistrācija

Piedalies ar savējiem - kopā interesantāk!

 

Norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss 2014”. Tās ir tautas klases individuālo, komandas un grupas braucienu sacensības Rīgas apkārtnē, kas notiek pēc tādām pašām tradīcijām kā Filter Temposoidu Karikasari – pazīstama individuālo braucienu sērija Igaunijā.


Seriāls sastāv no 7 posmiem, sešiem individuālajā un viens grupas braucienā. Sacensības ir paredzētas ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī riteņbraukšanas entuziastiem un atpūtniekiem. Vērtējums notiek 24 vecuma grupās un absolūtajā kopvērtējumā vīriešiem, sievietēm un komandām.


2014. gada sezonā veiktas izmaiņas sacensību nolikumā. Pirmo reizi sacensību vēsturē, kā septītais posms tiks aizvadīts lielais fināls - grupas brauciens. Šajā posmā uzvarētājiem tiks dubultots punktu skaits kopvērtējumā. Dalībniekiem Tukumā būs dota iespēja pārbaudīt savus spēkus, sacenšoties divās distancēs – veicot 95km sporta klasei vai tautas klases braucējiem paredzēto 38km distanci.


POSMI 2014:

  • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils / Individuālais brauciens

  • II Posms – 15. maijs / Garkalne / Pāru brauciens

  • III Posms – 12. jūnijs / Jūrmala / Indivuālais brauciens

  • IV Posms – 10. jūlijs / Salaspils / Individuālais brauciens

  • V Posms – 31. jūlijs / Garkalne / Komandu brauciens

  • VI Posms – 28. augusts / Jūrmala / Indivuālais brauciens

  • VII Posms – 14. septembris / Tukums / Grupas brauciens


Lai nodrošinātu jaunatnei regulārus startus šosejas riteņbraukšanā, veiksmīgu sarunu rezultātā, tikusi panākta vienošanās ar “Latvijas Riteņbraukšanas Federāciju” (LRF) iekļaut divus no seriāla posmiem “LRF” zēnu un jauniešu nacionālā ranga tabulas ieskaitē. Visiem licencētajiem zēnu/meiteņu un jauniešu braucējiem šajos posmos piešķirta bezmaksas dalība. Posmi norisināsies 15. maijā Garkalnē, kur dalībnieki sacentīsies pāru braucienā, un 14. septembrī grupas brauciens Tukumā.


2013. gada seriālā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs). Otrajā vietā atstājot aiz sevis vienu no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā - Rihardu Bartuševicu (Trek / DPA). Trešais labākais, uzrādot stabilu sniegumu visas sezonas garumā, Rietumu Delfin komandas braucējs - Sandis Āķis.


Sievietēm labāko trijniekā sekojošā secībā ierindojās – Gaida Bite, Diāna Rožkalne un Inese Gūtmane (abas FILTER). Labākās komandas godā - Skandi Motors braucēji.Informācija, nolikums un reģistrācija sacensību oficiālajā mājaslapā: www.aerobike.lv

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL