Jaunumi
Jaunajā “Filter Velokauss” riteņbraukšanas seriālā šosejas un arī MTB sacensības

Lideris

 

Iecienītais riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” rīkotāji 2017. gadā riteņbraukšanas cienītājus aicinās piedalīties ne tikai tradicionālajās šosejas riteņbraukšanas individuālā un pāru brauciena sacensībās, bet pirmo gadu piedāvās MTB riteņbraukšanas individuālā brauciena sacensības. Jaunā sezonā startēs 11. maijā Jūrmalā.

Aizvien vairāk uz ielām un ceļiem visā Latvijā redzami riteņbraucēji, kuri pilnā sparā gatavojas jaunajai riteņbraukšanas sacensību sezonai. Aktīvi sezonai gatavojas arī Latvijas populārā riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” rīkotāji, kuri riteņbraukšanas cienītājiem sagatavojuši vairākus jaunumus. Jaunajā sezonā tiks iekļauti kopumā pieci posmi, kas norisināsies Jūrmalā, Garkalnē un Ainažos, kur gaidāms lielais fināls.

Nozīmīgākais jaunums 2017. gada “Filter Velokauss” seriāla dalībniekiem ir MTB riteņbraukšanas individuālā brauciena iekļaušana pirmajos četros posmos ar atsevišķu vērtējumu no šosejas riteņbraucējiem. Tas dos lielisku iespēju aktīvās atpūtas cienītājiem, kuriem sirdij tuvāka kalnu riteņbraukšana, izmēģināt spēkus individuālajā braucienā pa MTB tipa trasēm Jūrmalas un Garkalnes apkārtnē. Plānots, ka jaunajā sezonā MTB individuālo braucienu starts gaidāms pulksten 18:00, bet šosejas riteņbraucēji pirmajos četros posmos trasē dosies no pulksten 19:00.

Ātrākie riteņbraucēji tiks noteikti ne tikai absolūtajos vērtējumos, bet arī pa vecuma grupām. Tradicionāli kopvērtējumā līderiem absolūtajā vīriešu un sieviešu vērtējumā, kā arī labākajam jaunajam sportistam, tiks piešķirti īpašie līderu kombinezoni. Tāpat, šosejas riteņbraukšanā zilas krāsas kombinezonā startēs 2016. gada  kopvērtējuma uzvarētājs Andris Lukjanovs. Turpinot tradīcijas, tiks noteiktas arī ātrākās komandas. Pērn dalībnieku “Filter Velokauss” seriālā bija virkne Latvijas un Igaunijas vadošo riteņbraucēju, tostarp pasaules tūres vienības “Katusha” velosportists Reins Tāramē, kā arī pasaules junioru čempionāta 11. vietas ieguvējs individuālajā braucienā Ēriks Toms Gavars.

Reģistrācija 2017. gada “Filter Velokauss” šosejas un MTB riteņbraukšanas seriālam sāksies nākamajā nedēļā. Pietiekties konkrētiem posmiem varēs arī sacensību norises vietā, no pulksten 17:00.

2017. gada Filter velokauss sacensību kalendārs:

11.05. Jūrmala - Individuālais brauciens šosejā un MTB

25.05. Garkalne – Pāru brauciens šosejā un individuālais brauciens MTB

08.06. Jūrmala – Individuālais brauciens šosejā un MTB

20.07. Garkalne – Pāru brauciens šosejā un individuālais brauciens MTB

27.08. Ainaži – Individuālais brauciens šosejā 

 
Svinīgā sezonas noslēguma pasākumā apbalvoti „Filter Velokauss” godalgoto vietu ieguvēji

Filter uzvaretajs 2016

 

Rīgā esošajā jahtu klubā „Auda” aizvadīta Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla „Filter Velokauss” 2016. gada sezonas apbalvošanas ceremonija. Tās laikā tika godināti godalgoto vietu ieguvēji un tie dalībnieki, kuri piedalījās visos septiņos posmos.

Filter Velokauss” seriāls šosejas riteņbraukšanā šajā sezonā notika septiņos posmos dažādās Latvijas vietās, tostarp Rīgā. Sezonas laikā sportisti sacentās individuālajos un pāru braucienos. Kopumā tika noteikti ātrākie braucēji 21 dažādā vecuma grupā, kā arī komandu un absolūtajos vērtējumos.

 

Lai godinātu ātrākos un izturīgākos braucējus, jahtu klubā „Auda” notika svinīgā apbalvošanas ceremonija. Absolūtajā vērtējumā „Filter Velokauss” seriālā šogad uzvarēja „Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Andris Lukjanovs, apsteidzot savu komandas biedru Artūru Beļēviču, un „Evelo” vienības braucēju Ģirtu Vēveru. Meiteņu grupā triumfēja Viktorija Sipoviča („Filter Energy”), kurai sekoja Olga Lukša (ironman.lv) un Nadīna Kučere („Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”). Komandu vērtējumā uzvarēja „Rietumu banka – Rīga’, otrā bija „Gaismas maģija – EMU”, bet trešā „Virsotne/ MARMOT” vienība.

 

V13 grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja Toms Ustups („RRS 2/ Purvciems”), apsteidzot Artūru Nummuru („Filter kids”) un Oliveru Jēkabu Skrapci („Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”). V15 grupā uzvarēja Mārtiņš Maslovs, otrais bija Artūrs Erdmanis, bet trešais Henrijs Ričards Lipovskis (visi „RRS Purvciems/ Filter”). V17 grupā triumfēja Alekss Jānis Logins, aiz sevis atstājot Kristapu Siltumēnu un Paulu Rubeni (visi „RRS Purvciems/ Filter”). Junioru V19 grupā sezonā stabili brauca un kopvērtējumā panākumu guva Niklāvs Boļšis („Tandēms/ Dobeles dzirnavnieks”), kurš pārspēja Hermani Ozolu un Areku Arni Vecmani (abi „Filter Energy”).

 

U23 grupā uzvara kopvērtējuma čempionam Andrim Lukjanovam, otrais bija Artūrs Beļēvičs, bet trešais Emīls Ribaks („Gaismas Maģija – EMU”). VU30 konkurencē triumfēja Ribaka komandas biedrs Ēvalds Pavlovs. Viņam sekoja vēl viens šīs vienības braucējs Kirils Pogodins un Edmunds Dārznieks („Lizums”). V30 grupā tikmēr uzvarēja „Virsotne/ MARMOT” sportists Mikus Veismanis, pārspējot Kalvi Eisaku („Doltcini Latvia”) un Nauri Inovski („Gaismas Maģija – EMU”). V40 konkurencē pārāks par visiem bija Ģirts Vēvers, otrais Andris Balodis („Virsotne/ MARMOT”), bet trešais Jānis Andersons („Hawaii Express”). V50 grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja „Virsotne/ MARMOT” pārstāvis Zigurs Jureckis. Viņam otrajā un trešajā vietā sekoja attiecīgi Aivars Bardovskis un Aleksandrs Aleksandrovs. V60 vīru konkurencē triumfēja Jānis Prančs („Veloclub”). Otrajā vietā Jānis Ķīsis, bet trešajā Valerijs Samuilovs. Visbeidzot, V70 grupā uzvara Vismantam Caunem.

 

S13 meiteņu grupā uzvara Elzai Špikovai („Filter kids”), otrā bija Klinta Zvejniece („Velolifestyle/ Smiltenes BJSS”), trešā Elīna Ustupa. S15 grupā pirmā bija Kitija Siltumēna („Filter Energy”). S17 jauniešu konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Nadīna Kučere, kurai sekoja Dagnija Katena („Hawaii Express”) un Linda Ceplīte. Junioru grupā uzvarēja Viktorija Sipoviča („Filter Energy”). U23 grupā triumfs Endijai Rutulei („Filter Energy”). SU30 konkurencē ātrāka par visām bija Baiba Niparte (ironman.lv”). Viņai sekoja Marita Masule un Justīne Brūvere-Kaupe. S30 grupā pirmajā vietā kopvērtējumā Olga Lukša, otrajā pozīcijā Magda Klegere, trešajā Marina Grudule Serementjeva. S40 konkurencē uzvarēja Ieva Longa, bet viņai sekoja Diāna Rožkalne un Solvita Kauliņa. S50 grupā pirmā Ineta Aulika.

 

Sportlife.lv” atbalsta programmā, kurā tika iekļauti tie riteņbraucēji, kuri startēja visos septiņos posmos, apbalvoti tika 30 izturīgākie dalībnieki.

 
IELŪDZAM uz "Filter Velokauss 2016" sezonas APBALVOŠANU!

Apbalvosana

 

22. oktobrī "Jahtklubā AUDA" (Audupes iela 15/17, Rīga (Mangaļsala)) no plkst. 17.00 - 19.00 norisnāsies Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas seriāla "Filter Velokauss" 2016. gada sezonas apbalvošana. 

 

Vakara gaitā tiks apbalvoti dalībnieki kopumā 24 vecuma grupās, kā arī apbalvosim 6 labākos absolūtajā un 3 sieviešu, un komandas vērtējumā.

 

Vēl apbalvosim dalībniekus, kuri piedalījās visos septiņos “Filter Velokauss” sezonas posmos, savā starpā sadalot 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife”. Šajā sezonā visos posmos startēja 30 dalībnieki. Katrs no viņiem savā īpašumā iegūs 33,33 EUR dāvanu karti. Aktīvāko braucēju saraksts:http://www.velokross.lv/aerobike/2016/rez_7p16_sportlife.pdf

 

Vairāk par norisies vietu meklējiet: https://marinaauda.com/

 
Igaunijas zvaigzne Tāramē uzvar “Filter Velokausa” finālposmā, Lukjanovs kopvērtējumā

Tarema

 

Svētdien, 11. septembrī, Ainažos ar lielo finālposmu noslēdzās Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezona. Par posma uzvarētāju kļuva Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne Reins Tāramē, bet uzvaru seriāla kopvērtējumā svinēja “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Andris Lukjanovs.

 

Latvijas un Igaunijas pierobežas pilsēta Ainaži svētdien, 11. septembrī, uzņēma vairāk nekā 250 dažāda vecuma un meistarības abu valstu aktīvās atpūtas cienītājus. Šeit norisinājās Latvijas “Filter Velokauss” un Igaunijas “Filter Temposoidu” seriālu lielais finālposms. Dalībniekiem bija jāveic 25 kilometru gara individuālā brauciena distance pa Latvijas un Igaunijas teritoriju. Dalībnieki trasē uzrādīja augstu vidējo ātrumu, ko sekmēja līdzenais reljefs un pateicīgie laika apstākļi. Noslēdzošais posms bija īpaši nozīmīgs, jo šeit varēja iegūt lielāku punktu skaitu nekā iepriekšējos posmos.

 

Par posma uzvarētāju ļoti pārliecinoši kļuva Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne un pasaules tūres komandas “Katusha” sportists Reins Tāramē. 29 gadus vecais riteņbraucējs “Filter Velokausā” izvēlējās startēt, lai sevi pārbaudītu pirms šonedēļ Francijā gaidāmā Eiropas čempionāta. Igaunijas riteņbraucēja laiks trasē bija 30 minūtes un 55 sekundes. Otro vietu izcīnīja “Rietumu banka – Rīga” vienības sportists Matīss Riekstiņš, kurš titulētākajam konkurentam zaudēja 2 minūtes un 16 sekundes. Tikmēr trešais palika vēl viens Igaunijas riteņbraucējs Emeri Lepp, Tāramē zaudējot par 2 minūtēm un 57 sekundēm. No Latvijas braucējiem otro vietu ieguva “Virsotne/ MARMOT” sportists Mikus Veismanis (5. vieta absolūtajā vērtējumā), bet trešais bija “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Andris Lukjanovs (6. vieta absolūtajā vērtējumā). Interesanti, ka Veismaņa pārsvars pār Lukjanovu bija nieka 0,2 sekundes. Starp Latvijas braucējiem labāko sešiniekā iekļuva arī Mārtiņš Flaksis, Ģirts Vēvers un Andris Balodis.

 

Dāmu konkurencē nepārspēta palika igauniete Kelly Kalm, kuras laiks trasē bija 39 minūtes un 23 sekundes. Tikmēr labākā no Latvijas sportistēm bija Viktorija Sipoviča, kura šoreiz startēja ar parasto šosejas divriteni un uzvarētājai zaudēja 1 minūti un 26 sekundes. Otrā starp latvietēm bija Olga Lukša, bet trešā Ieva Longa. Junioru konkurencē uzvarēja Hermanis Ozols, apsteidzot Mareku Arni Vecmani un Aleksandru Kulakovu. Spraigas un aizraujošas cīņas notika arī pārējās vecuma grupās.

 

Kopvērtējumā vīru konkurencē absolūtajā vērtējumā par 2016. gada “Filter Velokauss” uzvarētāju kļuva “Rietumu banka – Rīga” riteņbraucējs Andris Lukjanovs, kura kontā 1865 punkti. Vicečempiona tituls viņa komandas biedram Artūram Beļēvičam (1861 punkts), bet trešā vieta “Evelo” komandas pieredzējušajam sportistam Ģirtam Vēveram (1808) punkti. Labāko sešiniekā iekļuva arī Mikus Veismanis, Kalvis Eisaks un Emīls Ribaks. Sieviešu konkurencē pārliecinoši sezonas kopvērtējumā uzvarēja Viktorija Sipoviča, junioru konkurencē Niklāvs Boļšis, bet komandu vērtējumā panākums “Rietumu banka – Rīga” vienībai. Sacensību pilnie rezultāti būs atrodami mājaslapā www.aerobike.lv. Sacensību rīkotāji izsaka pateicību visiem “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas dalībniekiem par dalību aizraujošajā seriālā. 

 
Svētdien Ainažos tiks noskaidroti “Filter Velokauss” sezonas uzvarētāji

Finals

 

Svētdien, 11. septembrī, Ainažos notiks Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas lielais finālposms. 25 kilometru garajā individuālā brauciena distancē pa Latvijas un Igaunijas ceļiem aicināti piedalīties visi aktīvās atpūtas cienītāji. Iepriekšējā pieteikšanās Ainažu posmam mājaslapā www.aerobike.lv turpināsies līdz ceturtdienas pusnaktij.

 

Šajā sezonā “Filter Velokauss” sacensību sezona risinās septiņos posmos, kas pamatā notiek Rīgas apkaimē. Sacensības tiek rīkotas gan individuālajos, gan arī pāru braucienos, ik posmu pulcējot vairāk nekā 150 dalībniekus no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

 

Jau šīs nedēļas svētdienā “Filter Velokauss” sezonas lielais finālposms norisināsies jūras krastā esošajā Ainažu pilsētā. Šis posms dalībniekiem būs īpašs vairāku iemeslu dēļ. Viens no svarīgākajiem iemesliem ir tas, ka Ainažos sezonas pēdējo posmu aizvadīs gan Latvijas “Filter Velokauss”, gan arī Igaunijas “Filter Aerobike” seriālu dalībnieki, ļaujot samērot spēkus abu kaimiņvalstu riteņbraucējiem. Tāpat, Ainažu posmā dalībniekiem būs iespēja cīnīties par lielāku punktu skaitu. Ja tradicionāli punktu summa tiek reizināta ar 1, tad šoreiz koeficients būs 1,5.

 

Trešais jaunums šajā posmā būs distance. Dalībnieki varēs samērot spēkus 25 kilometru garajā individuālā brauciena distancē, kas vedīs pa Latvijas un arī Igaunijas ceļiem. Visbeidzot, dalībnieku ērtībām un operatīvai rezultātu apstrādei, katrs riteņbraucējs pirms starta reģistrācijā saņems elektronisko laika kontroles čipu.

Ainažu posma starts tiks atvērts pulksten 12:00, bet trasē varēs doties līdz pat pulksten 14:00. Dalībniekiem būs iespēja brīvi izvēlēties savu starta minūti. Reģistrācija norises vietā notiks no pulksten 11:00 – 14:00. Finišs tiks slēgts pulksten 15:30.

 

Iepriekšējā reģistrācija “Filter Velokauss” Ainažu posmam mājaslapā www.aerobike.lv turpināsies līdz ceturtdienas, 7. septembra, pusnaktij. Dalības maksa – 15 EUR. Reģistrēties par paaugstinātu maksu varēs arī uz vietas sacensību dienā.

 

Pēdējais posms sola daudz sportisko intrigu, no kurām lielākā ir par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju absolūtajā vērtējumā. Šobrīd līderis ir “Rietumu banka – Rīga” komandas sportists Artūrs Beļēvičs, kurš par 54 punktiem apsteidz savu komandas biedru Andri Lukjanovu. Trešajā vietā atrodas iepriekšējā posma uzvarētājs Mikus Veismanis (“Virsotne/ MARMOT”), līderim zaudējot 166 punktus.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiek vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 
Veismanim negaidīta uzvara “Filter Velokauss” 6. posmā, kopvērtējuma vadību atgūst Beļēvičs

Veismanis

 

Ceturtdienas vakarā Jūrmalā norisinājās šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sestais posms. 11 kilometru garajā distancē negaidītu uzvaru svinēja “Virsotne/ MARMOT” komandas sportists Mikus Veismanis, bet kopvērtējumā pirms septembrī Ainažos gaidāmā pēdējā posma vadību pārņēmis “Rietumu – Delfin” braucējs Artūrs Beļēvičs.

“Filter Velokauss” sacensību seriāls šosejas riteņbraukšanā pietuvojies savai sezonas kulminācijai. Ceturtdienas, 11. augusta, vakarā aktīvās atpūtas un sporta cienītāji pulcējās Jūrmalā, Mellužos, kur norisinājās sestais no septiņiem posmiem.

Sacensību rīkotāji bija sagatavojuši 11 kilometru garu trasi, kas veda no Mellužiem līdz Slokai. Atšķirībā no citām reizēm, šoreiz dalībniekiem nebija jāsaskaras ar spēcīgu vēju. Dalībnieku vidū šajā reizē bija arī trīs “Rietumu – Delfin” un viens “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” sportists, kā arī Latvijas vadošo amatieru vienību – “Gaismas Maģija EMU”, “Evelo” un “Virsotne – MARMOT” pārstāvji. Pirms Jūrmalas posma kopvērtējumā līdera dzelteno kombinezonu bija pārņēmis “Gaismas Maģija EMU” braucējs Ēvalds Pavlovs. Dāmām rozā līderes kombinezons bija Viktorijas Sipovičas īpašumā, bet junioriem baltais līderu kombinezons, tāpat kā iepriekšējos posmos, pienācās Niklāvam Boļšim.

Visai negaidīti par sestā posma uzvarētāju kļuva “Virsotne/ MARMOT” komandas sportists Mikus Veismanis, kurš guva savu pirmo panākumu šajā sezonā. Veismaņa rezultāts trasē bija 14 minūtes un 11 sekundes. Otro vietu spraigā cīņā ieguva “Doltcini Latvia” pārstāvis un 2004. gada Eiropas čempions Kalvis Eisaks, kuru no uzvarētāja šķīra sešas sekundes. Tikmēr trešo labāko laiku uzrādīja “Rietumu – Delfin” braucējs un pagājušā gada seriāla kopvērtējuma uzvarētājs Sandis Āķis. Labāko sešiniekā ierindojās arī – Andris Lukjanovs, Vitālijs Korņilovs un Artūrs Beļēvičs.

Junioru konkurencē pārliecinoši uzvarēja “Tandēms” kluba Ķekavas sportists Niklāvs Boļšis, kura laiks trasē bija 14 minūtes un 59 sekundes (10. vieta absolūtajā vērtējumā). Otrajā vietā šajā konkurencē palika Mareks Arnis Vecmanis, bet trešais bija Aleksandrs Kulakovs (abi “Filter Energy”). Tikmēr dāmām kārtējais panākums Viktorijai Sipovičai (“Filter Energy”). Viņa trasē pavadīja 16 minūtes un 8 sekundes. Otrajā vietā ierindojās smilteniete Nadīna Kučere, bet trešā bija Ieva Longa.

Spraiga situācija pirms pēdējā posma Ainažos izvērtusies absolūtajā vērtējumā, kur vadību atguvis “Rietumu – Delfin” sportists Artūrs Beļēvičs. Viņa kontā 1731 punkts. Otro vietu tikmēr ieņem Artūra komandas biedrs Andris Lukjanovs, kurš no līdera atpaliek par 54 punktiem. Tikmēr labāko trijnieku noslēdz šī posma uzvarētājs Veismanis, kuru līdz Beļēvičam šķir 166 punktiem. Uz labāko trijnieku kopvērtējumā vēl cer pretendēt arī - Kalvis Eisaks, Emīls Ribaks un Ēvalds Pavlovs. Dāmām līderes godu pārliecinoši saglabā Viktorija Sipoviča, kurai seko Nadīna Kučere un Olga Lukša. Tikmēr junioriem pārliecinošs līderis ir Niklāvs Boļšis.

“Filter Velokauss” lielais sezonas noslēgums gaidāms 11. septembrī Latvijas pierobežas pilsētā Ainažos. Šeit arī tiks noskaidroti lieli sezonas čempioni. 

 
“Filter Veloakusa” Jūrmalas posmā iezīmēsies galvenie favorīti uz čempiona tituliem

Ceturtdien, 11. augustā, Jūrmalā (Mellužos) norisināsies Latvijas šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas sestais posms. Iepriekšējā reģistrācija noslēdzošajam posmam mājaslapā www.aerobike.lv noslēgsies otrdienas, 9. augusta, pusnaktī.

“Filter Velokauss” 2016. gada sacensību sezona pamazām tuvojas savam noslēgumam atlikuši vairs tikai divi no septiņiem posmiem, kuros arī izšķirsies 2016. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētāji. Šobrīd līdera dzeltenais kombinezons vīriešu konkurencē nonācis “Gaismas Maģija EMU” vienības sportista Ēvalda Pavlova īpašumā, bet galvenā intriga par uzvarētāju tikai priekšā. Junioriem stabilās līderpozīcijās pašlaik ir Niklāvs Boļšis (“Ķekava/ Tandēms”), kamēr dāmām līderes gods un rozā kombinezons Viktorijas Sipovičas (“Filter Energy”) īpašumā.

Sezonas priekšpēdējais posms jau šīs nedēļas ceturtdienā norisināsies Jūrmalā – Mellužos. Dalībniekiem sagatavota 11 kilometru gara trase, kas vedīs no Mellužiem līdz Slokai. Trase, kuras liela daļa pa salīdzinoši labu asfaltu vedīs cauri mežam, būs gana ātra un bez izteiktiem kāpumiem.

Iepriekšējā pieteikšanās Mellužu posmam mājaslapā www.aerobike.lv par izdevīgāko centu turpināsies līdz otrdienas, 9. augusta pusnaktij. Tāpat reģistrēties būs iespējams uz vietas sacensību norises vietā, sākot no pulksten 17:30. Starta pulkstenis tiks palaists pulksten 18:30, bet dalībnieki trasē varēs doties līdz pulksten 20:00.

“Filter Velokauss” seriālā turpinās arī “Sportlife” atbalsta programma, kur dalībnieki, kas būs piedalījušies visos septiņos posmos, savā starpā sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife.lv”. Šobrīd šajā akcijā uz balvu pretendē 44 riteņbraucēji.

Kopumā “Filter Velokauss” sezona norisinās sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem.

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiek vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 
Kaņepējs izcīna uzvaru “Filter Velokauss” Rīgas posmā

Kanepejs

 

Svētdien Rīgā siltajos laika apstākļos norisinājās “Filter Velokauss” izcīņas 5. posms. 9,6 kilometru garajā individuālajā braucienā dramatisku uzvaru izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Deins Kaņepējs, kurš tikai par divām sekundēm apsteidza savu komandas biedru Klāvu Rubeni.

Svētdienas rīts Rīgā iesākās ar spēcīgu lietu, kas atstāja savu iespaidu uz starptautisko “Rīgas Triatlona” sacensību norisi riteņbraukšanā. Tikmēr uz “Filter Velokauss” izcīņas 5. posma startu lietus mitējās un arī peļķes ātri vien izžuva. Sacensību rīkotāji kopā ar “Rīgas Triatlona” organizatoriem bija sarūpējuši 9,6 kilometru garu distanci. Atšķirībā no iepriekšējiem posmiem, šoreiz trase bija bagāta ar asiem pagriezieniem, kas no sportistiem prasīja labu tehnisko sagatavotību. Distance veda pāri Vanšu tiltam, kā arī pa Ķīpsalas ielām. Dalībnieku vidū bija arī Latvijas kontinentālās šosejas riteņbraukšanas komandas “Rietumu – Delfin” sportisti ar pērnā gada Eiropas čempionāta 10. vietas ieguvēju junioriem Ēriku Tomu Gavaru priekšgalā.

Par posma uzvarētāju kļuva gan cits “Rietumu – Delfin” pārstāvis Deins Kaņepējs. No Pļaviņām nākušais sportists finišēja pēc 12 minūtēm un 54 sekundēm. Tuvāko sekotāju un komandas biedru Klāvu Rubeni viņš apsteidza vien par 2 sekundēm. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza vēl viens “Rietumu – Delfin” braucējs Aleksandrs Rubļevskis, kuru no Kaņepēja šķīra 29 sekundes. Labāko sešiniekā ierindojās arī Kalvis Eisaks, Ēriks Toms Gavars un Paulius Jauneliunas. Līdera dzelteno kombinezonu pēc Rīgas posma pārņēmis “Gaismas Maģija – EMU” braucējs Ēvalds Pavlovs, kuram ir vienāds punktu skaits ar komandas biedru Emīlu Ribaku. Trešais tikmēr ir “Virsonte/ MARMOT” pārstāvis Andris Balodis, kurš no līderiem iepaliek par 49 punktiem.

Dāmu konkurencē Rīgas posmā pārliecinoši uzvarēja kopvērtējuma līdere Viktorija Sipoviča. “Filter Energy” komandas braucēja finišēja pēc 15 minūtēm un 13 sekundēm. Otrajā vietā šajā posmā finišēja Ieva Longa, bet trešā palika Nadīna Kučere. Kopvērtējumā savu vadību nostiprināja Sipoviča, kurai seko Kučere. Junioru grupā šajā posmā nepārspēts palika “RRS Purvciems/ Filter” braucējs Aleksandrs Kulakovs, bet kopvērtējumā pārliecinoši līderpozīcijas saglabā Niklāvs Boļšis. Kopumā tiks ņemti vērā pieci labākie posmi no septiņiem, bet noslēdzošajam Ainažu posmam paredzēta īpaša nozīme cīņā par uzvaru kopvērtējumā. Šeit punktu summa tiks reizināta ar 1,5.

Pilnā sparā turpinās arī “Sportlife.lv” atbalsta programma, kurā dalībnieki, kas piedalīsies visos posmos, sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife”. Šobrīd atbalsta programmā ietilpst 44 dalībnieki. “Filter Velokausa” sezona sestais posms 11. augustā norisināsies Jūrmalā. 

 
“Filter Velokausa” sezona turpināsies ar unikālu posmu Rīgā

Svētdien, 24. jūlijā, norisināsies aizraujošā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 5. posms, kurā visi aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti sevi izaicināt 9 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Rīgas lielajām ielām un Vanšu tiltu. Iepriekšējā pieteikšanās Rīgas posmam noslēgsies ceturtdienas pusnaktī mājaslapā www.aerobike.lv.

“Filter Velokauss” 2016. gada sezona jau iegājusi otrajā pusē. Aizvadīti četri no septiņiem posmiem. Šobrīd iezīmējušies līderi uz uzvaru kopvērtējumā, kamēr citi aktīvās atpūtas cienītāji “Filter Velokauss” posmos izaicina sevi un gūst pozitīvas emocijas, pavadot vakaru aktīvā atpūtā.

Jau šo svētdien, 24. jūlijā, Rīgā norisināsies seriāla piektais posms. Šis posms otro gadu pēc kārtas tiks aizvadīts vērienīgo “Rīgas Triatlona” starptautisko sacensību ietvaros. Atšķirībā no pērnā gada, šoreiz sacensības norisināsies individuālajā braucienā. Sacensību rīkotāji dalībniekiem sagatavojoši 9 kilometru garu, bet ļoti interesantu un aizraujošu trasi. Starts paredzēts pie Saules akmens, bet distance vedīs pa Vanšu tiltu un Ķīpsalas skaistajām ielām. Trase būs labs pārbaudījums gan favorītiem, gan arī vienkāršiem velomīļiem. Starta pulkstenis tiks palaists no pulksten 11:30, bet pēdējais dalībnieks trasē varēs doties līdz pulksten 13:00.

Iepriekšējā reģistrācija par izdevīgāko cenu Rīgas posmam mājaslapā ww.aerobike.lv turpināsies līdz ceturtdienas pusnaktij. Tāpat pieteikties būs iespējams arī sacensību dienā to norises vietā no pulksten 10:30. Līdz pat iepriekšējās reģistrācijas beigām “Filter Velokauss” Facebook lapā turpinās konkurss, kurā jāatbild uz jautājumu, cik krāsas kombinezoni tiek piešķirti “Filter Velokauss” kopvērtējuma līderiem? Veiksmīgākais atbildētājs saņems 50 EUR dāvanu karti no veloapģērbu kompānijas “DOLTCINI Latvia”.

Par īpašu balvu izturīgākajiem dalībniekiem parūpējies veikals “Sportlife”. Izveidotā “Sportlife” programma paredz, ka dāvanu karte 1000 EUR vērtībā tiks sadalīta vienādās daļās starp visiem dalībniekiem, kuri piedalīsies visos 2016. gada sezonas “Filter Velokauss” posmos. Pēc pirmajiem četriem posmiem atbalsta programmā iekļauti 65 sportisti.

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. Tāpat, sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju, 24. jūlijā “Filter Velokausa” seriāla posms notiks Rīgā, kad riteņbraucēji sacentīsies pie Vanšu tilta.

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL