Jaunumi
Āķis un Beļēvičs izcīna pārliecinošu uzvaru “Filter Velokauss” 4. posmā

Sandis Akis

 

Ceturtdienas pievakarē Ropažos norisinājās šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” ceturtais posms, kurā dalībnieki sacentās 16 kilometru garajā distancē pāru braucienos. Par posma uzvarētājiem kļuva “Rietumu – Delfin” braucēji Sandis Āķis un Artūrs Beļēvičs.

 

Neskatoties uz vējaino un vēso laiku, aktīvās atpūtas un riteņbraukšanas cienītāji devās uz Ropažiem. Šeit jau trešo gadu pēc kārtas notika pašmāju šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” ceturtais no septiņiem posmiem.

 

Dalībniekiem tika sagatavota 16 kilometru gara trase. Lai arī īpašu kāpumu distancē nebija, tomēr ievērojams pārbaudījums dalībniekiem bija spēcīgais vējš. Kopvērtējumā pirms šī posma vīru grupā līderis bija “Evelo” komandas sportists Ģirts Vēvers, kurš gan šajā posmā nestartēja. Dāmām rozā līderes kombinezons pienācās Viktorijai Sipovičai no “Filter Energy”, kamēr baltais labākā jaunā braucēja kombinezons bija pie “Tandēms/ Dobeles dzirnavnieks” pārstāvja Niklāva Boļša.

 

Visātrāk 16 kilometru garos distanci veica “Rietumu – Delfin” sportisti – Artūrs Beļēvičs un pērnās sezonas čempions Sandis Āķis. Abu braucēju laiks trasē bija 21 minūte un 13 sekundes (vidējais ātrums 45,2 km/h). Uzvarētājiem zaudējot 17 sekundes, otro vietu ieguva “Gaismas maģija – EMU” braucēji Emīls Ribaks un Ēvalds Pavlovs (vidējais ātrums 44,6 km/h). Tikmēr trešo vietu posmā ieguva 2004. gada Eiropas čempiona Kalvja Eisaka un Niklāva Boļša veidotais pāris, kurus no uzvarētājiem šķīra 36 sekundes.

 

Starp meitenēm visātrāko laiku sasniedza Nadīna Kučere, kura startēja kopā ar savu komandas biedru no “Smiltenes BJSS/ Velolifstyle” Agni Apsi. Otrajā vietā dāmu konkurencē palika Olga Lukša, bet trešā, startējot viena, bija Viktorija Sipoviča. Junioriem pārliecinoši līdera godu saglabāja Niklāvs Boļšis, apsteidzot Kristoferu Runguli un Hermani Ozolu.

 

Arī Ropažu posmā turpinājās “Sportlife.lv” programma, kurā dalībnieki, kuri piedalīsies visos “Filter Velokauss” seriāla posmos sadalīs 1000 EUR dāvanu karti no veikala “Sportlife”.

 

Ar īpašu interesi tiek gaidīts “Filter Velokausa” 5. posms, kas jau 24. jūnijā norisināsies Rīgas centrā. Šajās sacensībās dalībniekiem būs unikāla iespēja veikt individuālo braucienu pa Rīgas lielajā ielām un Vanšu tiltu.

 
MAINĪTA FILTER VELOKAUSA ROPAŽU POSMA STARTA VIETA!

Jau šo ceturtdien, 7. jūlijā, tiekamies "Filter Velokauss" 4. posmā Ropažos! Informējam, ka ir mainīta starta vieta. Tā atradīsies Ropažos, Sidgundas ielā nevis Rīgas ielā! Piesakies 4. posma internetā www.aerobike.lv un tiekamies Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla "Filter Velokauss" 4. posmā!

 
Vēvers dramatiskā neklātienes cīņā uzvar “Filter Velokauss” Baldones posmā

Girts Vevers

Ceturtdienas pievakarē Baldonē tika aizvadīts “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas trešais posms. 19,5 kilometru garajā individuālajā braucienā uzvaru izcīnīja “Evelo” komandas riteņbraucējs Ģirts Vēvers. Kuldīdznieks tikai par vienu sekundi apsteidza “Rietumu – Delfin” sportistu Deinu Kaņepēju. Starp dāmām ātrākā aizraujošajā trasē bija “Filter Energy” sportiste Viktorija Sipoviča.

Vējainais un vēsais vakars nebija šķērslis, lai aktīvās atpūtas cienītāji no Latvijas un Lietuvas aizvadītu “Filter Velokauss” šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla trešo posmu. Pirmo reizi “Filter Velokauss” norisinājās Baldonē. Sacensību rīkotāji bija parūpējušies par aizraujošu un interesantu individuālā brauciena trasi, kuras garums - 19,5 kilometri. Maršruts veda pa Iecavas šoseju, kurai nesen tika uzklāts asfalta segumus. Sacensības dalībniekiem smagākas padarīja spēcīgais vējš. Nācās izbaudīt gan pretvēju, gan pavēju un sānvēju.

Ļoti aizraujoša un dramatiska cīņa par uzvaru notika vīriešu konkurencē. Vispirms lielisku rezultātu sasniedza pieredzējušais “Evelo” komandas riteņbraucējs Ģirts Vēvers. Kuldīdznieks finišēja pēc 26 minūtēm un 22 sekundēm, sasniedzot vidējo ātrumu 44,3 kilometri stundā. Nedaudz vēlāk ļoti līdzīgu ritmu trasē bija uzņēmis “Rietumu – Delfin” jaunais velosportists Deins Kaņepējs. No Pļaviņām nākušais riteņbraucējs aizraujošā neklātienes cīņā tikai par 1 sekundi piekāpās Vēveram. Kā vēlāk izrādījās, nevienam citam neizdevās izjaukta labāko divnieku. Trešo ātrāko laiku tikmēr sasniedza kopvērtējuma līderis pēc diviem posmiem Andris Lukjanovs. “Rietumu – Delfin” sportista laiks trasē bija 26 minūtes un 39 sekundes (+00:00:17 aiz uzvarētāja). Labāko sešiniekā ierindojās arī – Artūrs Beļēvičs (“Rietumu – Delfin”), Sandis Āķis (“Rietumu – Delfin”) un Emīls Ribaks (“Gaismas Maģija – EMU”).

Sieviešu grupā garajā trasē nepārspēta palika “Filter Energy” komandas sportiste Viktorija Sipoviča, kuras laiks trasē, bija tieši 32 minūtes. Otrajā vietā sacensības noslēdza kopvērtējuma līdere Endija Rutule (“Filter Energy”), bet trešā palika “Smiltenes BJSS/ Velolifstyle” pārstāve Nadīna Kučere. Junioru grupā līdera statusu apliecināja Niklāvs Boļšis (“Tandēms – Dobeles dzirnavnieks/ ĶNSS”), kuram sekoja “Filter Energy” pārstāvji - Mareks Arnis Vecmanis un Hermanis Ozols.

“Filter Velokauss” seriāla 4. posms 7. jūlijā norisināsies Ropažos, kad dalībnieki sacentīsies individuālajos braucienos. Šogad seriālā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. “Filter Velokauss” norisē paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni. Plašāka informācija par “Filter Velokauss” posmiem atrodama mājaslapā – www.aerobike.lv.

 
Riteņbraucēji aicināti piedalīties “Filter Velokauss” 3. posmā Baldonē

Otrdienas pusnaktī mājas lapā www.aerobike.lv noslēgsies iepriekšējā reģistrācija pašmāju lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 3. posmam, kas ceturtdien, 9. jūnijā, pirmo reizi norisināsies Baldonē.

“Filter Velokausā”, kas ir lielākais šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls Latvijā, aizvadīti divi posmi. Maija sākumā Jūrmalā notika 11 kilometru garais individuālais brauciens, bet maija otrajā pusē Garkalnē ap 150 riteņbraucējiem mērojās spēkiem aizraujošajos pāru braucienus, veicot 20 kilometru garu distanci. Dalībnieku vidū bija ne tikai liela daļa spēcīgāko Latvijas riteņbraucēju, bet arī riteņbraukšanas amatieru un vienkāršu velomīļu. To vidū arī pasaules čempionāta medaļnieks bobslejā Jānis Miņins un izcilais Latvijas volejbolists Valts Mihelsons.

Šīs nedēļas ceturtdienā norisināsies “Filter Velokauss” seriāla trešais posms. Pirmo reizi kāds no seriāla posmiem tiks aizvadīts Baldonē. Dalībniekiem individuālajā braucienā sagatavota 18 kilometru gara distance. Sacensību starts tiks atvērts pulksten 18:30, bet tas tiks slēgts pulksten 20:00. Dalībniekiem būs iespēja startēt sev izdevīgā laikā rindas kārtībā. Tradicionāli riteņbraucēju ērtībām tiks nodrošināti arī iesildīšanās trenažieri, lai varētu labāk sagatavoties veicamajai distancei. Iepriekšējā reģistrācija par izdevīgākajām cenām noslēgsies otrdienas pusnaktī, bet reģistrēties būs iespējams arī sacensību norises vietā no pulksten 17:30.

Par īpašu balvu izturīgākajiem dalībniekiem parūpējies veikals “Sportlife”. Izveidotā “Sportlife” programma paredz, ka dāvanu karte 1000 EUR vērtībā tiks sadalīta vienādās daļās starp visiem dalībniekiem, kuri piedalīsies visos 2016. gada sezonas “Filter Velokauss” posmos. Pēc pirmajiem diviem posmiem atbalsta programmā iekļauti 102 sportisti, kuri abos posmos.

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. Tāpat, sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju, 24. jūlijā “Filter Velokausa” seriāla posms notiks Rīgā, kad riteņbraucēji sacentīsies pie Vanšu tilta.

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 
“Filter Velokausa” 2. posmā uzvaru svin “Rietumu – Delfin” sportisti Lukjanovs un Beļēvičs

Ceturtdienas vakarā Garkalnē tika aizvadīts Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezonas otrais posms. 20 kilometru garajā pāru braucienā uzvaru svinēja “Rietumu – Delfin” sportisti Andris Lukjanovs un Artūrs Beļēvičs.

“Filter Velokauss” sacensību seriāls ceturtdienas vakarā turpinājās Garkalnē, kur notika tradicionālās pāru brauciena sacensības. Dalībnieki sacentās 20 kilometru garajā distancē. Trase, kas veda pa Mālpils šoseju, bija gana ātra, bet reizē interesanta. Dažādās vecuma grupās uz starta izgāja vairāk nekā 130 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

Labāko rezultātu sasniegt izdevās Latvijas vadošās šosejas riteņbraukšanas komandas “Rietumu – Delfin” sportistiem – Andrim Lukjanovam un Artūram Beļēvičam. Sekmīgi sastrādājoties trasē, abi sportisti sasniedza rezultātu 26 minūtes un 31 sekunde (vidējais ātrums 45,2 kilometri stundā). Ļoti sīva neklātienes cīņa notika starp 2. – 4. vietas ieguvējiem. Otrajā pozīcijā ierindojās “Evelo.lv” vīri Māris Kalveršs un Ģirts Vēvers, kuri uzvarētājiem zaudēja 21 sekundi. Tikai 2 sekundes Kalveršam un Vēveram piekāpās “Gaismas Maģija – EMU” vienības pārstāvji Emīls Ribaks un Ēvalds Pavlovs, kuriem trešā vieta. Tikmēr uzreiz aiz goda pjedestāla palika “Virsotne – MARMOT” duets Mikus Veismanis un Andris Balodis. Viņus no otrās vietas šķīra nieka 3 sekundes. Labāko sešiniekā ierindojās arī Mārtiņš Flaksis un Zigurds Jureckis (“Virsotne – MARMOT”), kā arī Saulius Jauneliunas un Arturs Kačerauskas (Lietuva).

Dāmām pāru vērtējumā uzvarēja kopvērtējuma līderes un rozā kombinezona īpašnieces Endijas Rutules un viņas sīvākās konkurentes Viktorijas Sipovičas veidotais pāris. Abu meiteņu rezultāts trasē bija 31 minūte un 4 sekundes. Junioru konkurencē uzvaru svinēja kopvērtējuma līderis un baltā kombinezona īpašnieks Niklāvs Boļšis kopā ar Arno Ķikuru. Tikai trīs sekundes viņiem zaudēja citi “Tandēms/ Dobeles dzirnavnieks” un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņi Jēkabs Cers ar Kristapu Pelčeru.  Jāpiemin, ka dalībnieku vidū bija arī Eiropas čempions bobslejā Jānis Miņins un bijušais Latvijas izlases volejbolists Valts Mihelsons.

“Filter Velokauss” seriāla 3. posms jau 9. jūnijā norisināsies Baldonē, kur šāda veida sacensības norisināsies pirmo reizi. Šogad seriālā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. “Filter velokauss” norisē paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni.

 
Ar Gavara un Rutules uzvarām Jūrmalā startējusi “Filter velokauss” jaunā sezona

Gavars Jurmala

 

Ceturtdien Jūrmalā ar 11 kilometru garo individuālo braucienu startējis pašmāju lielākais šosejas riteņbraukšana sacensību seriāls “Filter velokauss”. Vīru konkurencē uzvaru izcīnīja “Rietumu – Delfin” sportists Ēriks Toms Gavars, bet starp dāmām uzvaru sīvā cīņā uzvaru izcīnīja “Filter Energy” vienības pārstāve Endija Rutule.

Saulainā un pavasarīgi siltā ceturtdienas vakarā Jūrmalā esošajā Lielupē startēja 2016. gada “Filter velokauss” sacensību sezona. Neatkarīgi no vecuma grupas, visi sportisti sacentās 11 kilometru garajā individuālajā braucienā. Pirmā posma trase bija ātra, bez nopietniem kāpumiem un nobraucieniem. Kopumā pirmajā posmā uz starta izgāja 142 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas.

Absolūti ātrāko laiku sasniedza talantīgais “Rietumu – Delfin” komandas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars. Dobelnieks, kurš pērn izcīnīja 10. vietu Eiropas čempionātā un 11. vietu pasaules čempionātā junioriem individuālajā braucienā, uzrādīja rezultātu 13 minūtes un 43 sekundes. Otro vietu ieguva Gavara komandas biedrs no “Rietumu – Delfin” vienības Matīss Riekstiņš, kuru no uzvarētāja šķīra 20 sekundes. Tikmēr par pārsteigumu parūpējās “Virsotne/ Marmot” komandas sportists Mārtiņš Flakis. Viņam izdevās izcīnīt trešo vietu, trasē pavadot 14 minūtes un 8 sekundes (+00:00:26 aiz uzvarētāja). Labāko sešiniekā ierindojās arī pagājušā gada čempions Sandis Āķis, Ģirts Vēvers un Aleksandrs Rubļevskis.

Sieviešu konkurencē aizraujošā neklātienes cīņā uzvaru svinēja Endija Rutule. “Filter Energy” komanda braucēja finišēja pēc 16 minūtēm un 10 sekundēm. Tikai divas sekundes viņai zaudēja komandas biedrene Viktorija Sipoviča. Tikmēr trešo labāko laiku starp dāmām uzrādīja “Iroman.lv” pārstāve Olga Lukša, Rutulei piekāpjoties par 1 minūti un 2 sekundēm.

Junioru U19 vecuma grupā nepārspēts palika Niklāvs Boļšis, kurš vien par divām sekundēm apsteidza Hermani Ozolu. Tikmēr trešais šajā konkurences grupā palika Aleksandrs Kulakovs. Kopumā ātrākie braucēji tika noskaidroti 20 dažādās vecuma grupās. Nākamajā posmā “Doltcini” līdera dzeltenajā kombinezonā startēs Ēriks Toms Gavars. Rozā kombinezonā startēs Endija Rutule, bet baltajā kombinezonā Nikāvs Boļšis.

“Filter velokauss” otrais posms norisināsies 26. maijā, kad Garkalnē norisināsies pāru brauciens. Šogad seriālā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. “Filter velokauss” norisē paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni.

 
12. maijā Jūrmalā startēs “Filter Velokauss” jaunā sezona

Jurmala 1 posms

Jau 12. maijā Jūrmalā startēs 2016. gada sezonas “Filter Velokauss” 1. posms individuālajā braucienā. Iepriekšējā reģistrācija sezonas pirmajam posmam mājaslapā aerobike.lv noslēgsies otrdien, 10. maija pusnaktij. 

 

“Filter Velokauss” ir lielākais šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls Latvijā. Šogad tajā kopumā paredzēti seši posmi Rīgā un tās apkārtnē, bet lielais fināls septembrī gaidāms Ainažos. Kopumā seriālā paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni.

 

Sezonas pirmais posms norisināsies jau 12. maijā, kad riteņbraukšanas līdzjutēji tiek aicināti Jūrmalu, kur esošajā Lielupē dalībniekus sagaida 11 kilometru garais individuālais brauciens. Reģistrācija un numuru saņemšanā norisināsies no pulksten 17:30 – 20:00. Tikmēr sacensību starta pulkstenis tiks palaists no pulksten 18:30. Dalībnieki trasē varēs doties līdz pulksten 20:00. Riteņbraucējiem būs iespēja rezervēt savu starta minūti, vai arī startēt rindas kārtībā. Dalībnieku ērtībām tiks nodrošināti arī iesildīšanās trenažieri, lai varētu labāk sagatavoties veicamajai distancei.

 

Iepriekšējā reģistrācija “Filter Velokausa” 1. posmam mājaslapā aerobike.lv  turpināsies līdz otrdienas, 10. maija pusnaktij. Tāpat par paaugstinātu maksu būs iespēja reģistrēties sacensību norises vietās.

 

Pirmā posma trase “Filter Velokausā” jau ir tradicionāla. Liela tās daļa virzīsies gar Lielupes upi. Distances maršrutā nav gaidāmi nopietni kāpumi, kas ļaus sasniegt augstu vidējo ātrumu.

 

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. Tāpat, sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju, 24. jūlijā “Filter Velokausa” seriāla posms notiks Rīgā, kad riteņbraucēji sacentīsies pie Vanšu tilta.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs “Doltcini” līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 
Pasaules čempionāta 11. vietas ieguvējs Gavars: “Filter velokauss palīdz sagatavoties visaugstākā mēroga sacensībām”


Eriks Toms Gavars


Pēc nedaudz vairāk nekā viena mēneša Jūrmalā startēs 2016. gada “Filter Velokausa” sacensību sezona. Arī šogad šajās aizraujošajās sacensībās startēs Latvijas vadošā riteņbraukšanas komanda “Rietumu – Delfin”, kuras sportists un aizvadītā gada Eiropas junioru čempionāta 10. vietas, kā arī pasaules čempionāta 11. vietas ieguvējs Ēriks Toms Gavars uzskata, ka šīs sacensības palīdz uzturēt fizisko formu pirms starptautiskajiem startiem.

 

12. maijā Jūrmalā gar Lielupes krastu startēs pašmāju lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” 2016. gada sezona. Kopumā tajā paredzēti septiņi posmi. Seši posmi norisināsies Rīgas apkārtnē, bet sezonas noslēgums 11. septembrī tiks aizvadīts Ainažos, kad riteņbraucēji sacentīsies ne tikai pa Latvijas, bet arī Igaunijas ceļiem.

 

Sacensību rīkotāji sacensībās aicina piedalīties jauniešus, amatierus un arī augsta līmeņa sportistus. Pērn dalībnieku vidū bija Latvijas vadošo riteņbraukšanas komandu – “Rietumu – Delfin”, “Alpha Baltic/ Maratoni.lv”, “Sportlife” un citu vienību sportisti. Tāpat jāizceļ, ka dalību sacensībās ņēma viens no savulaik labākajiem bobsleja pilotiem pasaulē Jānis Miņins.

 

2015. gada sezonā vienu no posmiem uzvarēja tobrīd Dobeles “Tandēms” sportists Ēriks Toms Gavars. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis, kurš tad vēl aizvadīja savu pēdējo sezonu junioru grupā, nedaudz vēlāk izcīnīja pēdējos gados, nebijuši augstus rezultātus Eiropas un pasaules junioru čempionātos. Igaunijas pilsētā Tartu notikušajā Eiropas čempionātā Gavars bija 10., bet ASV pilsētā Ričmondā viņš izcīnīja respektablo 11. vietu, apliecinot savu piederību savas vecuma grupas vadošo braucēju pulkam individuālajā braucienā.

 

Šajā sezonā Gavars pievienojies “Rietumu – Delfin” komandai, kuras sastāvā jau aizvadījis pirmo startus. Plānots, ka sezonas laikā, esot Latvijā, “Rietumu – Delfin” sportisti arī aizvadīs “Filter Velokausa” posmus.

 

Ērika Toma Gavara komentārs par “Filter Velokauss” sacensībām: “Ļoti labi, ka Latvijā notiek šāda veida individuālā brauciena sacensības. Tajās varu sagatavoties tehniski, izmēģināt ko jaunu savā braukšanas stilā, kā arī noturēt savu fizisko formu, pirms sezonas svarīgākajiem startiem. Uzskatu, ka “Filter Velokauss” ir lielisks veids, lai sagatavotos arī Latvijas čempionātam un Latvijas Olimpiādei. Mans šīs sezonas mērķis ir labi sagatavoties un labi nostartēt Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā, kas nebūs viegls uzdevums!”

Mājaslapā aerobike.lv ir atklāta iepriekšējā reģistrācija uz konkrētiem, vai arī visiem, seriāla posmiem. Tāpat atklāta arī komandu reģistrācija visai sezonai. Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties laicīgi, jo sacensību dienā dalības maksa būs augstāka. Līdz šīs dienas vakara dalības maksa sešiem posmiem un lielajam finālposmam ir 66 EUR. Mājaslapā atrodams arī kopējais sacensību seriāla nolikums un cita noderīga informācija.

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. 

 
Atklāta reģistrācija Latvijas lielākajam šosejas riteņbraukšanas seriālam “Filter Velokauss”

Mājaslapā aerobike.lv atklāta dalībnieku reģistrācija lielākajam pašmāju šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam “Filter Velokauss”, kas šajā sezonā norisināsies sešos posmos un lielajā finālā. Pirmais posms 12. maijā tiks aizvadīts Jūrmalā. 

 

Aizvien aktīvāk Latvijas ceļus sāk piepildīt aktīvās atpūtas cienītāji uz divriteņiem, bet mūsu vadošie braucēji jau sekmīgi aizvadījuši pirmos starptautiskos startus. Tas tikai nozīmē, ka aiz kalniem nav arī pašmāju sacensību sezonas sākums šosejas riteņbraukšanā.

 

Nedaudz vairāk par diviem mēnešiem ir atlicis līdz Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” sezonas sākumam. Jaunā sezona tiks atklāta 12. maijā, kad visi aktīvās atpūtas cienītāji tiks aicināti uz Jūrmalu, kur Lielupes krastā norisināsies pirmais posms, dalībniekiem 24 dažādās vecuma grupās sacenšoties individuālajā braucienā.

 

Mājaslapā aerobike.lv ir atklāta iepriekšējā reģistrācija uz konkrētiem, vai arī visiem, seriāla posmiem. Tāpat atklāta arī komandu reģistrācija visai sezonai. Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties laicīgi, jo sacensību dienā dalības maksa būs augstāka. Līdz 31. martam dalības maksa sešiem posmiem un lielajam finālposmam ir 66 EUR. Mājaslapā atrodams arī kopējais sacensību seriāla nolikums un cita noderīga informācija.

Kopumā “Filter Velokauss” norisināsies sešos posmos un lielajā finālposmā, kas pirmo reizi tiks aizvadīts Ainažos. Šīs sacensības būs unikālas ar to, ka tās būs apvienotas ar Igaunijā iecienītā “Filter Temposoido Karikasari” seriāla finālu, dalībniekiem sacenšoties 25 kilometru garajā individuālajā braucienā pa Latvijas un Igaunijas ceļiem. Sezonā kopumā ir paredzēti pieci individuālie braucieni un divi pāru braucieni, ļaujot ikvienam pārbaudīt savu individuālo meistarību. Bez Ainažiem, pirmo reizi kāds no sacensību posmiem norisināsies Baldonē, kur riteņbraucēji aicināti pulcēties 9. jūnijā. 

 

Braucēji, atbilstoši savam vecumam, tiks vērtēti kopumā 24 dažādās vecuma grupās, noskaidrojot sezonas kopvērtējuma laureātus. Sacensību kopvērtējuma līderi vīriešu un sieviešu grupās nākamajā posmā startēs līdera individuālā brauciena kombinezonā. 2015. gadā absolūtajā vērtējumā aizraujošā cīņā uzvaru “Filter Velokausa” kopvērtējumā izcīnīja “Rietumu – Delfin” komandas sportists Sandis Āķis, kurš būs viens no favorītiem arī gaidāmajā sezonā. Tāpat pērn “Filter Velokausu” kā sagatavošanos sezonas nozīmīgākajiem startiem izmantoja arī Latvijas junioru izlases līderis Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā. 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL