Jaunumi
“FILTER Velokauss 2015” sezonas atklāšana Salaspilī

Filter Kausa bilde 

Pēc divām nedēļām, 30. aprīlī Salaspilī tiks dots starts lielākajam šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālam Latvijā - “Filter Velokauss 2015”. Tās ir tautas klases sacensības, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti.

 

Tāpat kā iepriekšējo gadu sezonās, arī šogad pirmais no septiņiem “Filter Velokausa” posmiem norisināsies Salaspilī. Šoreiz veiktas izmaiņas distancē, dalībniekiem tiks dota iespēja sacensties 15 km individuālajā braucienā – braucēji startē vienatnē ik pēc 30 sekundēm.

 

Trases lielāko daļu sastāda labas kvalitātes asfalta segums, bez bedrēm. Šis ir tehniskākais no visiem "Filter Velokausa 2015" posmiem, iesākumā un trases beigu daļā trase sastāv no šaurākiem ceļa posmi ar pagriezieniem. Pārējā trase ved pa vienmērīgu taisnvirziena šoseju. Reljefa izmaiņas ir ļoti minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme.

 

2015. gada sezonā, sacensību kvalitātes uzlabošanai, ieviestas vairākas izmaiņas:

 • Iespēja startēt no zemes, blakus starta pjedestālam - Pateicoties atsauksmēm no dalībniekiem, mēs zinām, ka daži braucēji jutās nedroši, uzsākot sacensības no starta pjedestāla. Sākot ar šo sezonu, mēs ikvienam dodam iespēju izvēlēties, vai sākt no pjedestāla un saņemt paātrinājumu, braucot lejā no rampas, vai arī justies pārliecinātākiem un sākt no līdzenas zemes.


 • Komandu individuālais brauciens tiek aizstāts ar pāru individuālo braucienu - Iepriekšējās sezonas kalendārā bija viens komandu brauciena posms un viens pāru brauciena posms, bet sākot ar šo sezonu komandu brauciens tiks aizvietot ar vēl vienu pāru braucienu. Ņemot vērā, ka amatieru līmeņa braucējiem bija grūtības ar līdzvērtīga līmeņa komandas partneru atrašanu, šiem posmiem bija milzīga ietekme uz sezonas kopvērtējuma rezultātiem.


 • Noslēdzošais sezonas posms Tukumā ir izslēgts no sezonas kopvērtējuma - Pagājušajā gadā Tukuma posms, kā zināms, deva dubultpunktus kopvērtējumā, bet šogad tas tiek vispār izslēgts no sezonas kopvērtējuma. Lai gan esam priecīgi piedāvāt arī vienu grupas brauciena posmu sezonas laikā, esam pārliecināti: kamēr FILTER Velokauss ir galvenokārt individuālā brauciena sacensības, ir labāk noslēgt sezonas kopvērtējumu pēc individuālo braucienu posmiem. Tukumā notiks FILTER Velokausa labāko braucēju apbalvošanas ceremonija, kā arī atsevišķs grupas brauciens, kas būs kā sportisks šosejas riteņbraukšanas sezonas noslēguma pasākums.


 • Laika kontroles čips un laika pārbaude apgriešanās punktā - FILTER Velokausa 2015. gada sezonā tiek izmantota jauna rezultātu noteikšanas sistēma, balstīta uz laika kontroles čipu. Tas ļauj arī iegūt laika kontroli apgriešanās punktā, dodot braucējiem papildu informāciju par savu braucienu. Laika kontroles čips ir jāvalkā papildus sezonas numuram, bet atšķirībā no tā čips tiek izsniegts katram braucējam uz katra posma starta līnijas un ir jāatgriež organizatoriem pēc posma noslēguma.


Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku iepriekšēja reģistrēšanās. Vēl līdz 27. aprīlim, plkst. 24.00 dalībnieki var izmantot izdevību pieteikties visam kausam ar 40% atlaidi. Iepriekšēja reģistrēšanas atsevišķam posmam - 10 EUR.

 

POSMI 2015:

 • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils - 15km Individuālais brauciens

 • II Posms – 28. maijs / Garkalne - 20km Pāru brauciens

 • III Posms – 11. jūnijs / Jūrmala - 11km Indivuālais brauciens

 • IV Posms – 9. jūlijs / Salaspils - 15km Individuālais brauciens

 • V Posms – 23. jūlijs / Garkalne - 20km Pāru brauciens

 • VI Posms – 13. augusts / Jūrmala - 11km Individuālais brauciens

 

 
Pēc uzvaras sacensībās riteņbraucējs iegūs iespēju pievienoties profesionālai komandai “Rietumu-Delfin”

Vēsturiska balva – Filter Maanteekarikasari uzvarētājs iegūst iespēju pievienoties profesionālai riteņbraukšanas komandai

 

Filter Maanteekarikasari (FILTER Road Cup Igaunijā) organizētāji sadarbībā ar Rietumu-Delfin riteņbraukšanas komandu ir apsolījuši šīs sezonas uzvarētājam vēsturisku balvu. Labākais riteņbraucējs saņems iespēju pievienoties Baltijas labākajai profesionālajai komandai – Rietumu-Delfin.

 

Līdz ar Filter Maanteekarikasari sezonas noslēgumu augustā sacīkšu uzvarētājs parakstīs praktikanta līgumu ar Rietumu-Delfin un pievienosies komandai atlikušajā sezonas trešdaļā, piedaloties augsta līmeņa sacensībās Āzijā. Vienīgais ierobežojums šajā projektā ir uzvarētāja vecums. Atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem praktikanta līgumu noslēgt drīkst riteņbraucējs amatieris vecumā līdz 23 gadiem. Ja Filter Maanteekarikasari uzvarētājs būs vecāks par 23 gadiem, balva tiks nākamajam labākajam braucējam, kas atbilst prasībām.

 

Rietumu-Delfin vadība atzinīgi uzņēma ideju par šādu unikālu balvu,” teica Mihkel Reile, galvenais Filter Maanteekarikasari sacensību organizators. „Komanda ir ambicioza un ieinteresēta papildināt sastāvu ar jaunajiem talantiem. Viņi grib sadarboties ar Igaunijas riteņbraukšanas sabiedrību. Filter Maanteekarikasari vienmēr ir centies būt par aspēriena punktu vietējiem jaunajiem riteņbraucējiem un sekmēt sporta attīstību kopumā. Iespēja pievienoties Rietumu-Delfin sakrita ar abu pušu attīstības virzienu un mērķiem.”

 

Ja projekts norisināsies kā plānots, Filter Maanteekarikasari uzvarētājam būs iespēja noslēgt profesionāla līmeņa līgumu ar Rietumu-Delfin par 2016. gada sezonu. Tas nozīmē, ka šīs sezonas labākajam braucējam ir liela iespēja pievienoties profesionālai komandai ar patstāvīgu līgumu.

 

Rietumu-Delfin komanda tika dibināta 2002. gadā un pēc piecām sezonām sāka piedalīties starptautiskās profesionālās sacensībās. Iepriekšējos gados igauņu braucēji Jaan Kirsipuu un Rene Mandri ir veikuši lielisku atbalsta darbu komandas labā. Šajā sezonā Igauniju pārstāv Reijo Puhm un Peeter Pruus, bet kopumā Allan Oras, Caspar Austa, Raivo Maimre, Mart Ojavee un citi igauņu braucēji ir veicinājuši komandas panākumus.

 

Filter Maanteekarikasari sacensībām paredzēti seši posmi, jaunā sezona sāksies Kuusalu pilsētā 9. maijā. Sacensības paredzētas gan profesionālajiem riteņbraucējiem, gan īpaši – amatieru velo sportistiem.

 
Atvērta pieteikšanās “FILTER Velokauss 2015” sacensībām

Norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss 2015”. Tās ir tautas klases individuālo, pāru un grupas braucienu sacensības Rīgas apkārtnē. Jau šobrīd ir atvērta dalībnieku reģistrācija, ko iespējams veikt sacensību oficiālajā mājaslapā.

 

Seriāls sastāv no 6 posmiem, no kuriem divos norisināsies pāru brauciens. Sacensības ir paredzētas ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī riteņbraukšanas entuziastiem un atpūtniekiem. Vērtējums notiek 24 vecuma grupās un absolūtajā kopvērtējumā vīriešiem, sievietēm un komandām.

 

2015. gada sezonā veiktas izmaiņas sacensību nolikumā. Lai noteiktu labākos individuālā brauciena speciālistus vietējā reģionā, septītais posms – Lielais Fināls, kurā norisināsies grupas brauciena sacensības, netiks ņemts vērā kopvērtējuma ieskaitē. Pēc tā norisināsies kopvērtējuma apbalvošana.

 

POSMI 2015:

 • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils / Individuālais brauciens

 • II Posms – 28. maijs / Garkalne / Pāru brauciens

 • III Posms – 11. jūnijs / Jūrmala / Indivuālais brauciens

 • IV Posms – 9. jūlijs / Salaspils / Individuālais brauciens

 • V Posms – 23. jūlijs / Garkalne / Pāru brauciens

 • VI Posms – 13. augusts / Jūrmala / Indivuālais brauciens

 • Fināls – 13. septembris / Tukums / Grupas brauciens


Šobrīd sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” ir atvērta iepriekšēja dalībnieku reģistrācija. Reģistrējoties visai sezonai līdz 31. martam, tiek iekļauta 50% atlaide no pamatmaksas. Nākamajā periodā, reģistrējoties līdz 27. aprīlim, tiek piedāvāta 40% atlaide. Reģistrēšanās vienam posmam uz vietas - 15 EUR.

 

Iepriekšējā gada “FILTER Velokauss” sacensību seriālā, ar nopelnītiem 2336 punktiem, uzvaru izcīnīja Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Otrajā vietā ar 2213 punktiem ierindojās Vitālijs Korņilovs (Alpha Baltic) un trešajā vietā kopvērtējumā ar 2159 punktiem Deniss Mirošins (X-Sports Cycling Team).

 

Sievietām kopvērtējuma pirmo vietu ar 2515 punktiem izcīnīja Katrīna Jaunslaviete. Otrajā vietā ar 2444 punktiem Daisi Rist, un trešajā – Jaanika Rist (2248 punkti).

 

Komandu kopvērtējumā labākie “Trek Team” komandas braucēji (6474 punkti). Otrajā vietā “Filter I” (6271 punkti) un trešajā vietā ar 5680 punktiem “Filter II” komanda.

 
“Filter Velokauss 2014” uzvaru kopvērtējumā izcīna Āķis

Tukuma posms finiss 

Tukumā, aizritot “Filter Velokauss 2014” noslēdzošajam posmam, norisinājās grupas brauciena sacensības. Dalībniekiem tika piedāvātas divas distances - “Īsā” 38km, kurā par uzvarētāju kļuva tukumnieks Igors Dobrovolskis, un “Garā” 95km distance, kurā uzvaras laurus plūca braucējs no Igaunijas - Ekke-Kaur Vosman.

 

Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kurās varēja piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Pasākums norisinājās vasaras sezonā 7 posmu garumā - individuālajā un grupas braucienā. Visi sacensību posmi, izņemot “Lielo Finālu” Tukumā, norisinājās darbu dienu vakaros Rīgas apkārtnē.

 

Noslēdzošajā posmā grupas braucienā sacensību centrs tika izvietos Tukumā, Pils ielā. Kā pirmie trasē devās “Garās” distances braucēji, kuriem bija jāmērojas spēkiem 95km garumā. Šķērsojot Tukuma robežu, tika dots oficiālais sacensību starts. Distances sākumā, iebraucot Milzkalnes apļos, visa grupa turējās kopā. Jau no pašu sacensību sākuma, lielo grupu kontrolēja “Alpha Baltic” komandas braucēji, kas neļāva atrauties pārējiem konkurentiem. Ļoti aktīvi uzbruka kaimiņvalsts braucēji no Igaunijas, kuriem vienu brīdi izdevās izveidot atrāvienu. Tomēr lielā grupa ar alfiešiem priekšgalā veiksmīgi spēja to likvidēt. Otrā apļa laikā (kopā bija jāveic 3 apļi) sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, kas mainīja turpmāko sacensību norisi – neilgi pirms Milzkalnes pagrieziena uz trešo apli, izdevās atrauties 6 cilvēku sastāvam, kas beigās izrādījās galvenais dienas atrāviens. Atrāvienā esot diviem braucējiem no “Alpha Baltic” un trīs braucējiem no Igaunijas, vienubrīd lielā grupa pārstāja šos dalībniekus ķert. Pārsvars pieauga līdz 1 minūtei un tāds arī turējās atlikušo distances daļu. Pēdējos 5km taktiskos risinājumus sāka veidot braucēji no Igaunijas un pašmāju komandas, kā rezultātā sanāca atrauties sacensību uzvarētājam Ekke Kaur Vosman un Mārtiņam Savickim. Finiša spurtā ātrāks izrādījas Vosmans. Kā nākamie finišēja Steven Kalf un Māris Bogdanovičs. Sadaloties pa vienam, finišā iebrauca arī pārējie divi atrāviena dalībnieki. No uzvarētājiem atpaliekot par 48 sekundēm, sekoja lielās grupas sprinta finišs.

 

Piecpadsmit minūtes pēc tam, kad trasē bija devušies “Garās” distances braucēji, sekoja starts “Īsajai” distancei, kuriem bija jābrauc tikai viens Milzkalnes aplis. Lielāko distances daļu lielā grupa turējās kopā, tikai beigu daļā tika veidoti nopietnāki atrāvieni un 2km pirms finiša no lielās grupas izdevās aizmukt Dobrovolskim, kurš izcīnīja skaistu solo uzvaru. Pēc sacensībām Dobrovolskis atzina, ka jutās nedaudz pārsteigts par šādā veidā izcīnīto uzvaru: “Visus distances laiku mēģināju sataupīt spēkus beigu daļai, kas man arī izdevās. Aptuveni divus kilometrus pirms finiša veicu savu galveno uzbrukumu. Biju domājis, ka man varēs pievienoties vēl kādi spēcīgi braucēji, bet neviens nespēja sekot man līdzi un tādā veidā izdevās finišēt vienatnē”. Atpaliekot par 11 sekundēm, sekoja lielā grupa, kurā ātrākie izrādījas komandas braucēji no “ĶNSS” - Vladlens Gurkins un Niklāvs Boļšis.

 

Kopumā abās sacensībās piedalījās 194 dalībnieki, no kuriem 96 “Garajā” distancē un 98 “Īsajā” distancē.

 

Sandim Āķim (Rietumu Delfin) noslēdzošajā posmā ieņemot 29 vietu, ar 2336 punktiem izdevās nosargāt kopvērtējuma vadību, izcīnot uzvaru “Filter Velokauss 2014” sacensību seriālā. Otrajā vietā ar 2213 punktiem Vitālijs Korņilovs (Alpha Baltic) un trešajā vietā kopvērtējumā ar 2159 punktiem Deniss Mirošins (X-Sports Cycling Team).

 

Sievietām kopvērtējuma pirmo vietu ar 2515 punktiem izcīnīja Daisi Rist. Otrajā vietā ar 2444 punktiem Katrīna Jaunslaviete un trešajā – Jaanika Rist (2248 punkti).

 

Komandu kopvērtējumā labākie “Trek Team” komandas braucēji (6474 punkti). Otrajā vietā “Filter I” (6271 punkti) un trešajā vietā ar 5680 punktiem “Filter II” komanda.

 

Piedaloties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos, 28 dalībnieki ieguva “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda kuponus.

 
Tukumā norisināsies noslēdzošais “Filter Velokauss 2014” posms

Filter Tukuma posms

Velo braucēji sarosās, jo 14. septembrī pašā Tukuma centrā, Pils ielā tiks dots starts Latvijā lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” noslēdzošam posmam - “Lielajam Finālam”. Dalībniekiem pēc spēka samēriem un vēlmēm tiks piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance.

 

Filter Velokauss” ir tautas klases sacensības riteņbraukšanā, kurās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan sporta entuziasti. Pasākums norisinās vasaras sezonā 7 posmu garumā - individuālajā un grupas braucienā. Visi sacensību posmi izņemot “Lielo Finālu” Tukumā notiek darbu dienu vakaros Rīgas apkārtnē.

 

Pēc aizvadītiem sešiem posmiem seriāla kopvērtējuma vadībā ar 1764 punktiem atrodas Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Sieviešu konkurencē spēcīgākā Katrīna Jaunslaviete (1323 punkti). Komandu vērtējumā pārliecinošā vadībā “Trek Team” braucēji. Seriāla kopvērtējuma izcīņā īpaša uzmanība tiks pievērsta noslēdzošajam posmam grupas braucienam Tukumā, kurā salīdzinājumā ar individuālā brauciena posmiem, “Garās” distances veicējiem punktu skaiti tiks dubultoti.

 

Šis sacensību posms ir iekļauts “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” jaunatnes ranga ieskaitē. Visiem “U-15” un “U-17” vecuma grupas licencētiem braucējiem tiek nodrošināta bezmaksas dalība.

 

Sacensību centrs tiks izvietots Tukumā, Stadiona un Pils ielā. Lai iepriecinātu šosejas riteņbraukšanas cienītājus, trase ir izveidota pa kvalitatīviem aizrautīga relijefa Tukuma un Engures novada ceļiem. Distances sākums tiks veikts pa Rīgas ielu līdz Milzkalnei, kur nogriežoties pa kreisi uz ceļu, kas aizvedīs līdz Apšuciemam. Tālāk sekos pagrieziens pa labi uz lielākas nozīmes ceļa (P 128), kur pēc 5km būs jāveic pagrieziens pa labi atpakaļvirzienā uz Tukumu. Aizbraucot pa šo ceļu līdz Milzkalnei "Īsās" (38km) distances dalībniekiem būs jābrauc taisnā virzienā atpakaļ uz Tukumu, bet "Garās" (95km) distances braucējiem šis aplis būs jāveic vēl divas reizes. No Milzkalnes līdz Tukumam distances maršruts tāds pats kā startējot, tikai pretējā virzienā. Pirms finiša kalna jāpievērš uzmanība rotācijas aplim, kurš jāšķērso pa brauktuves labo pusi. Finišs sekos 300m pēc kalna beigām, taisnā virzienā braucot pa Rīgas un Pils ielu. Visiem sacensību dalībniekiem jārēķinās, ka sacensības norit pie daļēji ierobežotas transporta kustības. Nepieciešamības gadījumā jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Braucējiem jābrauc pa ceļa labo pusi, nešķērsojot ceļa viduslīniju.

 

Visa pasākuma norisi vadīs tautā atpazīstamais sporta žurnālists Andris Rupais un par mūzikālu izklaidi rūpēsies Tukumā iecienītās DJ apvienības “326” pārstāvis - “SKZ”. Visas dienas garumā tiks piedāvātas arī izklaides bērniem, kur jebkurš bez maksas varēs izmantot piepūšamo slīdkalniņu. Pasākuma noslēgums plānojas ap plkst. 15.30, kad noritēs sacensību apbalvošana. Tiks apbalvoti labākie braucēji aizvadītajā posmā un sezonas kopvērtējumā.

 

Informējam Tukuma iedzīvotājus, ka sacensību laikā no plkst. 12.00 – 16.00 tiks ierobežota transporta satiksme Pils ielā un Rīgas ielā līdz Dzelzceļa ielai. Daļēji ierobežota transporta satiksme noritēs Rīgas un Pasta ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Dzelzeļa ielas aplī. Par satiksmes ierobežojumiem, lūdzam vietējiem iedzīvotājiem izturēties ar sapratni, izrādot cieņu aktīva dzīvesveida cienītājiem - riteņbraucējiem.

 

Sacensību programma:

 • Sacensību dalībnieku numuru izsniegšana pie sacensību sekretariāta galda no 9:30 līdz 11:00, reģistrācija sacensībām uz vietas no 9:30 līdz 10:30. Stadion iela 3.

 • Komandu pārstāvju tikšanās un pavadošo mašīnu numuru izsniegšana – 11:15. Stadiona iela 3.

 • Garās” distances Starts – 12:00. Pils iela 12.

 • Īsās” distances Starts – 12:15. Pils iela 12.

 • Īsās” distances Finišs – 13.15. Pils iela 12.

 • Garās” distances Finišs – 14.15. Pils iela 12.

 • Apbalvošana – 15.30. Stadiona iela 3.

 • Finišs tiek slēgts – 17:00.


Pēc aizvadītiem 6 seriāla posmiem, 33 dalībnieki turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.


Iepriekšēja pieteikšanās ar -33% atlaidi iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz 11. septembra vakaram, plkst. 24.00. 

 
Kaņepējs izcīna uzvaru “Filter Velokauss 2014” Jūrmalas posmā

Kanepejs Jurmala Filter kauss 

Ar Deina Kaņepēja (Alpha Baltic) uzvaru noslēdzies “Filter Velokauss” 6. posms. Nestartējot sacensībās, kopvērtējuma līdera pozīcijas joprojām saglabā Sandis Āķis (Rietumu Delfin).

 

Tehniski sarežģītākajā “Filter Velokauss 2014” sacensību posmā 10,3 km individuālajā braucienā uz laiku, apsteidzot komandas biedru Vitāliju Korņilovu (Alpha Baltic) par 20 sekundēm, pārliecinošu uzvaru izcīnīja Deins Kaņepējs (0:14:02, 44,0 km/h). Godpilnajā trešajā vietā individuālo braucienu veterāns Jānis Andersons no “Hawaii Express Scott” komandas (+45 sek.).

 

Seriāla kopvērtējuma vadībā ar stabilu pārsvaru atrodas Āķis (1764 punkti). Pateicoties lieliskajam braucienam, otrajā pozīcijā izvirzījies Korņilovs (+147 punkti). Atpaliekot ar 182 punktiem U-23 vecuma grupas līderis – Deniss Mirošins (X-sports Cycling Team).

 

Sievietēm līderu pozīciju priekšgalā joprojām Katrīna Jaunslaviete (1323 punkti). V-U19 vecuma grupā, nepiedaloties Jūrmalas posmā, līdera pozīcijas ar 1425 punktiem saglabā Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā ar iekrātajiem 5359 punktiem pārliecinošā vadībā “Trek Team” komanda.

 

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 76 dalībnieki, no kuriem 32 turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

Noslēdzošais seriāla posms – grupas brauciens – norisināsies pēc divām nedēļām, 14. septembrī Tukumā. Dalībniekiem pēc spēka samēriem un vēlmēm tiks piedāvātas divas distances - “Garā” 95km un “Īsā” 38km distance. Sacensību centrs tiks izvietots Tukumā, Stadiona un Pils ielā. Lai iepriecinātu šosejas riteņbraukšanas cienītājus, trase ir izveidota pa kvalitatīviem aizrautīga relijefa Tukuma un Engures novada ceļiem. Pēc sacensībām tiks apbalvoti labākie braucēji aizvadītajā posmā un sezonas kopvērtējumā.

 
Jūrmalā norisināsies priekšpēdējais “Filter Velokauss 2014” posms individuālajā braucienā

Jurmala ITT 

Nākamnedēļ, 28. augustā Jūrmalā norisināsies “Filter Velokauss 2014” 6. posms. Vai sacensību seriāla līderis Sandis Āķis (Rietumu Delfin) spēs nosargāt kopvērtējuma vadību, tas tiks noskaidrots 11km individuālā braucienā uz laiku.

 

Šogad jaunizveidotā trasē Jūrmalā, Meža prospektā norisināsies “Filter Velokausa” 6. posms - 11km individuālais brauciens uz laiku - braucēji startē vienatnē ik pēc 30 sekundēm. Salīdzinājumā ar pārējiem seriāla individuālo braucienu posmiem, šajā liela daļa trases vedīs pa pilsētas ielām. Pārējo trases daļu sastādīs vienmērīgs labas kvalitātes ceļš gar Lielupes krastu – Vikingu iela.

 

Pēc aizvadītiem pieciem posmiem seriāla kopvērtējuma vadībā ar 1764 punktiem atrodas Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Sieviešu konkurencē spēcīgākā Katrīna Jaunslaviete (1285 punkti). V-U19 vecuma grupā ar 1425 punktiem šobrīd labākais Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā pārliecinošā vadībā “Trek Team” braucēji. Seriāla kopvērtējuma izcīņā īpaša uzmanība tiks pievērsta noslēdzošajam posmam grupas braucienam Tukumā, kurā salīdzinājumā ar individuālā brauciena posmiem punktu skaiti tiks dubultoti.

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Vēl līdz 25. augustam, plkst. 24.00 var veikt iepriekšēju reģistrēšanos atsevišķam posmam par zemāku dalības maksu – 10 EUR.

 

Šobrīd aktīvākie 33 dalībnieki turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

EuroPark 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos sacensību posmos. Kuponus var izmantot 23 EuroPark āra stāvvietās Rīgā. Stāvvietu kuponi nav jāizmanto ne viens pēc otra, ne arī vienā un tajā pašā stāvvietā. Tos var izmantot dažādās autostāvvietās visā pilsētā, ja to vēlas balvas saņēmējs.

 
“Filter Velokauss 2014” Garkalnes posmā uzvaru izcīna Rietumu Delfin komanda

Rietumu Delfin Garkalne

Ar “Rietumu Delfin” uzvaru noslēdzies “Filter Velokauss 2014” 5. posms - 20 km komandas brauciens. Pateicoties komandas sniegumam, kopvērtējuma līdera vadībā nostiprinājies Sandis Āķis.

 

Spītējot lietaniem laika apstākļiem, Garkalnē, kopumā piedaloties 89 dalībniekiem, veiksmīgi norisinājās šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss” piektais posms – komandas brauciens – sacensības, kurās braucēji startē 4 cilvēku komandas sastāvā ik pēc 60 sekundēm. 20 km distanci veicot 25 minūtēs un 46 sekundēs (vidējais ātrums – 46,5 km/h), par uzvarētājiem kļuva “Rietumu Delfin” komanda. Atpaliekot 21 sekundi, otrajā vietā ierindojās “Veloclub” komandas braucēji. Trešajā vietā Denisa Mirošina (X Sports Cycling Team), Ģirta Vēvera un Aigara Zvinguļa apvienotā komanda (+ 37 sek).

 

Ar izcīnīto uzvaru posmā, seriāla kopvērtējuma līdera stabilās pozīcijās atrodas Sandis Āķis (1764 punkti). Atpaliekot ar 281 punktiem, otrajā pozīcijā izvirzījies Ģirts Vēvers. Trešais labākais kopvērtējumā – Aigars Zvingulis (1429 punkti).

 

Pārmaiņas notikušas arī sieviešu konkurencē, kur līderu pozīcijā izvirzījusies Katrīna Jaunslaviete (1285 punkti), un V-U19 vecuma grupā, kurā ar 1425 punktiem šobrīd labākais Mareks Kampe (Veloclub). Komandu vērtējumā ar 4556 punktiem līdera pozīcijas saglabā “Trek Team” komanda.

 

Jāņem vērā, ka seriāla kopvērtējumā tiek ņemti vērā labākie rezultāti sezonas sešos posmos (kopā 7 posmi). Noslēdzošajā posmā grupas braucienā punkti tiks dubultoti. Sacensības norisināsies 14. septembrī Tukumā. Dalībnieki šajā posmā varēs sacensties divās distancēs - “Īsajā distancē (38 km) un “Garajā” distancē (95 km).

 

Šobrīd aktīvākie 33 dalībnieki turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

EuroPark 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos sacensību posmos. Kuponus var izmantot 23 EuroPark āra stāvvietās Rīgā. Stāvvietu kuponi nav jāizmanto ne viens pēc otra, ne arī vienā un tajā pašā stāvvietā. Tos var izmantot dažādās autostāvvietās visā pilsētā, brīvi pēc balvas saņemēja vēlmēm un vajadzībam.

 

Nākamais “Filter Velokauss 2014” sacensību seriāla posms norisināsies pēc nepilna mēneša, 28. augustā Jūrmalā. Tajā dalībniekiem būs jāveic 11 km gara individuālā brauciena distance pa pilsētas ielām un ceļu, kas ved gar Lielupes krastu.

 
Nākamais “FILTER Velokauss 2014” posms – komandas brauciens

 

Komandas Brauciens

 

Pēc nedēļas, 31. jūlijā Garkalnē tiks dots starts “FILTER Velokauss 2014” 5. posmam. Šoreiz dalībnieki sacentīsies vienā no senākajām šosejas riteņbraukšanas disciplīnām – komandas braucienā. Šajā posmā paredzama spraiga cīņa starp seriāla līderu komandām “Rietumu Delfin” un “Trek Team”.

 

Šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss 2014” turpinot otro apli, atkārtoti atgriežas Garkalnē, kur norisināsies sacensības 20km komandas braucienā. Sacensību norises centrs atradīsies Vidzemes ielā, un distance vedīs pa Mālpils šoseju līdz ciemam Podkājas un atpakaļ. Šis ir tehniski vieglākais, bet garākais no visiem "Filter Velokauss" posmiem.

 

Sacensību organizatori ziņo: “Komandas brauciens ir sacensības, kurās braucēji startē 4 cilvēku komandas sastāvā ik pēc 60 sekundēm. Ja nav partneru, tad ir iespējams startēt individuāli vai nepilnā sastāvā. Rezultāts tiek fiksēts pēc pēdējā finišējušā komandas dalībnieka laika. Visiem komandas dalībniekiem arī tiek ieskaitīta vienāda vieta posma vērtējumā. Komandas braucējiem nav obligāti jābūt no viena riteņbraukšanas kluba vai vecuma grupas, dalībnieku izvēlē nav ierobežojumu.”

 

Pēc aizvadītiem 4 posmiem seriāla kopvērtējuma līdera vadībā atgriezies Sandis Āķis (1414 punkti). Atpaliekot ar 143 punktiem, otrajā pozīcijā izvirzījies Salaspils posma uzvarētājs - Artis Kalveits. Trešais labākais kopvērtējumā - Vitālijs Korņilovs (Alpha Baltic) – 1258 punkti.

 

Sievietēm līderu pozīcijā joprojām atrodas braucēja no Igaunijas - Liisi Rist (1022 punkti). V-U19 vecuma grupā līdera pozīcijas ar 1359 punktiem saglabā Edgars Maculēvičs (ĶNSS). Komandu vērtējumā šobrīd stabilā pirmajā vietā ar 3771 punktiem “Trek Team” komanda.

 

Jāņem vērā, ka seriāla kopvērtējumā tiek ņemti vērā labākie rezultāti sezonas sešos posmos (kopā 7 posmi). Noslēdzošajā posmā grupas braucienā punkti tiks dubultoti. Sacensības norisināsies 14. septembrī Tukumā. Dalībnieki šajā posmā varēs sacensties divās distancēs - “Īsajā distancē (38 km) un “Garajā” distancē (95 km).

 

Sacensību sākums plkst. 19.00, Garkalnē. Reģistrācija atvērta sacensību centrā no plkst. 18.30 līdz 20.00. Iepriekšēja pieteikšanās ar -33% atlaidi iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz pirmdienas, 28. jūlija vakaram, plkst. 24.00 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL