Jaunumi
Āķis izvirzās “FILTER Velokauss 2014” kopvērtējuma vadībā

Vakar, 15. maijā Garkalnē norisinājās “Filter Velokauss 2014” sacensību 2. posms. Uzvaru izcīnīja “Rietumu Delfin” komandas braucēju pāris Armandis Bēcis un Sandis Āķis, kurš pateicoties uzvarai kļuvis arī par seriāla kopvērtējuma līderi.

Līdz šim apmeklētākajā “Filter Velokauss 2014” sacensību posmā, kurā kopumā piedalījās 138 dalībnieki, startējot 20km pāru braucienā nepārspēti bija šī brīža spēcīgākās Latvijas riteņbraukšanas komandas “Rietumu Delfin” braucēji Armands Bēcis ar Sandi Āķi (0:25:56, 46,2 km/h) un Andžs Flaksis ar Andri Vosekalnu (+18 sek.). Vieni no galvenajiem seriāla līderiem Kaspars Launerts (Veloprofs) un Rihards Bartuševics (Trek Team) nolēma startēt individuāli un ieņēma attiecīgi 5. un 6. vietu.

Seriāla kopvērtējuma vadībā izvirzījies posma uzvarētājs Sandis Āķis (730 punkti). Sievietēm līderu pozīcijā atrodas viena no Igaunijas labākajām jaunajām riteņbraucējām - Liisi Rist (519 punkti). Komandu vērtējumā šobrīd pirmajā vietā ar 1138 punktiem “Rietumu Delfin” komanda.

Sadalot punktus “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” ranga ieskaitē, jauno braucēju konkurencē par uzvarētājiem U-15 grupā kļuva Ričards Sauja ar Arvo Godiņu (RRS). U-17 grupā pārāks pār pašmāju braucējiem izrādījās kaimiņš no Lietuvas – Artur Lajevskij, otrajā vietā Kristaps Pelčers pārī ar Kristapu Ansonu (MSĢ).

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 138 dalībnieki, no kuriem 64 turpina dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

Nākamais seriāla posms norisināsies 12. jūnijā, Jūrmalā. Tajā dalībnieki sacentīsies 11km individuālajā braucienā.

Rezultāti pieejami sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv”.

Akis

 
Nākamais “Filter Velokauss 2014” posms – pāru brauciens.

Pēc nedēļas, 15. maijā Garkalnē notiks “Filter Velokausa 2014” 2. posms – pāru brauciens. Šis sacensību posms ir iekļauts “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” U-13 un U-15 vecuma grupu rangā ieskaitē.

 

Tradicionāli Garkalnē norisināsies “Filter Velokausa” 2. posms - 20km distances pāru brauciena sacensības - braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli. Šobrīd esošais trases rekords pieder Oļegam Meļeham / Rihardam Bartuševicam (0:25:31; vidējais ātrums - 47,0 km/h).

 

U-13 un U-15 vecuma licencētiem braucējiem šajā posmā dalība bez maksas. Sacensības iekļautas “LRF” ranga ieskaitē.

 

Pasākuma organizatori ziņo: “Trases lielāko daļu sastāda labas kvalitātes asfalta segums. Dalībniekiem jābrauc pa Mālpils šoseju līdz ciemam Podkājas un pa to pašu ceļu atpakaļ līdz Garkalnei. Šis ir tehniski vieglākais, bet garākais no visiem "Filter Velokausa" posmiem. Trases lielāko daļu sastāda braucējiem pārredzama šoseja. Reljefa izmaiņas ir minimālas, vienīgais kāpums trasē ir Pleskavas šosejas viadukts.”

 

Sacensību oficiālajā mājaslapā “Aerobike.lv” joprojām ir atvērta dalībnieku reģistrācija. Vēl līdz 12. maijam, plkst. 24.00 iepriekšēja reģistrēšanās atsevišķam posmam - 10 EUR.

 

Lai piedalītos “EuroPark velo programmā” - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā, ir nepieciešams startēt visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos. Tā kā riteņbraukšana ir tehnisks sporta veids, tad gan posmā finišējušie, gan nefinišējušie dalībnieki tiek ņemti ieskaitē.

 

EuroPark 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos sacensību posmos. Kuponus var izmantot 23 EuroPark āra stāvvietās Rīgā. Stāvvietu kuponi nav jāizmanto ne viens pēc otra, ne arī vienā un tajā pašā stāvvietā. Tos var izmantot dažādās autostāvvietās visā pilsētā, ja to vēlas balvas saņēmējs.


 
Rihards Bartuševics izcīna uzvaru "Filter Velokauss 2014" pirmajā posmā

Noslēdzies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Filter Velokauss 2014” pirmais posms. 13Km individuālā brauciena distancē par uzvarētāju kļuvis Rihards Bartuševics.

 

Tāpat kā iepriekšējā gada sezonā, arī šogad pirmais no septiņiem “Filter Velokausa” posmiem norisinājās Salaspilī. Dalībniekiem tiks dota iespēja sacensties 13km individuālajā braucienā – braucēji startēja vienatnē ik pēc 30 sekundēm. Sacensību laikā nemitīgi mainījās labākā laika īpašnieka pozīcijas, veidojot intrigu līdz pat pašam pēdējam startējušam dalībniekam.

 

Par uzvarētāju kļuva viens no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā – Rihards Bartuševics (TREK Team). Otrajā vietā, zaudējot tikai 3 sek., iepriekšējās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Kaspars Launerts. Trešajā vietā, labākais no V-30 grupas braucējiem, Sandis Āķis (Rietumu Delfin).

 

Sievietēm, uzrādot labāko laiku, uzvaru izcīnīja braucēja no Igaunijas – Daisi Rist. Komandu vērtējumā pēc pirmā posma vadībā “Hawaii Express Scott” komandas braucēji.

 

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 78 dalībnieki, kas iesākuši dalību “EuroPark velo programmas - 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā” balvas fonda ietvaros. Lai pieteiktos “EuroPark velo programmai”, ir nepieciešams piedalīties visos septiņos “Filter Velokauss 2014” posmos.

 

Nākamais seriāla posms norisināsies 15. maijā, Garkalnē. Šoreiz paredzēta 20km distance - pāru brauciens - braucēji startē pāros ik pēc 30 sekundēm. Ja nav partnera, ir atļauts startēt arī individuāli. U-13 un U-15 vecuma licencētiem braucējiem šajā posmā dalība bez maksas (sacensību posms iekļauts “Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas” ranga ieskaitē).

 

Rezultāti pieejami: rezultāti 2014

 

Rihards Bartusevics Filter Velokauss 2014

 
EuroPark velo programma: aktīvākajiem dalībniekiem 1000 dienas bezmaksas autostāvvietu Rīgā!

EuroPark velo programma ir EuroPark balvu fonds visiem Filter Velokauss 2014 dalībniekiem. 1000 autostāvvietu kuponi (līdz 24 stundām katrs) tiks sadalīti vienādās daļās starp visiem riteņbraucējiem, kas startējuši visos Filter Velokauss 2014 posmos. Tātad, lai iegūtu līdzvērtīgu daļu no balvu fonda, ir jāizdara nekas vairāk un nekas mazāk kā vienkārši jāpiedalās visos kausa izcīņas posmos.

Cik lielu daļu var iegūt viens aktīvs Filter Velokausa dalībnieks? 2013. gadā pilnīgi visos posmos piedalījās 23 braucēji. Vienkāršs aprēķins atklās, ka, ja līdzīga programma tiktu īstenota pagājušajā gadā, katrs no viņiem saņemtu 43 dienas ar bezmaksas stāvvietu laiku.

Plašāka informācija par programmu: šeit

 
Rīgas Skolu Kauss Riteņbraukšanā 2014

Otro gadu pēc kārtas risināsies Rīgas Skolu Kauss Riteņbraukšanā, sacensības kurās tiek aicināti piedalīties Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu 1. - 9. klases skolēni. Pasākums notiks 18.maijā Uzvaras parkā.

Ar sacensību nolikumu var iepazīties www.aerobike.lv/skolukauss

Papildus informācija: facebook.com/SkoluKaussRitenbrauksana

Skolu kauss

 
Izmanto izdevību - piesakies sacensībām ar 50% atlaidi

Atgādinām, ka vēl tikai līdz nākamajai pirmdienai (31.03 - ieskaitot) ir iespēja reģistrēties visai FILTER Velokauss 2014. gada sezonai ar -50% atlaidi!

 

Papildus informācija - Reģistrācija

Piedalies ar savējiem - kopā interesantāk!

 
Norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls FILTER Velokauss 2014

Norisināsies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls “Filter Velokauss 2014”. Tās ir tautas klases individuālo, komandas un grupas braucienu sacensības Rīgas apkārtnē, kas notiek pēc tādām pašām tradīcijām kā Filter Temposoidu Karikasari – pazīstama individuālo braucienu sērija Igaunijā.


Seriāls sastāv no 7 posmiem, sešiem individuālajā un viens grupas braucienā. Sacensības ir paredzētas ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī riteņbraukšanas entuziastiem un atpūtniekiem. Vērtējums notiek 24 vecuma grupās un absolūtajā kopvērtējumā vīriešiem, sievietēm un komandām.


2014. gada sezonā veiktas izmaiņas sacensību nolikumā. Pirmo reizi sacensību vēsturē, kā septītais posms tiks aizvadīts lielais fināls - grupas brauciens. Šajā posmā uzvarētājiem tiks dubultots punktu skaits kopvērtējumā. Dalībniekiem Tukumā būs dota iespēja pārbaudīt savus spēkus, sacenšoties divās distancēs – veicot 95km sporta klasei vai tautas klases braucējiem paredzēto 38km distanci.


POSMI 2014:

  • I Posms – 30. aprīlis / Salaspils / Individuālais brauciens

  • II Posms – 15. maijs / Garkalne / Pāru brauciens

  • III Posms – 12. jūnijs / Jūrmala / Indivuālais brauciens

  • IV Posms – 10. jūlijs / Salaspils / Individuālais brauciens

  • V Posms – 31. jūlijs / Garkalne / Komandu brauciens

  • VI Posms – 28. augusts / Jūrmala / Indivuālais brauciens

  • VII Posms – 14. septembris / Tukums / Grupas brauciens


Lai nodrošinātu jaunatnei regulārus startus šosejas riteņbraukšanā, veiksmīgu sarunu rezultātā, tikusi panākta vienošanās ar “Latvijas Riteņbraukšanas Federāciju” (LRF) iekļaut divus no seriāla posmiem “LRF” zēnu un jauniešu nacionālā ranga tabulas ieskaitē. Visiem licencētajiem zēnu/meiteņu un jauniešu braucējiem šajos posmos piešķirta bezmaksas dalība. Posmi norisināsies 15. maijā Garkalnē, kur dalībnieki sacentīsies pāru braucienā, un 14. septembrī grupas brauciens Tukumā.


2013. gada seriālā uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs). Otrajā vietā atstājot aiz sevis vienu no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā - Rihardu Bartuševicu (Trek / DPA). Trešais labākais, uzrādot stabilu sniegumu visas sezonas garumā, Rietumu Delfin komandas braucējs - Sandis Āķis.


Sievietēm labāko trijniekā sekojošā secībā ierindojās – Gaida Bite, Diāna Rožkalne un Inese Gūtmane (abas FILTER). Labākās komandas godā - Skandi Motors braucēji.Informācija, nolikums un reģistrācija sacensību oficiālajā mājaslapā: www.aerobike.lv

 
Goda diploms

Apsveicam dalībniekus, kas piedalījušies visos FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013 posmos. Vēlamies Jums pasniegt Bronzas goda diplomu, kas nodrošina 10% atlaidi dalības maksai 2014. gada sezonā - atlaide ir spēkā uz visiem sacensību posmiem.

Atlaidi iespējams saņemt, reģistrējoties sacensību oficiālajā mājaslapā
www.aerobike.lv.

Lai Jums Goda diplomu varētu pasniegt personīgi, rakstīt epastu uz velopasaule@gmail.com vai zvanīt +371 20472920

 

Goda diploms 

 
FILTER Individuālā Brauciena Kausā 2013 uzvar Launerts

Noslēdzies šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls „FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013”. Par noslēdzošā posma un kopvērtējuma uzvarētāju kļuvis Kaspars Launerts no komandas Veikals Veloprofs.

Vakar, 14. augustā tika dots starts šī gada pēdējam FILTER Kausa posmam. Lai gan laika apstākļi nelutināja - pūta spēcīgs vējš un apdraudēja lietus mākoņi, tas netraucēja sacensību dalībniekiem pārbaudīt savus spēkus 11km individuālajā braucienā.

Uzvaru posmā un absolūtajā vērtējumā izcīnīja Launerts. Rihards Bartuševics (Trek / DPA), nepiedaloties seriāla pēdējā posmā, samazināja iespējas uzvarai kausa izcīņā (rezultātu ieskaitē vērā tika ņemti 5 labākie no 6 posmiem) un seriāla kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā. Trešais labākais, uzrādot stabilu sniegumu visas sezonas garumā, Rietumu Delfin komandas braucējs - Sandis Āķis.

Sievietēm labāko trijniekā sekojošā secībā ierindojās – Gaida Bite, Diāna Rožkalne un Inese Gūtmane (abas FILTER). Labākās komandas godā - Skandi Motors braucēji.

Pēc finiša un rezultātu apkopošanas, norisinājās apbalvošanas ceremonija, kurā tika sveikti braucēji kopumā 24 vecuma grupās, komandu vērtējumā, kā arī labākie absolūtajā ieskaitē vīriešu un sieviešu konkurencē.

Pasākuma rīkotāji “Aerobike Cycling Agency” – Igaunijā bāzēta sporta aģentūra (seriāls tika veidots pēc tādām pašām tradīcijām kā populāra individuālo braucienu sērija Igaunijā - Filter Temposõidu Karikasari) un “Latvijas Riteņbraukšanas Asociācija” ir apmierināti par sezonā paveikto darbu un nākotnes plānus saista tieši ar šosejas riteņbraukšanas attīstību Latvijas un Baltijas teritorijā. Sakām paldies visiem sacensību dalībniekiem un pasākuma atbalstītājiem par iesaistīšanos veselīga dzīvesveida veicināšanā un riteņbraukšanas sporta veida attīstīšanā.

 

Jurmala apbalvosana 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL