Jaunumi
FILTER Individuālā Brauciena Kausa 2013 sezonas noslēgums Jūrmalā

Pēc nedēļas, 14. augustā, norisināsies noslēdzošais FILTER Individuālā Brauciena Kausa 6. posms. Jūrmalā - Mellužos, tiks noskaidroti seriāla kopvērtējuma labākie braucēji. Pēc sacensībām apbalvošanas ceremonijā sveiks uzvarētājus absolūtajā vērtējumā un savā vecuma grupā.

Šoreiz dalībnieki mērosies spēkiem 11km distancē gar Lielupes krastu. Trases lielāko daļu sastāda braucējiem interesanta šoseja ar labas kvalitātes asfalta segumu. Reljefa izmaiņas ir minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme. Šis ir tehniski interesantākais vidēja garuma "FILTER Individuālā Brauciena Kausa" posms.

Pēc sacensībām norisināsies apbalvošanas ceremonija. Kopā 24 vecuma grupās, ar medaļām un sponsoru sarūpētājām balvām, tiks sumināti trīs labākie kopvērtējumā. Absolūtajā vērtējumā uz apbalvošanas pjedestāla stāsies seši labākie un trīs labākās braucējas, uzvarētājam tiks pasniegts FILTER kauss.

Pēc aizvadītiem pieciem posmiem, no kuriem trijos tika izcīnītas uzvaras, kopvērtējuma līdera pozīcijās ar 1830 punktiem nostabilizējies Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs). Visticamāk, ka ar iekrāto 104 punktu pārsvaru pār Rihardu Bartuševicu (Trek / DPA) pietiks, lai Launerts kļūtu par uzvarētāju seriāla kopvērtējumā. Sandis Āķis (Rietumu Delfin) ar 1658 punktiem ir trešais labākais. 

Vadoties pēc sacensību nolikuma, seriāla kopvērtējums tiek noteikts pēc punktiem, ko katrs dalībnieks ir ieguvis sezonas laikā. Katra posma protokols tiek veidots, vadoties pēc laika, ko dalībnieks ir pavadījis distancē. Punkti, ko kopvērtējumā iegūst dalībnieks, ir atkarīgi no vietas posma protokolā. Lai ievērotu sportiska godīguma principus, ir izveidoti noteikumi, ka kopvērtējumā tiek ņemti vērā labākie rezultāti sezonas piecos posmos. Vērtējums vecuma grupā tiek noteikts, ņemot vērā visus posma dalībniekus attiecīgajā vecuma grupā. 

Sacensību sākums plkst. 19.00. Reģistrācija atvērta sacensību centrā no plkst. 18.30 līdz 20.00. Iepriekš pieteikšanās iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz pirmdienas, 12. augusta vakaram, plkst. 24.00. Tiem sporta skolu audzēkņiem, kas pasākumā piedalās pirmo reizi, tiek piedāvāta bez maksas dalība.

 
Launerta komanda ātrākā FILTER Individuālā Brauciena Kauss piektajā posmā

Ar Kaspara Launerta un viņa izveidotās komandas uzvaru noslēdzies FILTER Individuālā Brauciena Kauss 5. posms. Garkalnes posmā dalībnieki sacentās komandas braucienā. Šajās sacensībās dalību ņēma visas Latvijā vadošās riteņbraukšanas komandas. Kā paredzēts, spraiga cīņa izvērtās starp posma uzvarētāja un Riharda Bartuševica sastāviem.

 

Braucējiem bija jāmērojas spēkiem 20km distancē. Trases lielāko daļu sastādīja brauciens pa tehniski vienkāršo Mālpils šoseju. Uzstādot absolūti labāko laiku un jaunu trases rekordu, ar vidējo ātrumu 46.7 km/h, uzvaru izcīnīja seriāla līdera – Launerta (Veikals Veloprofs) un Rietumu Delfin komandas apvienotais sastāvs. No uzvarētājiem atpaliekot 23 sekundes, sīvu konkurenci izrādīja Bartuševics un viņa komanda - Trek / DPA. Trešo labāko rezultātu uzrādīja Alpha Baltic komandas braucēji (+33 sek).

 

Pēc izcīnītas uzvaras posmā, kopvērtējuma līdera pozīcijās nostabilizējies Launerts – 1830 punkti. Izveidojot 104 punktu pārsvaru pār Bartuševicu, Kasparam pirms pēdējā posma ir lielas iespējas uzvarai seriāla kopvērtējumā. Sandis Āķis (Rietumu Delfin) ar 1658 punktiem ir trešais labākais.

 

Nākamais, noslēdzošais posms norisināsies pēc divām nedēļām, 14. augustā Jūrmalā. Pēc šī posma, apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti seriāla kopvērtējuma labākie braucēji.

 
Tiem dalībniekiem, kas vēlas startēt komandā

Tiem dalībniekiem, kas vēlas startēt komandā, bet vēl nav atraduši sev komandas biedrus, varam palīdzēt! Sūtiet pieteikuma e-pastu uz adresi: velopasaule@gmail.com un piemeklēsim jūsu spēkam atbilstošus partnerus. Pieteikumā vēlams minēt aptuveno vidējo ātrumu kādā varētu veikt 20km distanci.

 
FILTER Individuālā Brauciena Kauss atjauno komandas brauciena tradīcijas Latvijā

Pēc nedēļas, 31. jūlijā Garkalnē, tiks dots starts FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013 5. posmam. Šoreiz dalībnieki sacentīsies vienā no tradīcijām bagātākajām šosejas riteņbraukšanas disciplīnām pasaulē – komandas braucienā. Šajā posmā paredzama spraiga cīņa starp seriāla favorītiem - Kasparu Launertu, Rihardu Bartuševicu un viņu izveidotajām komandām.

 

Nākamā seriāla posmā, pēc ilgiem laikiem Latvijā, notiks sacensības komandas braucienā - braucēji startē 4 cilvēku komandas sastāvā ik pēc 60 sekundēm. Ja nav partneru, tad ir iespējams startēt individuāli vai nepilnā sastāvā. Rezultāts tiek fiksēts pēc pēdējā finišējušā komandas dalībnieka laika. Visiem komandas dalībniekiem arī tiek ieskaitīta vienāda vieta posma vērtējumā. Komandas braucējiem nav obligāti jābūt no viena riteņbraukšanas kluba vai vecuma grupas, dalībnieku izvēlē nav ierobežojumu.

 

Pēc izcīnītas pirmās vietas seriāla ceturtajā posmā, līdera pozīcijas kopvērtējumā ir atguvis Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs) – 1430 punkti. Otrajā vietā, atpaliekot tikai ar 9 punktiem, sīvu konkurenci izrāda Rihards Bartuševics (Trek / DPA). Starp šiem diviem sportistiem šajā posmā paredzama lielākā intriga, tos šķir neliels punktu skaits un svarīgu lomu spēlēs komandas dalībnieku piesaiste un to sasniegtais rezultāts. Trešais labākais kopvērtējumā ar 1258 punktiem Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Komandu vērtējuma vadībā šobrīd atrodas Skandi Motors braucēji.

 

Tāpat kā otrajā posmā, kad norisinājās pāra brauciens, dalībniekiem būs jāveic 20km pa Mālpils šoseju līdz ciemam Podkājas un pa to pašu ceļu atpakaļ līdz Garkalnei.  Šis ir tehniski vieglākais, bet garākais no visiem "Filter Individuālā Brauciena Kauss" posmiem. Trases lielāko daļu sastāda braucējiem pārredzama šoseja meža ielokā ar labas kvalitātes asfalta segumu. Reljefa izmaiņas ir minimālas, vienīgais kāpums trasē ir Pleskavas šosejas viadukts.

 

Sacensību sākums plkst. 19.00, Garkalnē. Reģistrācija atvērta sacensību centrā no plkst. 18.30 līdz 20.00.  Iepriekš pieteikšanās iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz pirmdienas, 29. jūlija vakaram, plkst. 24.00. Tiem sporta skolu audzēkņiem, kas pasākumā piedalās pirmo reizi, tiek piedāvāta bez maksas dalība.

 

 

 
Launerts ātrākais FILTER Individuālā Brauciena Kausa 4. posmā

Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs) atkārtoti izcīnīja labāko rezultātu Salaspils trasē. Tādā veidā izvirzoties arī par līderi seriāla kopvērtējumā. Sieviešu konkurencē ātrākā Dana Rožlapa (MySport Stevens).

 

Vakar, 10. jūlijā Salaspilī, norisinājās „FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013” 4. posms. Dalībnieki sacentās 12km garā distancē pa Salaspils novada ceļiem. Šī bija tehniski sarežģītākā no visām seriāla trasēm. Tāpat kā pirmajā posmā, kaut gan neuzstādot jaunu trases rekordu, bet sasniedzot arī teicamu rezultātu, par uzvarētāju kļuva Kaspars Launerts - 0:16:23. Jāuzteic arī Sanda Āķa (Rietumu Delfin) uzstādītais rezultāts (+13 sek) un izcīna 1. vieta V-30 grupā. No uzvarētāja, atpaliekot 24 sekunds, trešajā vietā ierindojās Rihards Bartuševics (Trek / DPA). Sieviešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Dana Rožlapa. Apsteidzot ne mazums vīriešu, Danas ieņemtā 14. vieta kopējā vērtējumā un uzstādītais vidējais ātrums – 39.9km/h, ir vērā ņemams rezultāts sieviešu konkurencē ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā līmenī.

 

Pēc aizvadītiem četriem posmiem kopvērtējumā pirmo vietu ar 1430 punktiem vadību ir pārņēmis Launerts. Otrajā vietā, atpaliekot tikai ar 9 punktiem, sīvu konkurenci izrāda Bartuševics. Trešais labākais joprojām Āķis. Komandu vērtējuma vadībā šobrīd atrodas Skandi Motors braucēji.

 

Nākamais sacensību posms norisināsies 31. jūlijā, Garkalnē. Šoreiz dalībnieki sacentīsies 20km komandu braucienā - braucēji startē komandā ik pēc 60 sekundēm no 3 līdz 6 cilvēku sastāvā. Ja nav partneru, tad ir iespējams startēt individuāli vai nepilnā sastāvā. Paredzams, ka šis posms ieviesīs vērā ņemamas izmaiņas seriāla kopvērtējumā.

 

 
FILTER Individuālā Brauciena Kauss 2013 uzsāk otro apli

Nākam trešdien, 10. jūlijā – Salaspilī, pēc nepilna mēneša pārtraukuma, norisināsies seriāla „Filter individuālā brauciena kauss” 4. posms. Dalībniekiem būs jāveic 12 km gara distance pa vietējiem pašvaldības ceļiem.

 

Tāpat kā pirmajā posmā, kurā, uzstādot trases rekordu - 0:16:05, par uzvarētāju kļuva Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs), sacensību centrs atradīsies Silavā. Trases maršruts vedīs no Silavas līdz TEC2 un atpakaļ. Trases lielāko daļu sastāda ļoti labas kvalitātes asfalta segums. Šis ir tehniskākais no visiem "Filter Individuālā Brauciena Kausa" posmiem, iesākumā un trases beigu daļā ir vienmērīga šoseja, bet pārējo trases daļu sastāda šaurāki ceļa posmi ar pagriezieniem. Reljefa izmaiņas ir ļoti minimālas. Tā kā daļa trases ir atvērtā laukā, tad iespējama pastiprināta vēja ietekme. Starta zona atvērta no plkst. 19.00 līdz 20.00.

 

Pēc aizvadītiem trijiem posmiem, kopvērtējumā pirmo vietu ar 1098 punktiem, ieņem Rihards Bartuševics (Trek / DPA). Otrajā vietā, atpaliekot ar 42 punktiem, uz papēžiem min Kaspars Launerts. Trešais labākais Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Komandu vērtējuma vadībā šobrīd atrodas FILTER braucēji.

 

Iepriekš pieteikšanās iespējama sacensību oficiālajā mājaslapā www.aerobike.lv un ir atvērta līdz pirmdienas, 8. jūlija vakaram plkst. 23.00. Piesakoties sacensībās uz vietas dalības maksa sastāda 10ls. Tiem sporta skolu audzēkņiem, kas pasākumā piedalās pirmo reizi, tiek piedāvāta bez maksas dalība. 

 
Bēcis nepārspējams FILTER Individuālā Brauciena Kausa 2013 3. posmā

Vakar, 5. jūnijā – Jūrmalā, norisinājās trešais seriāla „Filter individuālā brauciena kausa” posms. Uzvaru izcīnīja Rietumu Delfin komandas braucējs Armands Bēcis.

Dalībnieki sacentās 11km garā distancē gar Lielupes krastu. Sacensību laikā nemitīgi mainījās labākā laika īpašnieka pozīcijas, veidojot intrigu līdz pat pašam pēdējam startējušam dalībniekam. Par uzvarētāju kļuva viens no labākajiem individuālā brauciena speciālistiem Latvijā - Armands Bēcis. Otrajā vietā sezonas līderis Rihards Bartuševics – Trek / DPA (+ 22 sek). Trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 28 sekundes, ierindojās vēl viens rietumnieks – Krists Neilands.

Pēc aizvadītiem trijiem posmiem, kopvērtējumā pirmo vietu ar 1098 punktiem, ieņem Rihards Bartuševics. Ortajā vietā, atpaliekot ar 42 punktiem, uz papēžiem min Kaspars Launerts (Veikals Veloprofs). Trešais labākais Sandis Āķis (Rietumu Delfin). Komandu vērtējuma vadībā šobrīd atrodas FILTER braucēji.

Pēc noslēgta seriāla pirmā apļa, paredzēts pārtraukums nepilna mēneša garumā. Nākamais sacensību posms norisināsies 10. jūlijā, Salaspilī. Starta / finiša zona atradīsies Silavā un dalībniekiem būs jāveic 12km gara distance pa vietējiem pašvaldības ceļiem.

 
Filter Individuālā Brauciena Kausa 2. posms ir noslēdzies!
22. maijā, Garkalnē notika riteņbraukšanas sacensību otrais posms - Pāru brauciens,
kurā kopumā piedalījās 59 dalībnieki. Pēc otrā posma apkopotajiem rezultātiem 20 km distancē:
1. vieta -KomandasTrek/DPA pārstāvji -Oļegs Meļehs un Rihards Bartuševičs (0:25:31)
2. vieta - Vitālijs Korņilovs un Veikala "Veloprofs" pārstāvis Kaspars Launerts (0:26:20 +0:00:49)
3. vieta - Komandas Rietumu-Delfin pārstāvji - Armands Bērzs un Sandis Āķis (0:26:34 +0:01:03)


Rezultātu apkopojums:

http://aerobike.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=593&Itemid=752&lang=lv

Filter individuālā brauciena kausa 3. posms - Individuālais brauciens - notiks 5. jūnijā Jūrmalā.

Distance 11 km.

Starta/finiša zona -  Druvciems, Slokas iela 80.

 
Filter individuālā brauciena kausa 2. posms. Pirmā iespēja Latvijā piedalīties pāru braucienā!

Otrais posms Filter individuālā brauciena kausam jau šo trešdien. Sacensības notiks Garkalnē, 22. maijā. Distances garums 20 km. Iepriekš reģistrācija šim posmam beidzās svēdienas vakarā plkst. 24.00, taču ir iespējams piereģistrēties sacensību dienā reģistrācijas centrā.  Maksa par reģistrāciju sacensību dienā 10 Ls. Piedalīties var gan amatieri, gan profesionāļi, neatkarīgi no vecuma vai pieredzes.

Pāru brauciens ir sacensību tips, kurā piedalās divi braucēji kā komanda un viņiem ir atļauts sadarboties, lai sasniegtu labāku rezultātu. Laiks tiek fiksēts, kad finišu sasniedz  otrais braucējs. Abiem dalībniekiem tiek fiksēts vienāds laiks un vieta. Lai gan tās ir pāru sacensības, ja sacīkšu laikā gadās kāds šķērslis, kura dēļ kāds no dalībniekiem nevar turpināt sacensības, to drīkst darīt otrs dalībnieks, kā arī sacensībās var piedalīties individuāli.

Pirmais Filter individuālā brauciena kausa posms notika 2 maijā Salaspilī. Vadošo pozīciju kopējā klasifikācijā ieguva Kaspars Launerts, apsteidzot pērnā gada uzvarētāju Rihardu Bartuševicu.

 

 

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL